Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a dolog?

Normális ez a dolog?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell,hogy nem élünk valami jól.Igazából hónapról hónapra.

Most készülök egyetemre,és a nyáriszünetre diákmunkát vállaltam el,hogy majd tudjam megvenni magamnak ami szükséges,mert tudom, hogy nem számíthatok a segítségükre semmiben.

Ígyis alig jönnek ki a pénzből.Soha semmit nem vettek nekünk,mert üppen nem volt rá.

Amitől félek az az,hogy a pénzemet anyám elfogja venni.Ugyanis róla tudni kell,hogy az összes pénzt ő akarja birtokolni.A másik gond,mivel említettem hogy nem élünk olyan jól, ezért félek hogy emiatt az én pénzemet fogják felélni,mert nekik éppen nincs,és amire szükségem lesz nem fogom tudni megvenni.

Szeretnék adni egy bizonyos összeget,de ahogy ismerem anyámat ő mindig kérne pénzt.Volt már rá példa.

Kérlek segítsetek. Tudtok tanácsot adni,hogy mi lenne a helyes?

Olyan kilátástalannak érzem ezt a helyzetet.



2019. jún. 5. 17:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
97%

Hát nem adsz, és kész.

Van saját bankszámla számod, oda megy a pénzed,abból annyit adsz amennyit számát nekik.

2019. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A pénzedet saját számlára kéred, kártyát nem adsz anyádnak meg pénzt sem.
2019. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Akkkor gondolom az első válaszolók abban is egyetértenek hogy az anyja megfőzi az ebédet, beteszi a hütőbe és nem a kérdezőnek...
2019. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
*nem ad belőle.
2019. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Egyszeru.

Mivel egyetemre mesz felteszem nagykoru vagy.

Elmesz intezel magadnak egy bankszamlat (ha eddig meg nem tetted meg) es oda kerd az utalast. A bankkartyat NE lobogtasd es a jelszot ne add ki senkinek!


Masodik: Ne mond el, hogy mennyit dolgoztal!


Harmadik: amint megkaptad a fizetesed az elso utad a bolt, ahol rogton megveszed amire az egyetem kezdeshez szukseged van! Azt csak nem veszi/keri el toled senki??


Negyedik: miutan megvettel mindent, akkor sem kell rogton az asztalra tenni a penzt! Ha valamire kell, pl. vadarnapi ebed, akkor mond azt, hogy elmesz bevasarolni. Ugye mondtad, hogy szeretnel segiteni, ami becsulendo..DE! Tartsd szem elott, hogy mar ezzel segitesz, hogy te veszed meg magadnak azt amire szukseg van! Majd meglatod, hogy penz nelkul nem konnyu az egyetemi elet. Sok mindenre kell majd..szoval okosan csinald es ne engedj az erzelmi zsarolasnak! Itt az a lenyeg, hogy mielobb vedd meg ami kell es ne orozgesd a penzt, mert szepen lassan elkunyeraljak es akkor megnezheted magad!

2019. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Én első körben leülnék MINDKETTEJÜKKEL, elmondanám, mire akarok félretenni, azt is elmondanám, hogy tudom, hogy nem áll módjukban támogatni stb.

Elmondanám, hogy a cél érdekében ha X összeget félreteszel, akkor a nyári keresetedből Y összeggel tudod segíteni őket.

Hátha jól fogadják.


Ha nem fogadják jól, akkor jönne az, amit a többiek már írtak, hogy "bekeményítesz". Nem adsz többet és kész. A saját számládon nem tudják elvenni. Persze, ez csak akkor működik, ha ősztől kolis / albérletes leszel. Ha bejárós, akkor nem, mert akkor még évekig ki leszel nekik szolgáltatva.

2019. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

"Akkkor gondolom az első válaszolók abban is egyetértenek hogy az anyja megfőzi az ebédet, beteszi a hütőbe és nem ad belöle kérdezőnek..."


Elvileg igazad lenne, HA a kérdezö luxusra gyüjtené a pénzt, de NEM AZT TESZI, hanem az egyetemen szükséges kiadásokra.

2019. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

1.Csinálj saját számlát!

2.Ha anyud kér és szeretnél is neki adni akkor hazudd azt h kevesebb a fizud mint amennyi valojaban!

3.Adjal neki annyit amennyit kér, vagy ha az "egész" fizudat kéri akkor a nagyrészét add oda (az általa tudott összegnek) ha nagyon követelőzik! (Hisz te is írtad hogy akarnál neki adni valamennyit)

4.Ha leperkáltál anyádnak és eljátszottad hogy szinte minden pénzedet őrá szánod, akkor nyugodtan vedd elő a valódi összeg maradékát, és vedd meg magadnak a szükséges cuccokat!


Sok szerencsét az egyetemhez!

2019. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szimplan nem adsz.Ha eddig is megeltetek meg ha csak honaprol honapra is,ezutan is meg fogtok/fognak.Arra koltod amire akarod,te dolgozol meg erte.Ha ker akkor sem.
2019. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az előttem hozzászólók adtak egy csomó konkrét, hasznos tanácsot neked. Úgy ítélem meg, hogy hosszú távú stratégiára, egzisztenciális-financiális leválási tervre is szükséged van.


Hogy édesanyád hogyan jutott el ide, azt nem írtad: nem is a te dolgod. Fiatal felnőtként nem vagy felelős a szüleid döntéseiért, ezt ne felejtsd el. A saját jövődért viszont egyre növekvő arányban. Ha és amennyiben a szüleid nem tudnak a pénzzel bánni, sem a te feladatod megtanítani őket, ha nem kifejezetten kérik a tanításod. Viszont a leéléstől/kizsákmányolástól meg kell védened magad. Ha legközelebb kérnek pénzt tőled, tedd fel magadnak a kérdést: hat-e olyan pozitívan rájuk iksz összeg legombolása rólad, mint amennyire negatívan rád hat? Kinek kell inkább a pénz? Win-win szituáció alakul-e ki köztetek, ha ők megkapják, amit kérnek, cserébe te pedig rosszul jársz?


Főleg akkor kell e kérdéseket feltenned magadnak, ha:

1. káros szenvedélyeik vannak,

2. képtelenek/elutasítják a pénzügy tudatosság megtanulását.


Az írásod alapján intelligensnek tűnsz ahhoz, hogy e kérdéskört lassacskán, vissza-visszaesve, de megoldd!

2019. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!