Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti rosszul éreznétek magatokat...

Ti rosszul éreznétek magatokat, hogy nem adtatok másodjára is kölcsön a rokonnak?

Figyelt kérdés

Közeli rokonom kért kölcsön tőlem pénzt.

Odaadtam neki amennyi kellett annyi kp volt nálam + egy 10 es.

Aztán felhívott hogy csak 1-2 nappal később tudja megadni, és kellene még rá az eredeti összegre 15 ezer forint.


Itt nem is az összeg nagysága zavar, mert azért nem fillérekről van szó, hanem az hogy ennyire nem jól tudta beosztani a pénzét.


A rokonom nagyon jól keres, viszont magasabb életszínvonalon él mint amennyit megengedhetne magának.

Én most munkanélküli vagyok (suliba járok felnőttként), igazából sosem voltam sem ügyesebb sem okosabb másoknál, viszont mindig jól bántam a pénzzel.


És ez egy eléggé nehéz döntés/ kérdés:


- ahhoz a pénzhez én úgy sem nyúlnék hozzá

- viszont ha adok és sokat természetesnek veszi, ami nem jó

- hitelekkel foglalkoztam, volt sok ügyfél akinek zárolták a számláját, és ilyenkor ők nehezteltek a bankra

- nem szeretném, hogy rossz legyen a családi viszony



2019. júl. 1. 23:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy pár nap múlva tudsz pénzhez jutni, addigra ő is megkapja a pénzét, és már adhatja is meg neked.


Ne légy palimadár, a kötelező segítséget megadtad, neki, udvariasan hárítsd el, hogy pár nap múlva megpróbálsz segíteni, de most pont ki kellett fizetni a számláidat.


Addigra elmondása szerint kap fizetést, tehát tud mindent rendezni, ha meg mellébeszélt, és mégsem kap pénzt, hát így járt.

Onnantól kezdve, hogy nem mondott igazat, már nem kérheti számon rajtad, hogy miért nem adtál újból pénzt.


Vagy adj neki 5000Ft-ot, hogy nehogy éhen haljon.

2019. júl. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd az én nézetem az: a te pénzed, te ketested meg, dolgaztál érte, így a te döntésed kinek és mennyit, milyen feltételekkel adsz kölcsön. Lehet megbántalak ezzel, bocs.


Én adtam anno kölcsön kollégának mikor megszorult, azóta is várom, hogy visszaadja. Ennek már 6 éve. De van egy volt munkatárs aki egyedül neveli a 10 éves lányát, rosszabb anyagi háttérrel rendelkezik mint én. Időnként előfordul, hogy kölcsön kér kisebb-nagyobb összeget, de mindig rendezi a megbeszéltek szerint. Ha véletlenül mégsem sikerül neki szól, és következő hónapban rendezi a fentmaradó részt.


Neked kell ismerned az illetőt, mennyire bízhatsz benne, mennyire szavatartó.

2019. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha magas a keresete ossza be,ne sajnald egy percig se! Tanuljon meg elni ugy hogy addig nyujtozik amig a takaro er es nem a masok nehezen megteremtett penzen. Oke sajnalja az ember de nem az ezredik alkalommal. Egy egy alkalom belefer de ne kapjon verszemet. Ne hagyd,talalj ki kifogast,majd lekopik errol
2019. júl. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én soha, senkinek nem adok kölcsön.

Aki ezen megsértődik, az így járt. Tanuljon meg mindenki fizetéstől fizetésig élni, ne alapozzon arra, hogy más úgyis kisegít.

Ha minden kötél szakad, akkor meg kérjen kölcsön banktól. Nekem pl hitelkeret van beàllitva. Egy évben 1-2x előfordul, hogy àtmegyek mínuszba egy váratlan kiadàsnàl. Az én dolgom, senkit nem hozok ezért kellemetlen helyzetbe.

Szóval szerintem nyugodtan utasítsd vissza. Nyugodtan hivatkozz arra, hogy munkanélküli vagy és egy forintot sem tudsz nélkülözni.

De igazából elszàmolàssal sem tartozol.


Egyébként én régebben adtam kölcsön párszor. Legutoljára nekem kellett járni a pénz után, nem akarta visszaadni. Az volt az utolsó, oldja meg mindenki, nem érdekel.

2019. júl. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A rokonod rohadt pofátlan és hülyének néz! Soha nem kérnék kölcsön, előbb adnám el a dolgaimat, mint hogy kölcsönért kuncsorogjak! A kölcsönpénz pedig a megélhetésre, számlákra legyen, de ne luxus dolgokra. Én nem adnék, sőt, mondanám, hogy iparkodjon visszaadni, mert én is kérhetek kölcsön... utálom az ilyeneket.
2019. júl. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most ő egy nemy dolgozó diáktól volt lépes kérni? Azaz kvázi a szüleidtől.rajtad keresztul?
2019. júl. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alain Delon ***** válasza:
98%
Nyugodtan közölheted vele, hogy ne követelőzzön rajtad, mert te nem dolgozol, és minél hamarabb adja meg, amit kért.
2019. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem érezném rosszul magam. Inkább ő érezhetné rosszul magát, hogy jól keres, és olyantól kér, aki munkanélküli. Én már először sem adtam volna.
2019. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Könnyű a kölcsönöket intézni ilyen esetben. Közjegyzői okirathoz kell kötni és máris eltűnik a kölcsönkérő. Egy közjegyzői okirat elkészíttetése 10.000 Ft, ezt természetesen a kölcsönkérőnek kell állnia. Kérhetsz kamatot is, de ennek adóügyi vonzata is van, nem igazán éri meg kis összegnél. A lényeg, hogy neked semmiképpen nem róható fel az, hogy a hitelnyújtást le akarod papírozni, szóval rosszul sem kell érezned magad. A kölcsönkérő érezze magát rosszul, ha a hivatalos utat megkerülve akar tőled pénzt kérni, amivel csak te vállalsz kockázatot. A banki kölcsönnél is alá kell írnod kismillió papírt mire pénzhez jutsz.
2019. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Mi szinte ugyan ebben a helyzetben voltunk. Van egy közeli rokon,fiatal,egyedülálló. Viszonylag jól keres. Fizukor habzsi dőzsi,aztán a 3.héten már jött kölcsönkérni. Mi 3 gyereket is nevelünk 2 fizetésbôl. Ok hogy mindig megadta a pénzt,meg lehetett is rá mindig számítani,de azért a rendszeres kölcsönkéregetés már nem tetszett. Én elmagyarázták neki az anyagi viszonyokat kettőnk közt. Elég volt csak annyit mondanom,hogy neki magára van annyi pénze,mint nekem két és fél emberre.

Szerintem ülj le vele számolni,hátha magába száll.

2019. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!