Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak legalább...

Miért nem tudnak legalább ilyenkor tekintettel lenni rám, ránk? Családtag ellen ebben az esetben fellépni?

Figyelt kérdés

Társasházban élek (lakóparkban), én a 2. emeleten vagyok, anyukámék tesójáék a földszinten laknak. Nekik van egy kisebb kertrészük is, az én hálószobám ablaka pont arra néz. Novemberben lett kész a lakásom, akkor költöztem ide. Eddig semmi baj nem volt, nagyon szeretem hogy csend és nyugi van, zöld környezet, normális szomszédok, és imádom a lakásomat is. Viszont mióta itt a jóidő, a nagynénémék kb 2-3 naponta grilleznek, hívják a barátaikat. Ilyenkor a következő a menetrend:

-délután 5-től sütögetnek, de nem az a jóillatú sült zöldség/hús szag van, hanem égett kaja/füst szag, és ha 5 percre kinyitnám az ablakot, azonnal bejön az egész

-6-tól hajnal 1-ig azt hallgatom, ahogy lent söröznek, röhögnek, beszélgetnek. Ugye ez csendes környék, rajtuk kívül senki nincs már kint, és ha nyitva az ablakom, konkrétan minden szavukat hallom


Egyetemre járok, vizsgaidőszakom van, este is sokszor tanulok. Egész nap megy a légkondi, mikor estefele lehűl az idő, jó lenne kicsit szellőztetni, kicserélni a levegőt. Vagy pl most hogy jobb az idő, akár kinyitni egésznapra az ablakokat... Most is megpróbáltam, de olyan hangosan beszélgetnek lent, hogy sem tanulni, sem filmet nézni nem tudok. Pedig hétkönap van... Na mindegy.

Már beszéltem a nagynénémmel, hogy legalább most még 2 hétig erre próbáljanak már figyelni, gondoltam még könnyebb helyzetben is vagyok, hiszen rokonok, biztos megértik. Hát nem. Először mondta, hogy persze persze, figyelnek, nem hangoskodnak. Még aznap este hajnal 1-kor még lent énekeltek, meg szólt a zene... Utána is beszéltünk, de akkor már csak annyit mondott, hogy nem tud mit csinálni, csukjam be az ablakot. De már több szomszéd panaszkodott, jelezte nekik, hogy legalább este 10-11 után ne, vagy kicsit halkabban. Ők is felnőtt emberek, nem értem miért nem tudnak tekintettel lenni másokra... Anyum szerint maradjak ki ebből, de sokszor már ott tartok, hogy lemegyek 1-1 ilyen buli alkalmával, és akkor szólok, a barátaik előtt.


2019. jún. 21. 00:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Rákeresel a neten a helyi önkormányzat csendrendeletére, és rájuk hívod a rendőröket, amikor megsértik. Ilyen egyszerű.
2019. jún. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Rájuk kell hívni a rendőrséget. Elég egyszer megtenni, többet nem fognak ott bulizni. Ha szerencséd van, meg se tudják, hogy te voltál. Ha megtudják, örök harag, de nem vesztesz vele semmit.
2019. jún. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Nevtelenül rájuk hivod a zsarukat es kesz, először csak figyelmeztetest kapnak és amikor a zsaruk is megunjak, hogy ugyan arra a cimre kell kijarni akkor már büntetést is.
2019. jún. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Nézd meg társasház szabályzatát,meddig lehet hangoskodni ha ez este 10 óra akkor utána szolhatsz,hogy szabályzat szerint eddig lehet hangoskodni utána vagy összepakolnak vagy csak halkan beszélgetnek.
2019. jún. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert lakóparki sutyerák aki azt hiszi, hogy ha van 2x2méter zöld az már kert.
2019. jún. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Kihívod a rendőrséget vagy ellentámadást indítasz: amikor este zajonganak, akkor a rádiót az ablak felé fordítod és lejátszod jó hangosan a katonai takarodó jelzést nekik.
2019. jún. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Minden egyes alkalommal ki kell hivni a rendoroket, hogy szetoszlassak a bagazst! Ehhez amit ok csinak, nincs joguk! Nincsenek tekintettel a tobbi lakora!

Ha elovesznek, hogy biztonsan te hivtad rajuk a rendoroket, akkor siman zard le annyival, hogy tobben panaszkodtak mar, igy ugy tunik a kozossegnek elege lett es betelt az a bizonyos pohar!


Tehat Kerdezo, rendorseg minden kerti-partynal! Nyugi, nem fogjak azt mondani, hogy "Szep estet! A maguk masodik emeleti rokonuk panaszkodik, hogy bla bla..." Ettol nem kell tartani! Csak ne ullj ki az ablakba bameszkodni, mig lent oszolj van!


Havi 1-2 alkalmat kepes lennek elviselni, de ez tiszta pofatlansag!

2019. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
14%
Na pont ezért költöztem olyan helyre ahol nincs szomszéd.Akkor énekelek bulizok meztelekdek amikor akarok az udvaron.✌
2019. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
A fentieket mondom én is. Azonnali intézkedésnek kiönthetsz egy vödör vizet az ablakon (úgy, hogy rájuk menjen), mielőtt felnéznének, hogy mi történt, te már húzódj vissza az ablakból. :D
2019. jún. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8%
Baxus nehogy már ne grillezhessenek meg beszélgethessenek aa saját kertjükben. Jo hisztis vagy. Ezért rendoroket kihivni? Hiyg soroznek meg beszelgetnek? Majd ha egy kocsmát nyitnak alattad, akkor szólj.
2019. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!