Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám narcisztikus. Mit tegyek?

Apám narcisztikus. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban jó a kedve a másikban pedig meg tudna ölni olyan paraszt. Édesanyámmal mindig veszekszik,kötekedik.

2019. jún. 2. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Biztosan ezt akartad kérdezni ?
2019. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem,fogyatékos vagyok.
2019. jún. 2. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ne foglalkozz vele, csak annyit beszélj vele amennyit muszaj, amint tudsz, költözz el.
2019. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
És te diagnosztizáltad , doktorkám? De könnyen dobálóztok ezzel a szóval...
2019. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 lali24 ***** válasza:
86%

azt hiszem, kedves kérdező, hogy nem ártana utánanézned, hogy mit is jelent az a narcisztikus.

(segítek: az idegen szavak szótárában megtalálod)

2019. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem nárcisztikus!
2019. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom mit jelent. Az alsó rész csak kiegészítés ;) De úgy látom ezen az oldalon csak negatív kötekedő parasztok vannak :D További szép napot!
2019. jún. 3. 14:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehagytam egy ékezetet. Ebbe nem köt bele valaki? Bocsánat. Megyek felkötöm magam.
2019. jún. 3. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az meg hogy "van orvos a csalába" nem igazolja hogy apád nárcisztikus lenne. Ellenben az hogy közölted "kussoljak" arra utal, hogy jó okkal veszekszik veled...
2019. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
67%

Mennyi bunkó válasz(oló)....

Sajnos tudom, hogy milyen, minél előbb költözz el otthonról, amilyen gyorsan csak tudsz (nem tudom hány éves vagy). Addigis próbáld meg megfogalmazni, hogy pontosan miket csinál, próbálj meg hangfelvételeket, videó felvételeket készíteni, ha esetleg valami durvábbat mondana, vagy tenne. És ha már egy kicsit jobban szavakba tudod önteni, hogy mi is zajlik benned, körülötted, akkor beszélj minél több emberrel erről. Ne érezd rosszul magad kiteregetni a családi szennyest de lehetőleg ne közös ismerősöknek hanem akik apáddal nincsenek kapcsolatban (különben le fog járatni, nárciszokkal nem érdemes háborúzni, nem jársz jól), mert hidd el, sok más emberrel is történnek hasonló dolgok. Vannak ingyenes segélyvonalak is, amiket hívhatsz de szerintem bármilyen pszichológust felhívsz tudni fogja hova fordulj ha lelki segítség is kell. A legnehezebb az egészben, nekem legalábbis, megfogalmazni az érzelmi bántalmazás módozatait, bár ez főleg a rejtett nárciszoknál van így: nem azzal bánt amit mond (az teljesen rendben van, sőt, általában példaértékű), hanem ahogy mondja, amilyen szövegkörnyezetben, arckifejezéssel stb. A rejtett, nonverbális jelentéssel bánt, a vebálisba nem lehet belekötni. Szinte megfoghatatlanok. Ezért fontosak a felvételek. Akár magadnak is visszajátszhatod és elemezheted. Vagy egy szakember segítségével.

2020. jan. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!