Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családtag gyűlölködése...

Egy családtag gyűlölködése miatt szétmehet egy addig boldog család?

Figyelt kérdés
A nagynéném (nagyon jó volt velük korábban a kapcsolat) kb. 3 éve minden ok nélkül elkezdett nekem beszólogatni, bunkó, megalázó megjegyzéseket tenni rám, ha talűálkoztunk. Egy idő után már a férjem, szüleim, a testvérem is kaptak belőle, aztán a nagymamám (az ő anyósa) is. Odáig fajult a helyzet, hogy már nem találkozunk (3.5 hónapja született a kisbabánk, mégcsak nem is gratuláltak, holott elsők között értesítettük őket a kórházból), holott régebben minden ünnepet együtt töltöttük (igaz, mindig mi láttuk őket vendégül, ők bennünket 26 év alatt talán kétszer), együtt nyaraltunk, stb. Az unokatesóim (huszonéves, felnőtt emberek), és a nagybátyám, apám egyetlen testvére pedig nem tesznek semmit, hiába kértük őket, hogy tisztázzuk a helyzetet, ha esetleg mi sértettük meg a nagynénémet (amire, sokszor visszapörgettem az időt, de nem emlékszem). Teljesen szétesik a család, csak apámat, és a 80 éves nagymamámat sajnálom, mert szenvednek a helyzettől. Szétmehet egy ilyen (egyébként abszolút negatív) nő miatt a család? Mit lehet ilyenkor tenni?
2008. nov. 12. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szétmehet, és nem sokmindent lehet tenni, próbáljatok azért élni abban, ami maradt. Nekem sajnos több ilyen ember van a családban, és már nincs senki, aki összetartana, én egyedül kevés vagyok, hiába akarom, hogy változzon, hiába teszek meg mindent, ha más nem tesz semmit...
2008. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugyanebbe a helyzetbe vagyunk.Csak nálunk meghalt az a testvér aki összetartotta ezt a nagy családot.Aztán elkezdődött az érthetetlen gyűlölködés a sógornők unokatestvérek részéről.Szerintem legtöbbje irigységből csinálta.A lényeg,hogy alig maradtunk páran a családban akik tartjuk egymással a kapcsolatot.Összeugraszott egyik hasonló rokon mint a Tiétek mindenkit mindenkivel.De sajnos mi sem tudtuk tisztázni,hiába próbáltuk.Mert a hátunk mögött összehordtak minden valótlan dolgot,a szemünkbe letagadták,aztán később már számon kérni sem lehetett rajzuk,mert menekültek szó szerint előlünk,és még most is.Én úgy érzem,nekem nem kell elmenekülnöm az utca túloldalára,vagy ki egy boltból..st..b.. vagy akárhonnan,ha összefutunk,mert nekem tiszta a lelkiismeretem.De úgy látszik az övüké nem,van okuk menekülni.Csak azért írom ezt le,hogy lásd nem csak nálatok van ez így.Én is nagyon sajnálom,és szenvedek miatta,mert nagyon hiányzik nekem az a régi nagy család,akik mindig számíthattunk egymásra.De úgy érzem,én már többet nem tehetek,belenyugszom ebbe a helyzetbe,bár nem értem.Próbálj beszélni velük,ha nem megy sajnos nincs mit tenni,sajnos megronthatja a családi kapcsolatot egy áskálódó furkálódó rosszindulatú személy.De én abban bízok,hogy az igazság mindig kiderül,az idő majd minket igazol,csak sajnos visszapörgetni nem lehet:(((
2008. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amit az irigységről írtál, hát talán lehet benne valami. Ők mindig jobban álltak anyagilag, mint mi, pár éve pedig fordult a kocka (fizetésből élünk mi is, nem milliókra kell gondolni). Ami a tisztázást illeti, nem lesz egyszerű, mert nem veszik fel a mobiljukat, ha mi keressük őket... Köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokat!
2008. nov. 12. 17:09
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen szétmehet és nem hiszem hogy magatokban kéne a hibát keresni.(Ez nem azt jelenti hogy nem bánthattátok meg őket, de az emberi természet fura.)Az ő legnagyobb hibájuk, hogy nem is akarják megoldaniés ha ők nem akarják ti akár össze is törhetitek magatokat akkor sem fogjátok tudni megváltoztatni a helyzetet.Ha irigység van benne akkor meg tuti nem. A legjobb z ilyen helyzetbe beletörödni és az ilyenek fejét lesza.ni. Csak mindíg boldogan előttük vidáman, amikor látnak, had egye őket a penész, aztán ha már nincsenek ott lehet szomorkodni.Az ilyeneknek sokkal rosszabb ha azt látják hogy te ti boldogok vagytok és hasonlók.Persze ez nem olyan könnyű egy 80 évesnek.Túl sokat élt át azokkal akik most ellene fordultak? Vagy valami hasonló.
2008. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen dolgokat nem könnyű megoldani. Az olyan emberek, mint a nagynénéd (helyesebben ángyod, mert ő ha jól értettem apád sógornője) nagyon megkeseríthetnek egy kapcsolatot. Erre nem is lehet igazán jó tanácsot adni, mert (gondolom) se az apád nem akar összeveszni a testvérével, se a nagyanyád a menyével és a fiával. Próbálj meg először a nagymamával beszélni arról, hogy segítsen megoldani a helyzetet, mert rá lehet, hogy jobban hallgatnak! Remélem, hogy sikerül rendezni a dolgokat és ne haragudj, hogy jobb tanácsot nem tudtam adni! Ez nagyon nehéz probléma, együtt érzek veled.
2008. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Én azt hiszem, hogy ahol ilyen gyűlölködések vannak, az sosem volt mindenki számára boldog család, inkább csak egyesek homokba dugták a fejüket, mások meg elnyomták az érzéseiket.
2008. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, ebben sajnos tévedsz.
2008. nov. 13. 09:45
 8/8 anonim válasza:

Valaki telebeszélte marhaságokkal a fejét.


Valaki akivel jó a kapcsolat, aztán hirtelen megromlik mindig visszavezethető egy vagy több olyan személy beavatkozására, akinek a kiléte és tevékeny negatív tettei nem ismertek számodra. (harmadik fél)


Két fél aki jóban van, és intelligens, mindig meg tudják beszélni a dolgokat. Kommunikáció kérdése az egész.


Ki kell deríteni hogy ki mit mondott rólad neki, meg kell kérdezni hogy mi történt ami miatt eltávolodott.


Majd fel kell fedni a harmadik fél előtt a helyzetet, és rá kell mutatni hogy a káros tevékenysége nem vezetett eredményre, így leállítható a további szarakodása.

2009. dec. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!