Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meghatározza egy...

Szerintetek meghatározza egy kapcsolat minőségét az, hogy a felek nagyon eltérő családi háttérrel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
Tehát ha egyik fél értelmiségi, másik pedig földműves családból érkezett, vagy egyikük gazdag, a másik szegény, ilyenekre gondolok. Ez mehet egy kapcsolat rovására? Szerintem hosszú távon kiütköznek az ebből adódó különbségek is, és emiatt is lehetnek konfliktusok.
2019. jún. 4. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az adott par inteligenciaja/nyitottsaga/empatiaja/ertelmi es erzelmi szintje jobban meghatarozza, mint a csaladi hatter.

Pl. Ha van egy ferfi aki egy ertelmisegi csaladbol jott, de ertelmes annyira, hogy nem nez le valakit csak azert mert pl. valaki videki, es van egy no, aki annak ellenere hogy “foldmuves” csaladban nott fel, ertelmes/tanult/ lehet vele beszelgetni es a tobbi es a tobbi, akkor szerintem a dolog lehet mukodokepes.

2019. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A műveltség elég erősen befolyásolja, igen. Egy tanult és egy buta ember nem alkotnak együtt jó párt. Viszont az, hogy valaki gazdag vagy szegény, nem jelent semmit, mert egy művelt és okos ember is lehet szegény, és egy buta ember is lehet gazdag.
2019. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nem sok különbség van a családjainka anyagi helyzete és iskolázottsági szintje között, viszont a körülményeink és életstílusunk között nagyon is sok. Én a tősgyökeres budapesti vagyok,társas házban nőttem, az egész rokonság tipikis nagyvárosi, hozzá vagyunk szokva a mobilizált, városi kényelemhez. A feleségem egy Borsod megyei falúból,tradícionális földművelő, állattartó családból származik.Az egész rokonsága így él,persze iskolázottak és legtöbbüknek van másféle állása is. Szóval ő úgy nőtt fel hogy hatalmas veteményesük, gyümölcsösük,rengeteg állatuk van. Náluk láttam életemben először disznóvágást :-) Tehát eltérő életformához vagyunk szokva,de nálunk nincsenek ebből konfliktusok. Amúgy a szakmáját tekintve ő is értelmiséginek számít. Eleve nem is úgy állunk hozzá hogy elkezdjük fikázni a másik életvitelét. Ő költözött fel hozzám Bp-re, egész jól megszokta,de én is szeretek hazamenni náluk, bár hosszú távon nem érezném jól magam abban a nagy " üres térben",hiányozna a pörgés.


Persze vannak anekdotáink arról, amikor mégis kiütköznek a különbségek. Pl.egyszer a húgom meg az unokatesóm valami pasit beszéltek ki éppen, nem is nagyon figyeltem rájuk mikor mondta a húgom hogy a pasinak van stílje. Mire a feleségemnek felcsillan a szeme :"Mekkora a lapja? Az ő apja most vette egy 70cm-eset" 😀 A húgomék a stílusra gondoltak , a drágám a stil fűrészre😂


Vagy amikor anyukám barátnője megvette a malacukat a kislányának háziállatként,mert a kiscsaj allergiás az állatszőrre. Mindenki mondja hogy milyen aranyos meg cuki, a feleségem "hadd nézzem, igen,jó húsos lesz, jó sódara van" 😂 Kb.úgy néztek rá mint egy kannibálra.


Vagy egyszer mentük hozzájuk Borsodba, mi gyönyörködtünk az Északi hegységben meg a szép tájakban,ő meg "nézzétek mennyi krumplibogár van azon a krumplin! Na, ez a föld szépen meg van művelve"😅


Sok ilyen történet van, de egyik sem olyan ami a kapcsolat rovására menne.



27/F

2019. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ez mindkét oldaltòl függ. Illetve a család hozzállàsa sem utolsó. Ha mondjuk a gazdag család folyamatosan érezteti, hogy rangon aluli vagy, hosszútávon az is nagyon bántó.

Az is, ha a szegény család mondjuk újgazdag, elkényeztetett hülye gyereknek hívja a pár másik tagját, akinek mindent a feneke alá raktak.

Mindkét oldal meg tudja bántani a másikat, szerintem ezekből lehetnek konfliktusok idővel.

De egyébként mukodokepes lehet ha nem ez a központi téma és jól kezeli mindenki.

2019. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sanyinak ***** válasza:
92%
Ha más kultúrában, értékrend szerint nevelkedtek fel, akkor nehéz lesz közös nevezőre jutniuk.
2019. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy meg. Nem mindegy, hogy egy családban az-e a szórakozás, hogy elmennek az operaházba, vagy az, hogy kimennek a kertbe kapálni.
2019. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha a tömény tényeket nézzük, igen, meghatározza!


Jelenleg ezt tapasztalom én is.


Párom vidéki, én budapesti.

Ő utálja a nagyvárosokat, nem érzi jól magát a "zajtól"; én meg vidéket nem szeretem. Hiányzik a pörgés, a szép nagy épületek, az a tipikus városi hangulat, a Duna, a könnyű tömegközlekedés, az hogy MINDEN közel van és elérhető.


Egy nagyvárosi kap egy egyedülálló gondolkodást, miként egy vidéki is:


Ő vidéken akar házat venni, én városban.

Elvan az egyszerű dolgaival, míg engem nem köt le az, hogy szimplán tv-t nézünk, nem ingerdús.

Nem preferálja a nagy volumenű terveket, nem habzsolta az életet,csak azóta mióta megismert. A nyugis életet szereti, ahol csak dolgozik az ember, majd filmet néz.

Ellenben nagyon rendes és derék ember.


Nagyban befolyásolja, hogy hol nőttünk fel, hogy hol születtünk és milyen közegben.

Szóval szerintem egy idő után, ha nagyon elhúz a gondolkodás mód, a vágyak, és nincs 'osszecsiszolodas" akkor összeegyeztethetetlen a két típus.


(Bár a szüleim vidéki-budapesti felállásban vannak, nem megoldhatatlan, csaj sajnos 25 év házasság után is kiütkozik. )


Remélem tudtam segíteni a kérdésedben!

2019. jún. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Egyébként nem lenézés okán írtam földművest és értelmiségit, csak egy ellentétpárt írtam általánosságban. De ezek szerint inkább meghatározóak hosszú távon ezek az ellentétek mint nem.
2019. jún. 6. 08:38
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

De most miért kellett lepontozni? Mi haszontalan a válaszomban? :D

A saját tapasztalat?

Vagy az a gond, hogy nem írtam egy túlidealizált rózsaszín maszlagot?

2019. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, nagyjából egyet is értünk, nem tudom kik voltak
2019. jún. 6. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!