Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az emberek tudják milyen...

Ha az emberek tudják milyen nehéz az élet akkor miért akarják ezt tovább adni a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Példa erre a családom akik sokáig robotoltak aprópénzért én h többet keresek így se válnék gyereket Magyarországon meg pláne mondjuk teljesen öntörvényű vagyok s bizonyos téren hidegvérű. Nekem fontosabb h nekem legyen jólétem és ha meg van minden amit szeretnék akkor esetleg ezt tovább adnám .. Vagy régen pisztolyt szegetek az embereknek h neked szülnöd kell vagy ilyen erősek az ösztönök ?

2019. jún. 13. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Jo kerdes, en Sem ertem, hogy akinek nincs meg az anyagi hattere miert vallal gyermeket. Szerintem sokan nem gondoljak at, csak latjak, hogy xy-nak van es milyen aranyos, nehogy lemaradjunk, nekünk is kell... Ritka, ha valaki tenyleg megfontoltan vallal manapsag gyereket. Regen szerintem könnyebb Volt, olyan 20-30 evvel ezelött. Akkoriban a nöknek nem kellett egyszerre anyanak-takaritonönek-szakacsnönek-penzkeresönek lennie. Szerencsere en nem Mo-on elek, igy a gyermekemre Sem a kilatastalansag var majd!
2019. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ösztön, legtöbb ember nagyon erős késztetést érez gyermekre bizonyos korban, ez felülírja az észérveket.
2019. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
vagy arra számítanak, hogy idős korukban eltartja őket az a hálátlan kölök
2019. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
lehet abban reménykednek hogy majd csak lesz valahogy
2019. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Mi a férjemmel 6 évig egyengettük az életünket, hogy meglegyen a stabil háttér a gyerekvállaláshoz (10 éve voltunk már együtt mire belevágtunk). A bizonytalanba vagy szülők nyakára sosem szültem volna. Mégis döbbenetesen sok embertől kaptam meg azt, hogy mit vagyunk úgy ráizgulva, majd lesz valahogy, mert ők is a semmire/szülők nyakára/hitelre vállaltak gyereket oszt mégis minden rendeződött.... Ja, csak ráment a kapcsolatuk/a nagyszülők nevelik a gyereket/a hitel viszi a házat ezért anyóshoz kell költözni stb...

Hát mindenkinek mások az igényei.

2019. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem nem nehéz az élet! Talán ezért!
2019. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek veled. Szokás volt, ennyi.
2019. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Abba belegondoltál, ha a szüleid úgy gondolkoztak volna ahogy te, akkor nem lennél ezen a világon? - "Nekem fontosabb h nekem legyen jólétem és ha meg van minden amit szeretnék akkor esetleg ezt tovább adnám ..." - biztos nem lennél a vilgáon :D


Amúgy osztom a véleményt, ha nem tud valaki egy gyereket normálisan felnevelni, akkor ne vállalja!

2019. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

"Abba belegondoltál, ha a szüleid úgy gondolkoztak volna ahogy te, akkor nem lennél ezen a világon?"

ez a létező legrosszabb érv. ugyanis nagyon sokan vannak, akik azt mondják, hogy inkább ne születtek volna meg, minthogy a gyerekkorukat/egész életüket létbizonytalanságban, éhezésben éljék le.

2019. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

"nagyon sokan vannak, akik azt mondják, hogy inkább ne születtek volna meg, minthogy a gyerekkorukat/egész életüket létbizonytalanságban, éhezésben éljék le."


Igen, de még többen vannak akik csak azért nem akartak megszületni, mert most bele karnak halni abba, hogy iskolába kell járni vagy anyuci megkéri, hogy ha evett akkor a tányért tegye a mosogatóba maga után...

Régen azért ez nem így volt. Nem vagyok öreg egyébként, 29 éves, de nagyon látványos a leépülése a most felnövő generációnak. És pontosan emiatt lesz a kérdező kérdése hatalmas probléma az elkövetkezendő években, mert aki jólétben nőtt föl egyre inkább nem vállal gyereket (kényelmi okokból vagy józan észből, az most mindegy), aki pedig azt látta, hogy nyomorban is fel lehet nőni valahogy az ugyanúgy egy vállrándítás mellett fog bevállalni a semmire X számú gyereket.

2019. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!