Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő kiket és hogyan hogyan...

Esküvő kiket és hogyan hogyan hívjuk meg?

Figyelt kérdés
Kis családi esküvő lesz tartva, közeli rokonok, barátokkal majd lesz egy összejövetel de az majd utána. Párom családja elfogadta a kis esküvőt, de mindig kibukik hogy ezt vagy azt még hívni kellene. Főleg párom anyja és neki a testvéreivel vannak bajok. (mondjuk szűk családi kör, az anyja tesói nem tudom mennyire fér bele) szóval pl az anyja egyik tesója tavaj házasodott egy putrissal. Fekete mint az éjszaka, ráadásul az élete is olyan... Most ha meg hívom a bátyját akkor a feleségét nem? Én nem hívnám egyiket sem. Akkor anyós hívni akarja a saját kereszt szüleit... Mert hozzák a nagy lóvét... De nekem erre nincs szükségem... És nem érti meg hogy milyen elvek mentén lesz szervezve... De lehet őt sem hívjuk meg, aztán megnyugodhat XD

2019. jún. 12. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Hat azt dontsetek el,hogy vegulis kinek az eskuvoje lesz.. ha a magatoket szervezitek,akkor azt hivtok akit akartok es ha valaki nem fer bele igy jart :D En peldaul a mamam testveret meg fogom hivni,mert nekem ok meg a szuk csaladikor. De a tobbi rokonsagi ag mar nem:D ha nektek a szuk csaladi kor az anya,apa,teso,nagyszulo akkor nincs keresnivaloja anyos keresztanyjanak...plane csak penzert joeg:D
2019. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Tavaly volt nekünk az esküvőnk kis létszámmal. Mi az első unokatesóknál húztuk meg a határt, tehát mindkettőnk szüleinek testvérei és azok családja. Barátokkal együtt így is 40en voltunk. Mondjuk szerencsére nem volt sértődés egyik család részéről sem. Szerintem hívjátok meg anyósod testvéreit és a családját. Ő él a putrissal,nem ti, de egy napot ki lehet bírni vele. Én csak akkor nem hívnám meg, ha tudom, hogy balhés, lop vagy illetlenül viselkedik, ezzel égetve titeket a rokonaid előtt. Azt meg ne hagyd, hogy anyósod meghívogasson embereket, a ti esküvőtök, ti döntitek el. (Mondjuk az kérdés, hogy ki fizeti, mert ha ő akkor necces, akkor kicsit muszáj engedned neki, de ha ti fizetitek akkor nincs beleszólás)
2019. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Azt tudom, hogy ha az én esküvőm lenne, nem más mondaná meg, kiket akar ott látni. Tudnám, hogy kit látok szívesen, kit nem

Például anyós keresztszüleit biztosan nem. Jóska bácsit, a szomszéd nagybátyjának a katonatársát szintén nem, bármennyire is jóba van vele a nagynénim negyedikes osztályfőnökének unokahúgának az udvarlója.

Ugye értesz?


F45

2019. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez szerintem mindenkinél felmerül. Röviden: a Te esküvőd, Te döntsd el.

Mi azt a stratégiát folytattuk, hogy akivel tartjuk a kapcsolatot és szívesen tartanánk a jövőben is és meghívtuk, akivel eddig se tartottuk különösebben vagy a jövőben nem szeretnénk azt nem. Ergo ha megsértődnek se baj. Bejött. Az esküvő szuper volt és akik számunkra fontosak voltak azokkal a mai napig tartjuk a kapcsolatot.

2019. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Mi az elején megmondtuk, hogy csak az lesz ott akit mi szeretnénk, akinek nem tetszik nem kell jönni. Nem is próbáltak beleszólni, családból alig hívtunk valakit. Akik fontosak, velük amúgy is tartjuk a kapcsolatot, ők ott voltak. De arról hogy anyósom testvérének a gyerekeit meg stb. akiket még nem is láttunk meghívjunk, szó nem lehetett. Szépen elfogadta mindenki, és nagyon jól sikerült az esküvő. Nem azért fizettünk milliókat, hogy idegenekkel bulizzunk.
2019. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit vicces, hogy szidod a sógornődet, amikor súlyos bajok vannak a helyesírásoddal.


Egyébként szerintem álljatok a sarkatokra, mondjatok meg, hogy ez a ti esküvőtök, azokat az embereket hívjátok meg akiket akartok. Nincs olyan, hogy még őt, meg még őt. Ennyi erővel akkor már mindenkit. Lehet meg fog sértődni, de ne engedjetek neki, nem kell megértse, csak ne szóljon bele. Legyetek erélyesek :)

2019. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Az esküvőre nem az anyós hívja a vendégeket, hanem a házasulandók. Ti ketten döntitek el hogy ki jöjjön. Partner nélkül meghívni valakit, pláne ha a partner házastárs, kimondott bunkosag
2019. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Hány éves vagy? Ezekből az XD-ből, a helyesírásodból meg a zagyválásodból ítélve kb 14.


A ti esküvőtök azt csináltok amit akartok, azt hívtok akit akartok. Gondolom a pénzetek megvan rá...(!?)

2019. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk pontosan ugyanez a helyzet, szűk családi kör, tizenpár fő. A párom anyja pedig kitalálta, hogy még hívjuk meg a 10+ éve nem látott keresztapát (nem is rokon, csak a szülők valami régi barátja), meg az ő (anyós) unokatestvéreit. Nem is értettük, nekem sokkal közelebbi családtagjaim se jönnek, mert, pont, ahogy te is írod, nekünk nincs rá szükségünk. Végül egyetlen plusz párba egyeztünk bele, mert a párom anyja együl van, és a párom nem szeretné, hogy társaság nélkül legyen, "magányosan".

Szóval döntsétek el, kinek az esküvője, a tietek, vagy a párod anyjáé, és aszerint hívjátok meg az embereket.

2019. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Azért látom tőletek is messze van a bekötő út, kedves kérdező...
2019. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!