Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg érzéketlen vagyok és...

Tényleg érzéketlen vagyok és másik nevet kellene választanunk?

Figyelt kérdés
A párom húgát 4 éves korunk óta ismertem. Együtt jártunk oviba, általános iskolába és később is az egyik legközelebbi barátnőm volt. Neki köszönhetem, hogy egy ilyen csodás férfi a férjem, és minden nap rengeteget gondolok rá. Sajnos már csak az emlékeinkben él, 2 éve hunyt el, autóbalesetben. 7 hónapos terhes vagyok és amikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz egyből az jutott eszembe, hogy róla szeretném elnevezni. A párom is örült neki, mert nyilván számára is az ő neve az egyik legkedvesebb. Az anyósom viszont hallani sem akar róla, hogy a nevét adjuk neki. Azt mondja, hogy minden egyes alkalommal amikor ránézne vagy kimondaná a nevét a szive szakadna meg újra és újra. Ezt meg is értettem, ezért úgy döntöttünk második névként adjuk, de a párom anyukája ebbe se akar belemenni. Szerintetek tartsuk tiszteletben a kérését és válasszunk másik nevet?
2019. jún. 18. 13:11
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
78%
Ti arra gondoltok ez egy szép gesztus, anyósod meg szörnyű dolognak tartja. Mindenkinek igaza van. Szerintem ha ragaszkodtok hozzá, akkor üljetek le vele megbeszélni.
2019. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 piroska és a farkas ***** válasza:
86%
Igen. Elhiszem, h szeretted őt és szép a név is, de az anyósod a gyerekét temette el, hàt gondolj màr bele...
2019. jún. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem abba gondolj bele, ha fordított helyzetben lennél! Szép gesztus az biztos, de neked sem esne jól a halott gyermeked nevét hallani nap mint nap...
2019. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
26%
Én nem foglalkoznék anyóssal, rengetegen viselik azt a nevet. Szerintem ez egy nagyon szép gesztus lenne. Elhunyt rokonaimat, ismerőseimet nem azonosítom elő ugyanolyan nevű emberekkel, sosem jutott eszembe.
2019. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
80%
Ertelek, de inkabb masik nevet valassz!
2019. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
89%
Én ilyen esetben nem adnék a lányomnak rokon után nevet. Más egy halott dédnagyszülő és más egy nemrég, tragikusan meghalt lány neve.
2019. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
55%

Igen, kimondottan érzéketlennek tűnsz. A férjed se jobb....

Mega szerencsétlen gyerek...."Azért hivnak Katinak, mert apának volt egy iylen nevű húga aki meghalt autóbalesetben"

2019. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
tegyük fel, h elnevezed - új nevet vàlasztva- Lilikének a kislànyod. Ne adja Isten, de mondjuk Lilike 2 évesen belefullad a kerti medencébe. Sógornőd- testvéred akàrkid hamarosan babàt vàr,és azt mondja, h jaj, hàt ő annyira de annyira szerette a ti Lilikéteket,h ő úgy gondolta,az ő kislànya is Lili lesz. Szerinted neked nem fàjna?
2019. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem még nagyon mély a gyász, lehet pár év múlva már ö is másképp fogja gondolni, és lehet örülne ha a gyerekéröl neveznék el az unokáját. DE most még ezt nem tehetitek meg, várjatok, hátha második gyerek is lány lesz.


A szülés elött kérdezzetek rá mégegyszer, hátha azóta játszadozik a gondolattal és másképp látja a dolgot.


Egyébként az elsönek totál igaza van, így mindkét fél nagyon megérthetö, mint te mind az anyósod.

2019. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
74%

Ha kimondottan érzéketlen tuskó lenne, eszébe se jutna elgondolkodni az anyósa kérésén, meg kérdést kiírni róla ide.


Kérdező, igen, válasszatok másik nevet, nem olyan nagy ügy az. Ez nagyon hosszú távú ügy, ami senkinek sem (neked se, a férjednek se, az anyósodnak se, és a lányotoknak se!) lenne jó, ha rányomná a bélyegét a további kapcsolatotokra.

2019. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!