Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről a hozzáállá...

Mit gondolsz erről a hozzáállásról?

Figyelt kérdés

„Egyébként sok fiatalnak pont emiatt a mentalitás miatt nehezebb, mint lehetne. Én sem kaptam semmit/mindent a két kezemmel/majd örökölsz – ezzel el van intézve minden.


A “majd örökölsz” pedig addigra egy totál lepukkant, értékkel alig bíró ingatlan, amire a nagyon hasznos gyűjteményekkel hasonló értelemmel költöttek azért folyamatosan. A “fiatal” 40 éves korára. Holott 20+ évesen csak az önerőhöz kellett volna támogatás, aminek az értékét simán elszórták hülyeségekre.”



/Azt már én teszem hozzá, hogy tudok nem egy emberről, aki nehogy 40, de még 50 éves korára sem örökölte meg a már most is nullát érő ingatlant. Egyébként a mai öregek is bőven kaptak segítséget az államtól a Kádár-korban.../


2019. jún. 12. 16:56
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
78%
A nagyszüleim már meghaltak, amikor kicsi voltam, azt az örökséget a szüleim a családi házba fektették. Egy nagyapámat ismertem, amikor ő meghalt, a testvéremmel két házat örököltünk volna, de aztán láttunk belőle egy kisebb összeget, apám meg elitta/vett belőle kocsit magának. A mostani családi házra sem számítok, próbálom úgy alakítani az életem, hogy ne szoruljak rá, igaz a 12 féléves egyetemből csak 4 van meg. :D Közben pedig elég rossz érzés, hogy a barátaimnak megvan az a lehetőség, hogy egy "kis kezdőtőkével induljanak."
2019. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit zavaros, de azt gondolom, hogy a pénzügyi tudatosság ott kezdődik, hogy az ember tudatosítja magában, hogy az életéért elsősorban önmaga felel.


Ha 20 évesen tudta, hogy a nagyszülei jó egészségnek örvendő relatív fiatalabb nagyszülők, és egyébként is van még 3 testvére, akkor nem vár arra herevakargatva, hogy örököl egy újépítésű lakást az elit Budai negyed közepén.


Igen, vannak emberek, akiknek az ölükbe hullik minden, de vagyunk sokan mások, akiknek meg nem. Amíg világ a világ, ez így fog maradni, mert olyan soha a büdös életben nem lesz, hogy minden ember egyenlő és ugyanolyan helyzetből indul.


Ha nem tetszik, hogy 50 évesen sincs esélyed lóxart se örökölni, akkor gondold végig milyen módon tudnád előteremteni a tőkédet a saját ingatlanodhoz. Aki igazán akar valamit, az előbb utóbb módot is talál rá. Persze nem lesz ettől még ez igazságos vagy fair, de az egész élet sem az. Minél előbb törődsz ebbe bele, annál előbb lesz könnyebb az életed.

2019. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Az örökség akkor a tiéd, ha megkapod. Amíg a szülő, nagyszülő él, addig az övé, és akár el is adományozhatja. Semmi közöd hozzá.

Nem szeretem az ilyen keselyűket, akik alig várják, hogy a szüleik kihaljanak az ingatlanból.

2019. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Még egy életképtelen egyed az oldalon. Vagy mindíg ugyanaz. Nem magától várja a megoldást. Taszító emberi tulajdonság.
2019. jún. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Gusztustalan arra várni, hogy örökölhess. És az sem teljesen normális, ha valaki azt nézi, hogy mennyit ér az örökölt ingatlan, ingóság, tök mindegy, miközben valakije meghalt. Akinek ilyen helyzetben fontosabb a vagyon, az pont annyit is ér...
2019. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Én azt gondolom, hogy az nem is érték, amit nem önerőből értem el. Nem az öröklést kell várni, hanem mindent megtenni azért, hogy saját magunknak normális életet teremtsünk, nekem ez az alap, de ez jóval kevésbé elterjedt, mint a tehetetlen, lusta hozzáállás.
2019. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Borzasztó! 40-50 éves, és még élnek a szülei? És leamortizálják a házat?

Nem szép tőlük. Igazán meghalhattak volna már!


Te el is olvasod, amit írsz?

2019. jún. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes. Én sosem örököltem semmit, ahogy a testvéreim sem. Mégis megálltam a lábamon, tudtak ingatlant venni magamnak.

Nem értem, miért kell a szülők vagyonára építeni? Amíg a szülők élnek addig nincs örökség. Az az övéké nem a tied. Ha úgy döntenek, hogy lebontják akkor megtehetik. Ha eladják, és a pénzt odaadják egy idegennek azt is megtehetik. Ne a szüleid pénzére, házára építs.

2019. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

20 évesen megörököltem a családi házat.

Még fősulis voltam, 3 évesem volt hátra. Koleszban voltam, egy fél országgal távolabb.

Szülői segítség nélkül, egyedül, család nélkül. A ház inkább vitte volna a pénzt, amit nem tudtam volna fenntartani. El kellett adnom.

Pár hónapon belül vesztettem el a szüleim és a gyerekkorom színhelyét, az otthonom.

Hu, de irigylésre méltó, milyen jó nekem!

(Anyád!)

2019. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt szerintem undorító, ha valaki a saját gyerekétől sajnálja a pénzt és képes végignézni, hogy valami putris albérletben nyomorog, miközben bőven megengedhetné magának, hogy anyagilag segítsen még akkor is, ha már felnőtt a "gyerek". Oké, hogy neki úgy alakult az élete, hogy egyedül kellett megdolgoznia mindenért, de ha már jobban megy neki, akkor szerintem nem pont a saját gyerekén kellene "bosszút állni" a saját múltbeli nehézségei miatt, mert ő nem tett a szülő ellen semmit.

Másrészt felelősségteljes ember nem arra alapozza az életét, hogy majd ezt úgyis megörökli a nagyitól, azt meg a szülőktől, hanem akár segítenek neki, akár nem, de dolgozik azért, amit el szeretne érni.

2019. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!