Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiskorú veszélyeztetése...

Ha kiskorú veszélyeztetése miatt eljárás folyik valaki ellen (verés) akkor az megúszhatja ejnye-bejnyével? Nem ítélnek ilyenkor kötetkezményekkel?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 14:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jav.következményekkel
2008. nov. 12. 15:14
 2/13 anonim válasza:
87%

Ez egy igen komoly probléma, ma már a törvény szerencsére komolyan foglalkozik a gyermekbántalmazásokkal!Szerencsére!

A kiskorú veszélyeztetése elleni eljárás során a börtönbüntetés mellett(mert ma már ez is előfurdul)a kiskorú védelembe vétele is megtörténhet, és valószinű meg is fog. Ekkor állandó ellenürzés mellett nevelheti gyermekét, és ha bármi apróságot negatívumnak látnak, még ki is emelhetik a gyermeket a családból, azaz elvehetik Öntől!!

2008. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tőlem,amikor az apukánál történt láthatáson volt a verés? Na ez érdekes lenne!
2008. nov. 12. 16:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy rosszul tettem fel a kérdést? Gyermekemet a láthatáson megverte az apuka.Számíthatunk komolyabb bűntetésre vagy megússza?
2008. nov. 12. 16:11
 5/13 anonim válasza:
100%

Nem volt benne az apuka eddig!

De ha nem hagyod mmagad, akkor az apukának lecsökkenthetik a láthatását, esetleg szakember jelenlétében láthatja a gyereket csak, vagy ha te is ott vagy! Vagy estleg, de ezt bíró válogatja teljesen megvonhatja a láthatást, de ez veréstől függ, sajnos.

2008. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Mit jelent a verés? Egy pofon, és gyűlöletből lett feljelentve, vagy valós a veszélyeztetettség?
2008. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
egy verés nem verés. Azt szerintem megúszhatja. Ha rendszeresen csinálta, és nyoma is maradt (pl. kék-zöld foltok), akkor annak lesznek következményei, de ha egyszer verte meg, és épp hogy kipirosodott az arca, akkor lehet, még bizonyítani sem tudod.
2008. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
A verés az verés.Sajnos ebben az országban még mindig elfogadott nevelési forma a bántalmazás.Ezért aztán a bíróság sem veszi túl komolyan.Ismerek olyat, ahol "édesapa" verte a gyerekeket és a bíróság mégse vonta meg a láthatást...
2008. nov. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagy verés volt,látlelet,kijöttek a rendőrök és megindították az az eljárást.Nem kellett feljelentenem.
2008. nov. 13. 09:35
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát a magyar igazságszolgáltatás olyan amilyen...


Aki meg azzal példálózik,hogy még mindig elfogadott dolog sajnos a veréssel való nevelés,annak üzenném,hogy lehet különbséget tenni.Egy időben elcsattant apai pofon az rendkívül hasznos lehet,és nem ugyanaz mintha félholtra vernek egy gyereket.Engem az apám gyerekkoromban elvert amiért hazudtam neki.Azóta egyszerűen képtelen vagyok hazudozni.Persze hazudni sajnos kell az életben,de én soha nem teszik ilyet csak akkor,ha nincs más lehetőség.Mai napig hálás vagyok ezért az apámnak,még akkor is,ha abban a pillanatban nagyon rosszul esett.

2008. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!