Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meg tennétek ezt a lépést,...

Ti meg tennétek ezt a lépést, hogy a férjed örökbe fogadja a gyermeked?

Figyelt kérdés

Egyre többet gondolkodunk ezen. A kislányom vérszerinti apja 4 éve nem látta, nem is keresi. A kislányom nem is tudja, hogy kicsoda. A férjemet tekinti az apjának. És egyre jobban zavarja őt az, hogy csak neki más a vezeték neve.

Persze tudom ez nem ilyen egyszerű. De mégis érdekel ki mit tenne. Vagy aki volt ilyen helyzetben, mi volt a hivatalos eljárás.


2019. jún. 11. 18:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Ebben az esetben igen.
2019. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

A vérszerinti apának le kell mondania a gyerekről a férjed javára.

Hany éves a gyerek?

2019. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Ha a vér szerinti apja nem egyezik bele, nem fog menni. De ha ennyire nem érdekli a saját gyereke talán nem lesz kifogása főleg, hogy onnantól nem kell gyerektartást sem fizetnie. Mivel a gyereket zavarja, hogy más a neve, meg nem is ismeri az apját én megtenném.
2019. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Tuti beleegyezik, hisz akkor fizetnie sem kell.
2019. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
54%
De, menni fog, mert a gyámhivatal a gyerek érdeket fogja nézni, neki pedig nem érdeke a 4 éve nem látott, tulajdonképpen ismeretlen apa.
2019. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Simán - mondom ezt úgy, hogy engem is a “nevére vett” (anno így volt), a nevelőapám, csak hát engem senki nem kérdezett... röviden tömören utált, mint a xart, lelkileg terrorizált, stb... pokollá tette a gyerekkoromat - ezt most azért mondom, mert nekem herótom van a névfelvételtől/örökbefogadástól, de ha tényleg szeretik egymást, és valóban figyelembe veszitek a gyerek kívánságát (🙏🙏🙏respect ezért), akkor minden további nélkül.

U.i.: sajna friss infóval nem tudok szolgálni, de anyámnak anno nem kellett a vér szerinti apám beleegyezése - igaz, gyerektartást sem fizetett, nem volt láthatás (látom, az nálatok sincs), szal teljesen ki volt iktatva az életünkből. Hogy mára mi változott, azt nem tudom, de én első körben anyakönyvvezetőnél érdeklődnék.

Sok boldogságot nektek és legfőképp a kislányodnak, ill. leendő kislányotoknak!

2019. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%
Én nem kavarnék, nem ügyintéznék semmit. A férjed, veletek él, szeretik egymást a gyerekeddel, akkor minden oké. Hamar telnek az évek, majd amikor 18 lesz a lányod, akkor felveszi a férjed nevét tiszteletből, ha akarja (nekem két osztálytársnőm tette ezt meg, miután betöltötték a 18-at).
2019. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

7 éves a kislányom. 1,5 éves a kisfiam.

Én is felvettem a férjem nevét, tényleg érezhető az, hogy neki ez rossz.


Köszönöm a segítséget.

2019. jún. 11. 20:18
 9/33 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Nem tenném meg, hiába kiskorú, ez akkor is teljes mértékben érinti őt. Jó ötlet, ha úgy dönt 18. éves kora után, hogy felveszi a férjed nevét, ha nem, de én meghagynám neki. Soha nem tudhatod, hogyan alakul a későbbiekben az életetek, a párod is úgy érezhetné, hogy mivel az ő nevét viselté, hogy teljes körű joga lenne felette, ami jogilag persze helytálló, erkölcsileg viszont eléggé kérdéses. Persze, tudom, nem szabad negatívnak lenni, de ha áthondolod : az előző kapcsolatodból megszületett a kislányod, soha, rémálmodban sem fordult meg a fejedben, hogy az apjától külön fogtok élni, és az apja ennyire nemtörődöm lesz a gyerekével. A mostani párod, persze szereti, titeket, együtt. De ez az örökbefogadás véges és visszafordírhatatlan.

Én meghagynám a kislányomnak a döntés jogát, amikor felnőtt fejjel gondolkodik. Az az ő neve.

2019. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

Én is inkább lebeszélnélek erről. Viselje csak az igazi apja nevét, az meg fizesse csak a gyerektarrást! Majd nagy korában megérti, hogy miért más a neve.

Arra is gondolj, hogy a jelenlegi párod is leléphet 2-5-10 év múlva, és akkor ott lesz a gyerek nem az igazi apja nevével. Te is férjhez mehetsz még, akkor újra átnevezed az összes gyereket? Szerintem ne bonyolódj ilyesmibe. Ez az örökbefogadás is szép gesztus, de egy válás esetén mindketten szívtok majd miatta.

Sok ilyen család van, nincs ebbe már semmi különleges. Nem ezen múlik egy család boldogsága.

2019. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!