Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a nyugdíjba...

Szerintetek a nyugdíjba vonulás csak az adott ember döntése vagy a családnak is van beleszólása?

Figyelt kérdés

Anyukámról van szó, már csak durván egy éve van hátra a nyugdíjig. Eddig mindig úgy tervezte, hogy ottmarad a munkahelyén és nyugdíj mellett dolgozik tovább, viszont most a fejébe vette, hogy ő inkább itthon marad. Világ életében ez volt a munkája és amúgy szerette, folyton képezte is magát, itthon is sokat foglalkozott vele stb., csak szerintem esetleg belefáradt és mostanában a munkahelyén is voltak változások. Úgyhogy azt meg is értjük, ha változtatni szeretne és inkább máshol vagy más jellegű munkát szeretne végezni, ki akar tanulni valami mást vagy pihenni szeretne egy kicsit vagy akármi, de mi (apukám, testvéreim) azért azt túlzásnak tartjuk, hogy ne is dolgozzon semmit. 55 éves, fiatalos, energikus, nincsen semmi baja, szóval nem egy beteges, félig rokkant néniről beszélünk. Itthon sincsen semmi olyan tényező pl. nagy kert, állatok, unoka, kisgyerek stb., ami igényelné, hogy otthon legyen. Nincsen semmi hobbija vagy valami speckó baráti köre, ami mondjuk szintén lefoglalná. Úgyhogy el sem tudjuk képzelni, hogy mégis mit csinálna egész nap, mert lehet pihenni, szórakozni, magaddal foglalkozni, dolgozgatni a házban stb., de minderre napi 24 óra azért sok. Ő is azt mondja, hogy nem tudja mit csinálna, nincsen semmi terve.

A másik meg az, hogy apukám fizetése és anyukám (valószínűsíthetően azért nem túl magas összegű) nyugdíja mire lenne elég. Szeret vásárolni mindenfélét, napi szinten jár boltba, a házunk is nagy (pl. a fűtés így nem egy olcsó dolog), folyton újítgatni akarja azt is, két kocsink van, szeret utazni is és én és az egyik testvérem még tanulunk, ami szintén költség. Ez azért nem megy két fillérből, de ő ebbe sem gondol bele.


2019. máj. 23. 23:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
90%
Hű, de kilóg a lóláb! Nem őt félted az unalomtól, hanem az életszínvonalatokat. Amúgy meg nem értem: 16 éves korától dolgozik? Nem 56 év a nyugdíjkorhatár, legfeljebb a 40 évessel lehetne annyi, de aligha hiszem, hogy 16 évesen munkába állt. Ez az ő dolga, a véleményeteket megkérdezheti, ha akarja, a döntési jog senki másé, mint az övé. Felnőtt ember, fel tudja mérni a helyzetet. Ha félted az életszínvonaladat, dolgozz, csöppet nem akadályozza a tanulást.
2019. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
16%

Kapásból azt írtam volna, hogy az ő döntése, míg nem olvastam, hogy 55 évesen akar nyugdíjba menni.

Amúgy hogy-hogy 1 éve van hátra nyugdíjig amikor 64 év a korhatár?


Halálra fogja unni magát, ha nincs semmi terve. Nagyon nem jó ötlet ez.

2019. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
89%
Ja, a döntést apukáddal kell megbeszélnie, neked valóban semmi közöd hozzá.
2019. máj. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy a nyugdíj mellett dolgozni szeretne-e vagy sem, az a saját döntése. Ha úgy érzi, hogy már nem szeretne, mert elfáradt, azt tökéletesen meg lehet érteni - ha jól számolom legalább - három gyermek felnevelése mellett. Dolgozott eleget. Ti, gyermekek, annyi pénzből fogtok megélni, amennyit a szüleitek keresnek, vagy elmentek nyaranta dolgozni. más is így teszi. Hogy nincs hobbija? Elkámpicsorodott volna a kicsi szátok, ha a ti ellátásotok helyett például hetente háromszor énekkarra, majd még a maradék idejében festőszakkörre, vagy aerobikra járt volna. Ha pedig anyukád mégis meggondolja magát,és visszamegy dolgozni, mert mégsem tudtok megélni, akkor besegíthettek a háztartásba és a ház körüli munkákba , hogy legyen esélye megélni a hetvenet.
2019. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
96%
Te és a testvéreid csak asszisztálhattok az anyukátok döntéséhez. Az édesapád vélhetően van annyira felnőtt, hogy meg tudná beszélni az édesanyáddal a nyugdíjba vonulása anyagi vonzatát.
2019. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
68%

Nem biztos hogy a kerdezo csaladja Magyarorszagon lakik.

Erdelyben jelenlegi torvenyek szerint mar 47 evesen mehetnek elorehozott nyugdijba a mostani munkahelyemrol. Makk egessegesen.

2019. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 A kérdező kommentje:

Igen, meglesz neki a 40 év munkaviszonya.


Persze, nem csak róla szól a dolog, hanem az életszínvonalunkról is. Ez egyértelmű, nem is tagadtam sehol. Ez egy alap dolog, ami nem csak nekünk, hanem neki is fontos. Viszont ő ebbe nem gondol bele, hogy kevesebb pénzből nem biztos, hogy tudja ugyanazokat finanszírozni.


Abba nem tudom, hogy miért kell belekötni, hogy azt írtam, hogy nincsen hobbija... Nem, nincsen hobbija, ez egy tény. Soha nem is volt. Ezt azért írtam le, hogy érthető legyen, hogy nem arról van szó, hogy pl. elmegy nyugdíjba és akkor végre szabad, élhet a szenvedélyeinek és mit tudjam én pl. fest, gyöngyöt fűz, táncol vagy szellemeket idéz a barátnőivel a pincében vagy mit tudjam én. Hanem előre látom, hogy tényleg max. takarít egy kicsit, elmegy vásárolgatni, kertészkedik stb., stb., de a többi ideje semmittevéssel fog telni, unatkozni fog és halálra unja magát, "begolyózik" és minden körülötte megforduló embert halálra fog csesztetni. Egyszerűen nem tud mit kezdeni magával. Ha szabadságon van, akkor is mindig ilyen, szóval hosszabb távon csak még rosszabbul viselheti.


Azt megint nem értem, hogy miért kell azt feltételezni, hogy mindent ő csinál. A család minden tagja (legalábbis az itthon élők) kiveszi a részét a feladatokból, amiből és amikor tudja. Például a konyhába nem lehet betenni a lábunkat, bevásárolni is egyedül anyának szabad, de pl. takarítani, rendet rakni, mosni stb. ugyanúgy szoktunk mi is. Ahogyan amúgy dolgozni is szoktunk, de azért az általunk megkeresett pénz köszönőviszonyban sincsen anyukám fizetésével.


Apámnak ugyanúgy nem tetszik anyukám ötlete, de anyámat ez nem érdekli, meg sem hallja amit mond.

2019. máj. 24. 01:06
 8/81 anonim ***** válasza:
88%

Mindenekfelett: az adott ember es a munkahely dontese.

Hiaba dontene anyukad ugy, hogy maradna, ha a cegnel letszamleepites van es kirugnak 300 embert, koztuk anyadat is. O meg azt mondja otthon, hogy o dontese a nyugdijazas.

Vagy, a ceg megtartana, de anyud kiegett, elfaradt, szeretne magaval foglalkozni, kicsit elvezni meg az eletet. Es?

A tanulo gyerekek elmehetnek dolgozni, alberletbe, vagy ahova akarnak, ha nem tetszik valami. Oruljenek, ha ingyen kaja-szallas van, nem lehetnek olyan onzok, hogy anyut addig dolgoztatjak, amig belerokkan.

2019. máj. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
92%

Ha 55 évesen nyugdíjba tud menni, azt jelenti, megvan a 40 év munkaviszony, tehát korán kezdett dolgozni. Minden joga megvan hozzá, és igen, az ő döntése. Nehogy már a család döntse el, mehet vagy nem. Sajnálom szegény anyikádat, rááldozta az életét egy ilyen nulla családra.

Menj diákmunkázni ha pénzt akarsz. Ő már dolgozott eleget, jogában áll azt tenni amit szeretne!

2019. máj. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
88%
Szerencsére nem szólhattok bele. Bolond lenne ha nem menne nyugdíjba, nem sokba tart hogy elvegyék tőle a lehetőséget évekre. Szép is volna ha a ti ,döntenétek ebben..... Mert szerinted takarodjon vissza dolgozni, hiszen NEKED így kényelmesebb. Neki meg úgy hogy nem kell tönkremenni a munkahelyen, nem belerokkanva hagyhatja ott amikor már ki sem élvezheti a nyugállományt. Szóval ha lenne unoka, és ingyen bébicsősznak használnátok, vagy lenne állat, és cselédnek menne nyugdíjba anyukátok, az rendben lenne, hisz alap neked hogy a TI kényelmetek kellene hogy szempont legyen az életében-az rendben lenne- Kiba.szottul önző vagy. Negyven éve dolgozik. Hagyjátok már békén.
2019. máj. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!