Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jegyezzem meg, hogy szerintem...

Jegyezzem meg, hogy szerintem nem igazságos ez az öröklés? Vagy inkább ne balhézzak?

Figyelt kérdés
Anyukám fejébe vette, hogy ami a nevén van, azt átíratja a nevünkre a testvéremmel, hogy majd az örökléssel ne legyen semmi gondunk. Szerencsére amúgy jól van, nincs semmi baja, ami ezt indokolná. Egy bátyam van. Ő még diplomaszerzés után felköltözött Budapestre dolgozni, ahol anyukám leánykori lakása van, utána költözött anyukám haza a szülővárosomba, ami egy alföldi kisváros. Jelenleg ami a nevén van, az a budapesti lakás, illetve az itteni ház 1/3 része. A maradék részből 1/3 az enyém, 1/3 bátyámé. Ő most úgy találta ki, hogy mivel a bátyám már amúgy is régóta fent él és úgyis az ő lakásaként van kezelve a lakást a bátyám kapja. Én a ház 1/3 részét kapnám, így a házból lenne 2/3 részem. De nekem rossz érzésem van ettől. A budapesti lakás az I. kerületben van, elnézve az ottani ingatlanárakat, 40 millióért legalább el lehetne adni. Az itteni ház egy eléggé lelakott "Kádár-kocka" ház. 40 éve biztos nem volt rajta csinálva semmi. Egy olyan városban van, ahol nincs semmi. Jó esetben 10 millióért ha el lehetne adni. És ugye ebben is maradna bátyámnak 1/3 része. Nekem ez nem tetszik. Mikor felvázolta anyukám, persze bátyám rávágta, hogy neki oké. Én nem akartam problémázni, meg amúgy is ledöbbentem, hogy anya ezt felhozta. Szerintem úgy lenne az igazságos, ha mindent feleznénk. Oké, hogy bátyám lakik ott már régóta, de megilletne szerintem a fele, aztán fizesse ki nekem a felét, ha teljesen magának akarja. Ugyanígy a ház is felesbe menne, ha kell bekem, akkor kifizetem neki, ha eladjuk, akkor megkapná a fele pénzt. Szerintetek jogos, hogy így gondolom? Vagy ne szóljak bele és hagyjam, hogy úgy legyen ahogy anyukám eltervezte?

2019. jún. 2. 23:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
A budapesti lkas mar a batyad neven van? Mert akkor errol mar mindenkepo lecsusztal.
2019. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nincs a nevén, anya nevén van még. Csak fönt lakik bátyám már kb. 6 éve.
2019. jún. 2. 23:47
 3/32 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen egyetértek veled, kérdező.
2019. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes elmondani neki, hogy neked rosszul esne.
2019. jún. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Fele-fele!
2019. jún. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Ne balhezva beszéld meg.

De ez igy tébyleg nem jogos !

Nyugiba beszéld meg anyuddal :)

2019. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szólj, mert ez nagyon nem jó így. Teljesen igazad van.
2019. jún. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 lilla64 ***** válasza:
100%
Ne hagyd szó nélkül.Mindkét háznak fele-fele,ha már igazságosak akarunk lenni.
2019. jún. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

Ne hagyd annyiban a dolgot! Mindkettő ingatlan fele-fele jár neked is és bátyádnak is. Aztán a végén kifizetitek egymást.

Udvariasan csináld mielőtt még bedurcul anyukátok.

2019. jún. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%

Jogos a felvetésed, szerintem a Budapestit el kéne adni most, amíg még ilyen magasak az árak. Felezni és mindenki kezd vele amit akar.

Anyukád vidéki háza ugye sokkal kevesebbet ér, ráadásul csak a halála után lesz a tied, ő meg lehet él 90 évig. Ami tök jó, de te addig lakj albiban, miközben a bátyádnak van egy saját lakása?

Mindenképp el kéne adni szetdobni a pénzt úgy fair.

Szóval szerintem nyugodtan szólj lehet anyukád nem gondolta át.

2019. jún. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!