Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám és a nevelőapám...

Anyukám és a nevelőapám szakítanak, és ez anyát nagyon megviseli. Sűrgös segítségre lenne szükségem. Valaki? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mivel hogy az igazi apám meg anyám elváltak,anyu keresett magának más valakit úgy,Mint apa.4 éve él együtt ezzel az emberrel,de bizonyos dolgok miatt a nevelőapám el akar hagyni minket.Anyu a padlón van és nagyon ki van készűlve.Attól félek hogy megzakkan, és én gyerekként nem nagyon tudok segíteni neki,de ott vagyok,és vígasztalom.Előre is elnézést a fogalmazásomért,csak most sürgös segítségre lenne szüksége anyának,és nem tudom hogyan segíthetnék rajta.

2019. júl. 7. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog ilyenben tanácsot adni. Segíts anyukádnak, vígasztald, lássa hogy mellette állsz.
2019. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon megértelek, hogy aggódsz édesanyádért. Nehéz helyzetben van. Nyilván azt remélte, valakivel boldog lesz, miután már csalódott egyben, és ez nem így történt. A párkapcsolata alapvetően az ő élete, segíteni csak megértéssel, meghallgatással tudsz. Fáj a lelke és jogosan, engedd neki, hogy beszéljen róla. Lehet, hogy sokat fog sírni, fogd a kezét. Biztasd, hogy képes lesz túltenni magát ezen, hogy lesz még vigasztalás az életében. Éreztesd vele, hogy mellette állsz és megérted. Ennél többet nemigen tudsz tenni. Ha van más felnőtt a környezetetekben, akire lehet számítani, akkor kérd meg őt is, hogy álljon anyukád mellé a következő időszakban. Ez lehet fél - egy év is, ami nem lesz könnyű. Ne csináljon hülyeséget, figyelj rá.
2019. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
En pont ilyen helyzetbe voltam csak nalunk megcsalta anyut... Ez par eve volt. Sokat beszelgess anyukaddal,szervezzetek csajos programokat(mozi,plaza,vagy mi egyszeruen csak setalni is szoktunk menni,menjetek fagyizni) Ezt nyilvan nem mindenki teheti meg!!! De ha van erre lehetoseged akkor vidd el anyud “meglepetes programra” pl moziba(vannak mozik ahol 2000 Ft-bol kijon mar 2jegy egy szuper filmre)ha van egy kis zsebpenzed amit erre tudnal szanni es erezzetek jol magatokat :)
2019. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet, a szüleim 5 éves koromban elváltak, anya több, mint tíz évig nagyon keményen dolgozott, hogy felépíthessen egy új, önálló életet, így nem is igazán ismerkedett. Aztán összesodorta az élet egy jó nagy marhával, aki konkrétan évekig nem dolgozott, eltartatta magát, kiszolgáltatta magát, cserébe meg mindig bólogatott, ha anyával beszélgettek és igazat kellett adni anyának. Na ez a pasi pár hónapja lelépett, és akkor érzékeltem anyán, hogy szüksége volt a közös programokra. Megkért, hogy nézzünk meg együtt egy filmet, meg menjünk el ebédelni a városba, pedig korábban nem csináltunk ilyet, nem voltak közös időtöltéseink, mert sokat dolgozott. Akkor láttam rajta, hogy kell neki valaki, aki mellette van, és nem tud állandóan a történteken agyalni.
2019. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!