Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazságot tennétek ez ügyben?

Igazságot tennétek ez ügyben?

Figyelt kérdés

megpróbálom az egészet objektíven leírni E/3-ban, így a legigazságosabb szerintem, mert a válaszolók általában a kérdező mellé állnak, ahol ő sem objektív már alapból a kérdésével


szóval van 1 viszonylag rosszalkodósabb fiú, gyerekkortól kezdve mondhahatni csintalan, de semmi extra, csak a szokásos. a másik szereplő a nagymama, akinek borzasztó gyerekkora volt, szegénység, megalázottság, kihasználtság stb. ami miatt azt mondja rá aki régóta ismeri, hogy nem 100-as, elsőre teljesen normálisnak tűnik.

a nagymamának nem a kedvence ez az unokája, mivel vannak lány unokái is, a másik lányától, aki külföldön él, és sokkal kevesebbet láthatja őket ez miatt, ők a favoritok, mindig mindenben, érzékelhetően, kicsi lányokról vna szó.


a nagymama párszor hazudozott a fiú unokájáról, hogy rossz színbe tüntesse fel, vagy csak álmodta a gyógyszerek miatt.. időnként csinált némi stresszt, de ennyi, az viszont jó volt, hogy évente adott némi kp-t, évi 1x-2x egy egy 10-est odaadott...


ami a legutolsó eset volt, hogy épp itt voltak nála a távoli lányunokák és poénkodott a lányokkal a srác... kiöltötte a nyelvét, csak ennyi... a lányok elvágom a nyakadat mutogattak, valszeg az oviból tanulták, még nem érzik a súlyát... a srác 20 éves volt ekkor.

másnap is ott volt látogatóba a srác a family-vel, és hátul eszegette a szedret egymagába a bokorról.


odamegy a nagymama és azt mondja: mit képzelsz te magadról? mit mutogatsz te a lányoknak??? miattad letolta az anyjuk a lányokat! meg ne tudjam mégegyszer!

te hülyegyerek?? mi lesz a következő? a p**cs*det mutogatod legközelebb?


többször kijött a nagymama, és ugyanilyeneket vágott a fejéhez.

a srác egy darabig szó nélkül hallgatta, viszont belül végig igazságtalannak érezte a dolgokat... majd fogta magát, és azt mondta: hülye vagy te, többet nem vagyok kíváncsi rád..kiment, bevágta a kaput aztán hazasétált...


következő alkalommal már el se jött felköszönteni a lányát, a srác anyját, azóta se... 6 év telt el, az utcán sem köszön a nagymama a lányának se, se a srác testvéreinek, aki a többi unokája.elfordítja a fejét az utcán.

a kapcsolat teljesen megszakadt....


2019. jún. 10. 08:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

annyira nem sikerült ez objektíven, egyértelmű, hogy te vagy a srác


szerintem a nagyi mindig is tróger volt, ez most a végső bizonyíték


örüljetek neki hogy 6 éve nem mérgezi az életeteket

2019. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Itt hol kell igazságot tenni? Megszakítottátok a kapcsolatot, ez a legjobb amit tehetsz.
2019. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Mondat kezdete nagybetű.


Senkinek nincs igaza.

2019. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

így van, nem helyes a megfogalmazás, itt senkinek nincs igaza... én vagyok a srác.. kicsit jelenleg lelkiismeret furdalásom van, mert csak én miattam van az egész...


anyám megsértődött rá, mivel nem jött el a szulunapjára felköszönteni őt... a többi unokájához sem.


az még hozzátartozik a történethez, hogy a másik lányának (nagynénémnek) meg a lányainak úgy ugrál a mama, ahogy az fütyül...borzasztó, elviselhetetlen természete van...mindenbe beleköt, bármit szólsz, agresszíven leb.@sz ha olyan kedve van... engem számtalanszor a semmiért is leb.@szott, a lányait is keményen... egyszerűen ilyen a természete... a nagymtert is... a nagymuter meg neki nem szól semmit, mert akkor nem jönnek el arról a 2 ezer km-ről...


meg amúgy is ő volt a kedvenc lánya, mivel nagyon jól ment férjhez... nagyon jó ember, gazdag vállalkozó, Pesti, de igazi papucs...

mi meg nagyon szegény család voltunk, nagy bajban voltunk a deviza hitellel, egyikőjük sem segített, se munkával, se pénzzel.... igaz drágább csak az üzemanyag hazajönniük Angliából, mint amennyit itt havonta megkeresett faterom.... nem baj, csak felnőttünk abból a 120-ból, és visszafizettük a sok milliós hiteleket.

nem szervezte ki fateromat Angliába dolgozni a tag.

2019. jún. 10. 08:49
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Barmennyire is megprobaltal objektivan irni, azert a valaszaidbol itelve szeribtem itt nem csak a te hibadbol szakadt meg a kapcsolat a 2 csalad kozott.

Azert meghallgatnam a masik oldalt is, de az is teny, hogy vannak borzaszto termeszetu emberek.

Valoszinuleg a legnagyobb tuske az az, hogy nem segitettek anyagilag nektek, se nem munkaval. Ezert lehet haragudni, de annak ellenere, hogy csaladtagok vagytok, senki sem koteles anyagilag tamogatni valakit ( ha nem engedhetik meg maguknak)..mint mondtam a masik fel tortenete is erdekelne.

2019. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Még van szakítva a kapcsolat. Kész. Ha igazságot tennél az csak rosszabb lenne.
2019. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Már ne is haragudj, de 20 évesen nem volt annyi eszed, hogy odébb menj a kislányoktól, ha azok mutogattak rád? Helyette inkább ovis szintű nyelvdugdosást csináltál... Hát ehhez gratulálni tudok. Két dolog böki a csőrödet.

1. A nagyi nem pénzel tovább.

2. A "tag" nem szervezte be apádat külföldre dolgozni.

2019. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Nem kell igazságot tenni, mert igazából nincs, mi miatt.

A 20 éves fiú nyelvet öltögetett az óvodásokra. Infantilis, de megcsinálja más is, akár a saját gyerekével is. A nagymama egyértelműen túlreagálta, ami a megpróbáltatásaiból ered.

A "hülye vagy te, többet nem vagyok kíváncsi rád" teljesen érthető, de ezzel nem tartotta be a fokozatosságot (hallgatás-felszólalás-érvelés-lelépés), ami baj. Bár a korábbi hazudozások miatt ezt is elfogadom.

Az, hogy a nagymama ezután a saját lányát és unokáját nem látogatja, köszönti (akár az idősebb unoka erre az időre elküldése mellett), az a megpróbáltatásaiból és a korából ered. Megváltozni már aligha fog. De mérgezni sem.

2019. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem bántásként mondom, Kérdező, de több eszed lehetett volna 20 évesen, mint hogy kinyújtsd a nyelvedet az óvodás kislányokra. Ennek ellenére a nagyid túlreagálta a dolgot. Nekem van egy nagynéném, ő volt a nagymamám kedvenc lánya a négy gyermeke közül. Kiskoromban nem voltam napközis, a nagynéném pedig nem dolgozott az érettségi után, hanem a nagyszüleimnél lakott, de mindig veszekedtünk és a nagymamám mindig neki fogta pártját. Amikor ez a nagynéném férjhez ment, eljárt hozzánk látogatóba, de engem folyton kritizált és kioktatgatott. A nagymamám azóta elhunyt és ez a nagynéném sem engem, sem édesanyámat nem ismer az utcán. Nem is hiányzik. Ha a nagyid képes volt ilyen hülyeség miatt ennyire megharagudni Rád és Anyukádra, a SAJÁT LÁNYÁRA, ne sajnáljátok, hogy már nem része az életeteknek. Ennek szerintem az az oka, hogy sohasem szeretett Titeket úgy, ahogy kellett volna.
2019. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

B+

42 éves vagyok, 10 és 7 évesek az unokahúgaim, én is viccelődtem/viccelődök velük, megcsikizem őket, kiöltöm a nyelvem, megkergetem őket, lespriccelwm őket a medencében... jobb helyeken ezt játéknak hívják... nektek mi a feanc bajorok van!!??

2019. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!