Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszüleim örökre azok...

Keresztszüleim örökre azok lesznek?

Figyelt kérdés

Nem tartjuk a kapcsolatot és sosem kerestek engem a keresztszüleim.Magyarul leszarnak.Ez amúgy valahol le van dokumentalva hogy ők a keresztszüleim?Ezt nem lehet valahogy megváltoztatni hogy ne legyenek többé azok?

Utálom őket sosem kerestek...Semmi közöm nincs is hozzájuk.



2019. jún. 13. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Ezért nem szabad aktuális barátot/barátnőd megkérni erre.
2019. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Ne foglalkozz velük. Van számodra jelentősége, hogy vannak egyáltalán keresztszüleid? Szerinted ez egy fontos titulus? Szerintem valahol az egyházatoknál dokumentálva van, de nem vagyok benne biztos. Tudtommal nem lehet őket "lecserélni", ami hülye szabály. Én ateistaként amúgy feleslegesnek tartom a keresztszülőséget meg ezt az egész keresztelősdit, hidd el, enélkül is lehet normálisan élni. Max egyszer megkérdezném tőlük, hogy miért vállalták el.
2019. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha meglettél keresztelkedve, és ők a keresztszülők akkor ennek írásos nyoma van, ami végleges. Nem tudod megváltoztatni, hogy ne ők legyenek. De a mai világban már nincs nagy jelentősége a keresztszülőségnek. Ha nem foglalkoznak veled, akkor ez van. Nem kötelező tartani a kapcsolatot.
2019. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen mindegy, ki a keresztszülője egy gyereknek, mert lehet családtag is, ha magasról tesz a gyerekre.

Kérdező, ezt nem tudod megváltoztatni. Sajnos a mai világban már ez is a pénzről szól, vagy nem törődnek a keresztszülők a keresztgyerekeikkel, nagyon ritka, ha valaki tartja a keresztszülőkkel a kapcsolatot. Elhiszem hogy rossz, de nem te vagy az egyetlen. Sőt... Az ilyenek vannak többségben.

2019. jún. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
na és most őszintén, valójában mi a bajod?? mert azt erre a keresztszülő témára erőltetetten rávetíted, hogy legyen kin gyűlölködni.
2019. jún. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Le van papírozva, de ha nem vagy hívő, nem jelent semmit. Nem jogi kapcsolat.
2019. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A keresztség egy vallási szentség. Az adott plébánia irattárak kívül sehol nincs jele, semmilyen hatrannyal

vagy kotelezettseggel nem jar, huvatalosan nem letezik. Ugyanez vonatkozik a keresztszulosegre is.


Tehát, mer most sincs semmi közöd hozzajuk

2019. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Azt hittem hogy legalább el lehet valahogy ezt távolítani hogy legyenek egyáltalán keresztszuleim.

Semmi értelme nincs ennek az egésznek.

Ja és egyebkent van jogom hozzá bőven hogy azt mondjam ,utálom őket.

Nem csupán annyirol van szó hogy sosem kerestek engem és semmit nem tettek értem.Akkor minek vannak?

Nekem nincs rájuk szükségem.

2019. jún. 14. 10:19
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

A keresztszülőségnek régen az volt a jelentése, hogy ha a szülőkkel történik valami a keresztszülők vállalják a gyerek felnevelését. Ma már nincs akkora jelentősége ennek a dolognak, de ha egy gyereket meg akarnak keresztelni kell, hogy legyen legalább egy keresztszülő. Ez ma már inkább csak formaság.

Egyébként meg miért zavar ez téged? Nekem se volt soha szoros kapcsolatom a keresztszüleimmel, de nem zavart, nem utáltam őket emiatt. Nekem is van két keresztlányom, az egyik modjuk 150 km-re lakik tőlem, csak ritkán találkozunk, a másikkal egy városban lakunk, de őt sem láttam évek óta (nem miattam alakult így, hanem a szülei miatt). Már mindketten felnőttek, nem hinném, hogy bármelyikük is utálna emiatt. A fiaimnak sincs kapcsolatuk a keresztszüleikkel, nem zavarja őket és nem utálják őket emiatt. Vannak ennél fontosabb dolgok is az életben.

2019. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azer5 vannak, kérdező, mert annak idején a szüleid divatból megkereszteltettek. Ha valakit hibáztatni kell, akkor azok a szüleid. Ők választottak a keresztszuleidet és ők akartak az egész felhajtást.

Ha valóban vallásosak lettek volna, ez nem történik meg.


Utálni meg csak azt lehet, akit ismerünk. Ha nem volt köztetek kapcsolat, nem ismered őket, ergo utálni se kellene vadidegen embereket. Bár nyilván az a gkkndod, hogy nem tomnek pénzzel meg ajandekokkal

2019. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!