Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kasszán lenni?

Külön kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve élek együtt és felvetette h szeretne külön kasszán lenni. Kifizeti fele rezsit plusz az étel rá eső részét. Igen ám de ő maszekol majdnem minden hétvégén és hétköznap estig ( ez miatt szinte sehova nem is járunk el)eddig elvárta és nem is volt ebből gond h addig én mosok, főzök,takarítok otthon. De ezek után ha elmegy maszekolni hétvégén, hét közben estig én otthon üljek egyedül főzzek, takarítsak rá és amit kap az csak az övé. Akkor ebbe nekem mi a jó? Nekem olyan így akkor mintha csak lakótársak lennénk már, közös ággyal, akire még főzhetek és takaríthatok is. Pár ezerrel többet keres nálam de ha van maszekja az megdobja természetesen. Nálatok ez így működne?
2019. júl. 12. 09:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
41%
Miért kéne otthon ülni? Menj el te is barátnőkkel, ideoda csavarogni, fürdő, mozi, stb. Ha közösek a számlák, kaja és mellette van külön pénze az embernek, az nem igazán külön kassza. Gondolom, ha beszarna a mosógépetek, nem mondaná, hogy te mosol, akkor vegyél csak te újat. Ha pedig kinézed ezt belőle, akkor ott nem a külön kasszával van a baj.
2019. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
93%
Szóval pénz külön, de házimunka nem? Lótúrót. Akkor szépen a fele házimunkát megcsinálja. Nem tetszik neki? Akkor lapát!
2019. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
83%

Megoldható, csak akkor a te munkádat is ki kell fizetnie. Megnézitek, hogy egy bejárónő mennyiért csinálná meg, és annak a felét fizeti neked (mert ugye nem csak rá mosol, főzöl stb., magadra is).


Hogy elfogadható-e, az attól függ, hogy a kapcsolatban élőknek elfogadható-e, vagyis neked és a párodnak. Én nem szívesen élnék így, pláne ha már gyerek is van (és egy kapcsolatban mindenképp terveznék gyereket). De lehet, hogy egy adott emberrel jól meg tudnám beszélni. Vagy akkor is indokoltnak érezném ezt, ha gondjaim lennének a vásárlásaim korlátozásával, ész nélkül költeném a pénzt. Most külön számlánk van, de a pénzt közösnek tekintjük. Amúgy házasságban jogilag is az. Nagyobb kiadásokat megbeszéljük, egyébként meg elégedettek vagyunk egymás költési szokásaival.

2019. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
46%

A külön kasszát mindig az szokta javasolni, aki a kapcsolatból - bármilyen módon is - profitálni akar. Egymást szerető pár esetében nem normális a külön kassza. A maszekolás és a több pénz keresése semmivel sem több, mint az, hogy te otthon gürizel.


Én a külön hálószobát javasolnám válaszul és elbeszélgetnék egy süti-kávé mellett a kedves anyós- ill. apósjelölttel, esetleg egy sz.rkavaró testvérkével. Aztán átgondolnám, hogy mit is keresek ebben a párkapcsolatban és úgy döntenék.

2019. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
28%

Az a családmodell amiben ti éltek már elbukott. Akitől pénzügyileg függsz annak mindig az alárendeltje leszel, ezt vedd tudomásul. Amíg ő hozza a pénzt addig ő dönti el hogy mi legyen vele.

Beszéld meg vele a dolgot. Legyetek külön kasszán DE akkor te is menj el dolgozni. Ez így korrekt. Viszont akkor a házimunkát is meg kell osztani, mert ez is így korrekt. Ha ő abba "kényszerít" hogy dolgozz, akkor a házimunkát is meg kell osztani, hiszen amire eddig egy egész napod volt, arra most lesz kb 4 órád este.

Ha ezt nem sikerül megbeszélni akkor nem látok sok jövők nektek...

2019. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
95%

Mire kell neki ennyi külön vagyon? Egy biztos: téged az már nem érint.

Két év után ezt én túl nagy visszalépésnek érezném. Ennyi idő után a lánykérés és a családtervezés szokott időszerű lenni, ha a pár együtt tervezi a folytatást.

Nekem ez inkább úgy tűnik, hogy ő azt érzi, hogy ti már csak rövid ideig lesztek együtt. Arra az időre meg már sajnálja a maszekból a pénzt rád költeni.

2019. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
97%
Nekem gyanús ez a két év. Mi változott, hogy hirtelen ezt akarja? Mert valami nyilván. Nem jó az irány, az biztos.
2019. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk a barátom fél milliót keres havonta nettó, én pedig 150-180 ezret + cafeteria (borravalós szakmában vagyok, havonta akár 20 ezer forint ingadozás is lehet).


Itt én vezetem a háztartást, ő otthon a házat renoválja, autót szerel, reparál mindent.

Szerintem így a házimunka is meg van osztva.

Én mégis külön kasszát javasoltam, mert nem érzem jól magam, amikor a boltokban a márkás dolgokat vesszük, mondván nekem erre nincsen pénzem, vagy nem akarom ilyenre pénzt költeni, ekkor barátom mindig megnyugtat, hogy akkor ezt ő fizeti..


Tehát érdekes, hogy én inkább azt szeretném, hogy ő mivel többet keres, költsön magára, én kevesebbet, nekem jók az átlagos dolgok is. Nem szenvedünk hiányt.


Ennek ellenére, ő ragaszkodik a közös kasszához.

Nyilván néha ő is tulorazik vagy maszekol,de arra mindig azt mondja, "ezt a pénzt félreteszem az ablakokra\uj mosógépre\nyaralasra.

Tehát amibol mindkettőnk részesül.


Szeirtnem a kérdésben valami más dolog is probléma,nem csak a pénz.ezt beszéljètek meg közösen!

2019. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
32%

Meg kérdezted miért szeretné? A maszek pénznek mi volt eddig a sorsa? Félre tettétek vagy elköltöttétek? Lehetséges,hogy venni szeretne neked,vagy magának valamit és arra gyűjt.

Beszélj vele,hogy miért szeretné,akkor jobban át tudod majd gondolni.

2019. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
56%

A külön kassza és a házimunka megosztàsa két külön téma, kár összemosni.

Ülj le vele, mondd el, hogy te is dolgozol és nem fogod egyedül vinni a házimunkát.

Illetve az sem árt, ha egyúttal megbeszéled vele azt is, hogy neked nem elég ennyi együtt töltött idő. Döntse el, hogy a plusz pénz a fontosabb vagy hogy együtt is legyetek.

Nekem is 2 állásom van, a párom is maszekol munka mellett. De úgy alakítjuk, hogy legyen együtt időnk és tudjunk programokat is csinálni. +nyilván a házimunka is a kettőnk dolga.

Nem kötelességed benne maradni így a kapcsolatban, rád van bízva.

Szerintem egy beszélgetést megérne.

Egyébként picit gyanús, hogy miért akar hirtelen külön kasszán lenni meg hogy tényleg nem lenne ideje veled lenni, vagy csak kifogás?

2019. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!