Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kérdés inkább azoknak szól,...

A kérdés inkább azoknak szól, akik nem szeretnének gyereket: ilyen esetben mégis vállalnátok?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti:

Tegyük fel,nem szeretnétek saját gyereket,de a jelenlegi párokat nagyon szeretitek.


Fiatalok, középkorúak vagytok, tehát akár férfi akár nő vagy,a gyermeknemzés nem ütközik akadályba. Egyéb szervek is jól működnek..


És itt jön a kérdés: ha feltételezzük, hogy a párotok rövidesen meg fog halni (nem betegségre gondolok,aminél problémaba ütközne a projekt, vagy a gyerek későbbi élete,hanem mondjuk meseszerű okokból tudjátok, hogy életetek szerelme és értelme hamarosan elmegy tőletek (baleset, váratlan halál stb..),

akkor ezesetben mégis vállalnal gyereket?


A válaszokban nem arra lennék kíváncsi, mi az ideális családkèp,vagy miért nehéz egyedülállòkènt felnevelni valakit,hanem arra, hogy

Azok az emberek,akik soha se tényleg soha még csak gyerek témáról sem akarnak hallani, egy ilyen helyzetben mégis szeretnének-e?

Mert az egy örökség lesz az elvesztett szerettünktől?

Esetleg a leendő gyerekben Őt látná viszont s így könnyebb lesz elengedni?


Jöhet akármilyen válasz, rossz megoldás nincs.


(ui Én is utód nélküli életet szánok magamnak, de a minap épp ezen gondolkodtam, hogy egy ilyen helyzetben meggondolnám-e magam, hogy 29 évnyi "nekemnemkellgyerek páromelègènőtszeretem" véleményt meg lehet-e változtatni?


Vagy másként is fel lehet tenni a kérdést,ha nem akarjuk tulbonyolitani:

Aki soha nem akar(t) gyereket, de a párja hirtelen, fiatalon meghalna, bánná ezt a döntést?


2019. júl. 3. 16:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Átgondoltam a kérdést, de ebben az esetben sem vállalnék gyereket.
2019. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon erdekes felvetes, kar, hogy a kerdest nem lehet pontozni. En szeretnek ugyan gyereket, viszont ez esetben nem akarnek.
2019. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Mi értelme lenne? Meghal a párom, és még egy gyerek is a nyakamon marad, akit soha nem akartam?
2019. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyszer nem szeretnék gyereket, akkor nem fogok vállalni semmilyen körülmény miatt. A nem, az nem... A kérdésedben felvetett szitu pedig azoknak is elveszi a kedvét a gyerekvallalastol, akik egyébként akarnak.
2019. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Csak akkor ha rengeteg szabad időm és pénzem van máskülönben nnekem kínlódás lenne... 29 f
2019. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem betegség, akkor úgyse tudod előre hogy megfog halni, tehát a kérdés is értelmét veszti.
2019. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Bevallom, nem látom ebben a logikát.


De az, hogy nem akarok gyereket, rólam szól. Akárki lehet a társam, nem akarok anya lenni, nem akarok gyereket nevelni.

2019. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

Gyereket vállalni csak azért, hogy helyettesítsen valakit (nyilván sikertelenül, hiszen nem helyettesíthető így senki)?

Nem.

2019. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Én akarok gyereket, de ha tudnám hogy meg fog halni a párom akkor inkább nem vállalnám be. Nem látom a logikát, hogy miért vállalná be aki amúgy nem is akart.
2019. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

nem.

Ha meghalna a párom, akkor az nagyon fájdalmas élmény lenne, valószínűleg megpróbálnék minél hamarabb talpra állni és új életet kezdeni. De ha lenne egy közös gyerekünk, akkor ő mindig rá emlékeztetne, sokkal nehezebb lenne felejteni és újra felépíteni az életem.

Meg elég morbid is amúgy csak ezért szülni. Szegény gyereknek is rossz érzés, hogy csak pótlék vagy mi lenne.

2019. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!