Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki rossz családból...

Ha valaki rossz családból származik, az mennyire befolyásolja az emberekkel való kapcsolatát? Ahogy nyitnak felé stb?

Figyelt kérdés
pl párkapcsolat terén ismerkedni úgy, hogy amúgy otthon minden elég gázos, pl alkoholista szülők vagy szegénység, vagy ha furán viselkedik valamelyik szülő ami már nem mondható normálisnak vagy kombinációi, ti mennyire nyitnátok ilyen ember felé?

2019. jún. 26. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megteszi a megfelelő lépéseket, hogy kitörjön a családi mintáiból és megjavítja a kötődési mintáit, akkor túlléphet a családi traumákon, de ez általában sok munkát és legtöbb esetben terápiát igényel. Nekem is csak azzal sikerült, de még így is évekig tartott. Ha viszont vakon elfogadja a kapott mintákat, sorra ugyanazokat a hibákat követi el, de nem foglalkozik önismerettel, akkor sanszos, hogy továbbra is csak viszi magával azt, amit otthonról kapott, amivel simán tönkreteheti a másik embert hosszabb távon. Nincs ember ezen a bolygón, akit ne ért volna valamilyen trauma, de ahol ezek ennyire súlyosak, ott nagyon komolyan kell velük foglalkozni. Olyan emberrel nem kezdenék, aki ezt nem teszi meg. Magamtól is elvártam, hogy rendbejöjjek, mielőtt valakit közel engedtem magamhoz és a másiktól is elvárnám.
2019. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem izgat hogy milyenek a szülei... Nem befolyásol. Az illető érdekel akivel ismerkedem, ha vele minden rendben akkor okés.
2019. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig szégyellem a szüleim alkoholizmusát, butaságát és a szegénységet amiben felnőttem.

A férjem is hasonló családból származik, így nem okozott gondot.

Kitörtünk belőle mindketten, de örökre nyomot hagynak az emberben, ezt csak az tudhatja, aki maga is átélte.

Akik nyomorult időszakomban ismertek teljesen másképp viszonyulnak hozzám, mint akik már sikeres időszakomban.

2019. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Én ismerek ilyen személyt.Agresszív,beképzelt,lenéző,trágár.Alma nem esik messze fájától.Ja,és nem érti hogy miért nem él jó körülmények közt,mindenkire irigy aki normálisabb körülmények közt él.
2019. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Hát nálam otthon is vannak gondok, akiket eddig hazavittem az anyámnak egyik se volt szimpi, sőt volt olyan eset ahol nem is a lánnyal volt gondja, hanem a lány szüleivel akikkel meg nekem nem volt semmi bajom, csak nekik volt valami húsz éve elhúzódó nézeteltérésük... Én úgy vagyok ahogy a mondás is mondja nézd meg az anyját vedd el a lányát valahogy olyan helyre nem akarok kerülni akik nem az én körömbe tartoznak és mondjuk lenéznének, vagy nem akarok olyan anyóst aki utál vagy nem akarok olyan anyóst aki rossz hatással lenne az unokájára, ha valakinek nincsen senkike azt elfogadom, de gáz szülei ne legyenek...
2019. jún. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!