Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti meg tennétek ezt a lépést,...

Ti meg tennétek ezt a lépést, hogy a férjed örökbe fogadja a gyermeked?

Figyelt kérdés

Egyre többet gondolkodunk ezen. A kislányom vérszerinti apja 4 éve nem látta, nem is keresi. A kislányom nem is tudja, hogy kicsoda. A férjemet tekinti az apjának. És egyre jobban zavarja őt az, hogy csak neki más a vezeték neve.

Persze tudom ez nem ilyen egyszerű. De mégis érdekel ki mit tenne. Vagy aki volt ilyen helyzetben, mi volt a hivatalos eljárás.


2019. jún. 11. 18:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
77%

20!


Ugyan a valaszado nagyon proszton fogalmazott, de igaza van.

Annak a gyereknek már van egy neve. Az apja neve. A gyerek 7,5 éves, tehát kb anyi ideig volt az apjával, mint amennyi ideig a nevelő apjával. Esélyes, hogy az apja is férj volt. Annak a kapcsoltnak vége lett, njncs rá garancia, hogy ez örökké tart majd. Jelenleg bizony hiába férj, ő az "éppen aktuális kan" parsztul fogalmazva.

Az örökbefogadás nem visszavonható. Ha most megtörténik, jövőre meg elválnak, az exférj marad az apa. Láthatás, tartásdíj, miegymás. És bizony benne van az is, hogy onnantól magasról tesz majd a kislányra, csak a saját gyerekkel fog foglalkozni - vagy azzal se és ugyanúgy eltűnik, mint a másik apuka.

2019. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem kéne a nevekre ekkora hangsúlyt fektetni. Nem fogja jobban szeretni, ha ugyanaz a nevük.
2019. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%

Többen emlegetik, hogy jajj mi lesz, ha ez a kapcsolat is tönkremegy. Túllépve azon, hogy az egészséges házasságokban nincs helye annak, hogy döntéseinket befolyásolja a válás lehetősége, mégis mit gondolnak ezek a válaszolók, egy válásnak el kellene törölnie egy stabil és valódi szülő-gyermek kapcsolatot, ha az nem vérszerinti? Pláne ha a különélő vérszerinti szülő egyáltalán nincs benne a képben, és teljesen az ő szerepét veszi át az örökbefogadó. Ez nem a szokásos láthatásos mozaikozás, ahol sokszor mindenki tart egy távolságot új házastárs és gyerek között. A házastársi örökbefogadás más műfaj.

Én is örökbefogadó vagyok, pelenkás kora óta nevelem a lányom, és nagyon nem lenne okés, ha a házasságunk felbomlása esetén el kellene felejtenünk egymást a gyerekkel és kész. Rengeteg dolgon végigmentem ezért a gyerekért, külső és belső nehézségekkel is birkóztam, hogy a szülője lehessek, nagyon is összhangban áll az örökbefogadás felbonthatatlansága a kapcsolatunk jellegével. Mi azt beszéltük,

hogy valószínüleg felezve nevelnénk a gyerekeket, ha válnánk (közös is van), de ilyen úgyse lesz.

Bár láttam, van olyan válaszoló, akinek nem jelentettek ennyit a nevelt gyerekei, pedig ők apának szólították őt. Tényleg jó, hogy ő nem fogadta örökbe őket, de nem minden család szerveződik így. Van, aki igenis egy életre vállalja a szülői szerepet, akkor is, ha a párkapcsolat felbomlik. Értem, hogy ezt nem mindenki csinálná (vérszerinti szülők is hagyják el a gyerekeiket válás után), nekik hülyeség lenne az örökbefogadás, de kijelenteni, hogy a házastársi örökbefogadás úgy ahogy van, rossz dolog, egyszerűen baromság. Vannak családok, ahol nagyon is van helye.

A tegyeszes pszichológus szerint valóban letező jelenség, hogy meggondolatlanul mennek bele emberek, és találkozott már olyannal, aki már másodjára fogadtatta örökbe a gyerekeit a parjávál (bár nem biztos, hogy azt engedélyezték, nem emlékszem). De attól még a házastársi örökbefogadás lehet jó dolog egy megfelelő családban. Nálunk pl. nagyon is az.

2019. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
55%
Igen utoslo, a normális az, ha a válás után is gyerek a gyerek, de mint látod a vérszerinti szülő se mindig gondolja így. Amúgy meg más egy elhagyott csecsemőt örökbe fogadni, mint egy kisgyereket, akinek van apja.
2019. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
37%
Ha egy 7 éves gyereket 4 éve nem keresett az apja, annak nincs apja.
2019. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
66%
De, van neki. Az enyémet 16 éve nem keresi. Egyszer látta egy hetesen, de attól még van apja. És van a férjem, aki nem az apja, nem fogadta és nem fogadja örökbe, de szeretik egymást és ez a lényeg.
2019. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%
A lányom pedig nem elhagyott csecsemő volt, egy ideig volt kapcsolattartás, amellett higy mi neveltük őt, aztán szépen lassan kikopott a képből és lemondott róla. Az örökbefogadás több éves korában történt. Nem érzem, hogy a kérdező helyzete jelentősen különbözne.
2019. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Oké. Nem mondom hogy mindenkinek örökbe kell fogadnia a nevelt gyerekét. Ha nálatok így működik jól, az szuper. De ugyanígy az azt javasolni se jó valakinek, hogy ne fogadja örökbe, ha nekik meg az lenne megfelelő.
2019. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
8%
Nem javasoltam ilyet, csupán leforditottam és kifejtettem az egyik valaszado durván hangzó válaszát. Ez pont ugyanolyan kérdés, mint az abortusz, gyermekvállalás és a hazassag: a partnerek közös döntése, más ebbe nem szólhat bele. Neked működik, a masiknak nem, nem tudni, a kérdezőnel mi lesz
2019. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
71%

Az a válasz nem csak durvának hangzott, hanem az is volt. Ha azt mondom, hogy bezzeg arra jó a férjed, hogy miután felcsinált az exed, gondozza a kölköd, de a nagy szent Apa, az a spermadonor aki a pnádba ürített, akkor nem csak durvának hangzom, hanem az is vagyok, ráadásul nem csak tényt állapítok meg, hanem ítélkezem is, és azt fejezem ki, hogy rosszul teszed, amit teszel, másképpen kéne élned. Akkor is kifejezem ezt, ha szó szerint nincs benne a mondataimban.

Úgyhogy ilyet nem írok, mert genyaság,

és különben is elhiszem, hogy nektek ez így jó. Másnak meg másképp.

2019. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!