Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám keményen iszik, mit...

Anyám keményen iszik, mit tennétek? [Hosszú, többi lent]

Figyelt kérdés
Anyám több mint 10 éve iszik, eleinte zugivó volt, 10 éve összejött 1 gyerekkori csávójával, azóta is 'együtt' vannak, lassan második hete már, hogy minden este ugatás van, mert anyámnak minden rossz, egyébként jópár dologban igaza van, mert nevelőapám az ő (rosszindulatú, gonosz) anyjának csicskázik egész nap, amióta leköltözött ebbe a városba ahol lakunk. Próbáltam már beszélni anyámmal, mindig másra fogja, hogy miért iszik, van amikor pár nap kimarad, volt amikor hetekig nem ivott, viszont mostanában egyre rosszabb, és nagyon féltem, mert ha meghalna, én tuti öngyilkos lennék. Ezt mondtam is neki, de abban az állapotban, szerintem fel sem fogta mi van. Egy helyen dolgozunk, napközben semmi baja van, nevet, elvan mindenkivel körülötte, hazafele is, viszont ha iszik, akkor mindennek vége.... Ti mit tennétek a helyemben?

2019. júl. 4. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni,annyit tudsz tenni,hogy amikor józan megpróbálod meggyőzni,hogy nem kéne ezt csinálni.Ha felismeri akkor vidd el egy pszichológushoz,hiszen nem ok nélkül iszik,valamit pótol ezzel...
2019. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Ez dominancia harc.

Majd ha már több piát bírsz inni mint ő, akkor egyszer le kell győznöd ivóversenyben, és onnantól kezdve hallgatni fog rád.

2019. júl. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Elmennék

1. háziorvoshoz

2. családsegítőbe

3. addiktológushoz

4. 12 lépéses programba anonim alkoholisták hozzátartozóinak

és ott keresnék megoldást.

2019. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az érintett helyett sem az 1., sem a 2., sem a 3., sem a 4. hely nem tud megoldást adni. Neki kellene segítséget igényelnie, de ő ezt nem teszi. Nincs megoldás. Ne legyél öngyilkos, ha meghal (ami azért beletelik pár évtizedbe). Éld a saját életedet.
2019. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem az anyukam.. a nagymamam volt alkoholista.. sajnos,ha O nem ismeri fel,hogy segitsegre van szuksege minden hiaba..ateltem ezt-azt mert egyutt laktunk.

Kitartas.. talan egy jozan pillanatat pro ald elkapni egy beszelgetesre hatha.

2019. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igyál te is vele, hátha akkor leszokik, mert nem akarja hogy te is alkesz legyél.
2019. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4: Nagyon félreértetted.

Nem az alkoholista számára kell megoldást találnia a Kérdezőnek!

Saját maga számára, hogyan menekítse ki magát ebből a helyzetből és hogyan épüljön fel!!

2019. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És mióta tud lelki kimenekítő ötleteket adni a háziorvos, a családsegítő, az addiktológus és az AA (aminek nem tagja a kérdésben szereplő anya) hozzátartozói köre? Egyiknek sem tartozik a feladatkörébe. (Az utóbbinak akkor tartozna, ha a szenvedélybeteg rokon tagja lenne az AA klubnak.)
2019. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Ezek pont erre szolgálnak pedig. Rosszul tudod a dolgokat! Keress rá, olvasd el, mivel foglalkoznak!
2019. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!