Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ebben az esetben...

Anyukák, ebben az esetben beszámolnátok a vérszerinti apának a jövőbeli tervekről? Vagy 'titokban' intézzünk mindent?

Figyelt kérdés

21 évesen teherbe estem az akkori barátomtól, ő akkor még nagyon örült neki. Hetekig tervezgettünk, elmondtuk a családomnak, stb. Aztán a 14. héten közölte, hogy ő erre még nincs kész, nem akar apa lenni, nem tudja feladni az életét még, és hogy vetessem el. Hiába mondtam, hogy nem lehet már, és nem is lennék rá képes, csak azt mondogatta, hogy nem érdekli, oldjam meg valahogy, vagy őt többet nem látom. Mondtam, hogy akkor a soha viszont nem látásra. Évekig nem is hallottunk felőle, télen felbukkant...


Az én életem rendben van, van férjem, aki a sajátjaként neveli a fiamat, őt hívja apának, neki köszönhetően van ennyire rendben az életünk. Van egy közös 15 hónapos lányunk is, boldogok vagyunk. Amikor az exem felbukkant, nem tudtuk, mi lenne a jó megoldás... A fiam még kicsi (5 éves), nem beszéltünk neki soha erről az egészről. Úgy döntöttünk, hogy még várunk, egyelőre a vérszerinti apja 2-3 hetente jön, és játszik vele pár órát, vagy elmennek fagyizni, játszóházba, és ennyi. Úgy voltunk vele, hogy majd ha kicsit idősebb lesz, akkor felhozzuk a témát. Viszont a férjem kapott egy nagyon jó munkalehetőséget külföldön (az Unión kívül), és még én is azt mondom, hogy hülye lenne visszautasítani. Csak ugye bajos, hogy a fiamat hogy tudnánk magunkkal vinni. Hiába nem látta a vérszerinti apja évekig, most a 3 hetes nyaralásunkra már húzta a száját, hogy "de jól megy, és ő így mikor láthatja a gyereket?!". A férjem szerint a költözésbe nem menne bele szó nélkül.

Viszont:

-sehol nincs feltüntetve apaként, hivatalosan sem

-gyerektartást sosem fizetett, most sem fizet, még a játszóházi belépőket is kifizettetné velünk, merthogy neki így is mennyibe van a benzin, meg az autópályamatrica

-évekig azt sem tudta, hogy mi van a gyerekkel, hol van, jól van-e, megfelelőek-e a körülményei

-hiába a vérszerinti apja, sosem viselkedett úgy


Őszinte leszek, nem hiányzik a pereskedés, bíróságra járás. Anyukám szerint tartsuk titokban, úgysem lenne annyi pénze, hogy hónapokon/éveken át fizessen egy normális ügyvédet. A férjemmel még nem beszéltünk komolyan erről (az egész állásajánlat friss még, jövőre mennénk csak). Egyelőre ezek csak lehetőségek, de ha csak erre gondolok, gyomoridegem van.


2019. jún. 28. 15:29
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%

miért nem veszi nevére a férjed a gyereket?

ha nincs a vérszerint nevén gondolom, kitalált név lett beírva

bementek a gyámügyre, pár hónap és ő az apa...oda mentek ahova akartok...

2019. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Semmiféle jogos követelése nem lehet. Már elnézést a kifejezésért, de baszni mindenki tud, felelősséget vállalni már nem. Semmi oka, hogy vergődjön. A férjednek meg hatalmas respect! Menjetek nyugodtan. Sok sikert! Jogilag semmit nem tehet. Béke!
2019. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Egy ügyvédet megkérdeznék a helyedben. Írnám, hogy tagadd le, de lehet, hogy kérhet apasági vizsgálatot, és akkor megintcsak te (ti) húznád a rövidebbet.
2019. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan nincs feltüntetve sehol apaként, akkor első körben úgyis neki kell bizonyítania apasági vizsgálattal, hogy tényleg ő a vérszerinti apa, és utána támaszthat jogokat. De ha ilyen lumpen, akkor kb az első ügyintézésnél el fog menni tőle a kedve.
2019. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk jogilag bűncselekményt követtél el, s ha apasági vizsgálatot kér, akkor ebből lehetnek gondjaid.
2019. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
6%
5. vagyok, nyugodtan le lehet pontozni, annak ellenére hogy erkölcsi szempontból nem foglaltam állást, meg semmi, csupán leírtam mellékesen ezt az észrevételemet az üggyel kapcsolatban.
2019. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem szerepel apaként hivatalosan sehol, mi van a születési anyakönyvi kivonatban?
2019. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%
Ha hivatalosan nem ő az apa, akkor szerintem nem sok beleszólása lehet.
2019. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%
Ha te vagy az egyedüli gondviselője szó nélkül viheted.
2019. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
#5: Hol itt az elkövetett bűncselekmény?
2019. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!