Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lehet jobbátenni, a...

Mivel lehet jobbátenni, a családi kapcsolataim?

Figyelt kérdés

2019. máj. 24. 16:24
 1/2 anonim válasza:
65%
Milyen szempontból? Mi a probléma? Sajnos nem ismerem pontosan a helyzetet így csak általánosságokat tudok írni. Nekem a családomban egy ideig az volt a baj, hogy a számítógépek miatt egyre kevesebbet kezdtünk beszélgetni. Ha nálatok is hasonló van, akkor kevesebbet számítógépezz, próbálj meg odafigyelni a testvéreidre, szüleidre. Kedveskedj nekik, segíts kérés nélkül a házimunkákban, olyanban is amikben esetleg nem szoktál, esetleg meglepi sütit is süthetsz, hogy kifejezd a szereteted. Elkezdhettek együtt valami sorozatot nézni, hozhattok létre új szokásokat, esetleg hétvégére szervezhettek családi programokat. Ha van házid amiben elakadsz és esetleg az egyik szülődnek van energiája és ért hozzá akkor kérhetsz tőle segítséget, utána köszönd meg. Üljetek le, beszélgessetek, vagy esetleg szerezz be valami jó családi társasjátékot, amivel alkalmanként tudtok játszani. Figyelj oda a másik félre, hogy ő mit szeretne, legyél vele türelmes, hallgasd meg ha baja van. Próbálj meg apró lépésekkel jobban nyitni feléjük. Legyél őszinte velük, ne rázd le őket ha szeretnének valamit. Hívd fel a nagyszüleidet és beszélgess velük, biztos jól esik nekik is és nagyon jókat lehet beszélgetni velük. Nagy általánosságban hirtelen ennyi jutott az eszembe, persze nem látok bele a helyzetedbe, így nem tudom pontosan milyen a viszonyod a családoddal, de remélem tudsz valamit hasznosítani amiket a saját családomon belüli tapasztalatok alapján írtam. Plusz ha van balamj közös projekt (felüjítás, barkácsolás) az is mindig összehozza a családot
2019. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal, ha a család minden tagja ezt akarja és aktívan dolgozik ezért. Enélkül te egyedül semmit nem tudsz ezért tenni.

Igazából én azt az elvet vallom, hogy a családban megmaradnak a sérelmek. Hogyha egy család tagjai tizen évig úgy élnek, hogy komoly ellentétek és sérelmek vannak azt sajnos nem lehet már helyrehozni. Maximum valami felszínes, jónak színlelt kapcsolatot kialakítani.

2019. máj. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!