Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet választani a két család...

Lehet választani a két család között?

Figyelt kérdés

Egyik család a feleség és a gyermekeim a másik család a szüleim és a testvérem,mindkettő családunkat szeretjük de mondjuk a feleség vagy a férj eltiltja a szülőktől,testvérektől a férjet,feleséget akkor ez normális??

Az ilyen férj vagy feleség majd 20 30 év múlva mit érezne ha ugyanilyen lenne a gyermekének a párja??

Bár nekem szinte semmilyen kapcsolatom nincs a párom szüleivel mert ők valami miatt nem kíváncsiak sem ránk sem az unokájukra, de soha nem jutna eszembe eltiltani a férjemet viszont ott van a sógornőm aki eltiltotta a bátyámat tőlünk. Ami nekem fájó pont de beletörődtem mert mást nem tehetek.

Viszont érdekelné kinek mi a véleménye esetleg hasonló helyzetben lévő szülők testvérek véleménye is érdekel.

Hozzáteszem a sógornőmet szerettük,Nem bántottuk egyik napról a másikra változott meg. Vagyis előfordulhat hogy nem csak akkor jött elő ez benne,csak nagyon jól titkolta.

Valószínűleg depresszió okozta ez nála de nem tudom mert nem -beszéltem vele sem erről sem másról.


2019. júl. 11. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A bátyád megéri a pénzét! Ilyen nincs, hogy egyik felnőtt ember dirigál a másik felnőtt embernek! Ezt nem lenne szabad hagynia. Azért megpróbálhatsz vele beszélni, ha mégis találkoztok, felnyitni a szemét, hogy terror alatt engedelmeskedő alattvaló.
2019. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen kisebbségi komplexusos, birtokolni vágyó emberek, akik a párjukat a tulajdonuknak tekintik kb. Az illető meg először észre sem veszi a dolgot, aztán meg nem akarja észrevenni, elvakítja a szerelem:(

Csak annyit tehetsz, hogy megpróbálod a tesódat elérni, illetve ha még nem tetted meg, akkor azért a sógornővel is közölhetnéd, hogy ugyan mit képzel magáról? Ha megsértődik, akkor sem veszíthetsz semmit, elvégre a tesódat már eltiltotta

2019. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáltad ezt a sógornőddel megbeszélni? Senki semmilyen okot nem tud a tiltásra? Elég érdekes így egyik napról a masikra a dolog. Meg hogy a testvéred szó nélkül engedelmeskedik? Őt nem lehet felhívni hogy megbeszéld vele?

Hívd át őket, ha kell többször is próbálkozz. Ha valóban depressziós akkor nyaggatni kell mire ráveszi magát a kimozdulásra. Persze nem erőszakosan. Csak ha valami alkalom van, mindig üzenj neki. Szülinap, névnap, vagy csak "nincs kedved meginni egy kávét ma délután?".

2019. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Németországban laknak,szóval a személyes kontakt abszolút nem megoldható.

Sajnos vagy sem ez van és elkell fogadni,valahogy régebben is érezhető volt hogy a feleség irányít. Viszont hogy tőlünk ennyire féltse hogy olyan üzeneteket írjon hogy csak ő számít,a bátyám őt szereti kicsit furcsa.

2019. júl. 11. 23:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy nyaggatták itthonról őket hogy segítsenek kimenni, munkát intézni vagy ilyesmi? Emiatt mindenkivel megszakítja a kapcsolatot? Esetleg attól tart h a testvéredben felébred a honvágy ha beszél veletek?
2019. júl. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Magyar a nő vagy német?
2019. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Magyar....azonbelül fél roma
2019. júl. 12. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:

A sógornőm az apját tiltotta el a saját családjától. Vagyis az anyjával és a másik két testvérével tartja a kapcsolatot, csak az apjával nem. Kicsit komplikált, mert az anyja és az apja nem váltak el, együtt vannak, egy háztartásban meg minden, így az anyját viszi magukhoz látogatóba, ha látni akarják egymást. A férje nem is ismeri az apját.

Azért van ez, mert gyűlöli őt, mert nem volt igazi apa és családfő, de sajnos ezt nem mondja el a férjének, szerintem szégyelli. Azt mondja helyette, hogy az apja mentális beteg, veszélyes. Én megértem, ha egy szülővel, aki nem érdemli meg, nem tartja valaki a kapcsolatot, de a házastársnak, gyerekeknek való hazudozást nem tudom megérteni. Mindegy, egyszerűen csak nem beszélünk arról az emberről. Amikor a gyerekek megkérdezik, hogy és anya, hol van a te apukád, azt mondja nekik, hogy beteg és nem lehet vele találkozni. Holott ez nem igaz.

2019. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Azért olyan nem létezik hogy csak úgy eltiltja a feleség, férj a családjától az illetőt. Ott kell lennie komoly gondoknak a háttérben. Én nem tiltottam el a férjemet pl a családjától, csak én nem mentem már szívesen oda hozzájuk annyira ocsmány a viselkedésük velem szemben. Aztán a férjem megelégelte hogy az anyja nem tudja feldolgozni hogy engem választott, engem vett el feleségül, és megmondta neki, ha nem fejezi be, akkor választani fog, és engem fog... Hát nem fejezte be az anyja, így őket hagyta ott nem engem. És amúgy se m baj nincs velem. Nem iszok, nem cigizek, nem öltözök kirívóan, tudok főzni, takarítani, és a családi hátterem is normális, sőt, jobb mint páromé. És isten látja lelkemet sose volt ellenszenves velük, sose éreztettem velük hogy esetleg kevesebbek lennének, nem is gondoltam sose ilyeneket (most is csak azért írom mert párom sokszor megjegyezte hogy a szülei irigykedbek egyébként az én szüleimre, amit nem értek miatt, saját kezűleg, saját erőből, segítség nélkül építettek fel azt amijük van, ugyanezt meg tudja bárki más csinalni). Még sem voltam jó anyósnak! Ő nem ilyen lányt képzelt el a fiának, és mivel még 20on évesen is minden nap kikészítette meg az aznapi ruháját is a páromnak, így ezt a békát nem tudta lenyelni, hogy párválasztásnál a fia szembe ment vele, és nem tett eleget az ő akaratának. Szóval mindennek van két oldala. Kíváncsi lennék nálatok mi a helyzet, ami azt váltotta ki hogy a sógornő "eltiltotta" a férjét tőletek. Lehet nektek is van egy kis vaj a fületek mögött.
2019. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen nincs.

Az én anyósom is meggyőződéssel hangoztatja, hogy én tiltottam el a fiát. Ő soha semmi rosszat nem csinált. Szerinte! Évekig azért jártunk hozzájuk, mert én mondtam a férjemnek, hogy mégis a szülei. Aztán egyszercsak betelt a pohár és nem mondtam többet a férjemnek, hogy menjünk. Azóta nem voltunk.

Nem tiltottam soha, ha akarna mennénk.

Ja és természetesen ők is nagyon "szeretnek" és egyik napról a másikra "sértődtem" meg. Ami nem igaz, csak egyik nap mentünk, másik naptól már nem. Többször próbáltuk megbeszélni, de csak elbagatellizálták.

2019. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!