Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kasszán lenni?

Külön kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve élek együtt és felvetette h szeretne külön kasszán lenni. Kifizeti fele rezsit plusz az étel rá eső részét. Igen ám de ő maszekol majdnem minden hétvégén és hétköznap estig ( ez miatt szinte sehova nem is járunk el)eddig elvárta és nem is volt ebből gond h addig én mosok, főzök,takarítok otthon. De ezek után ha elmegy maszekolni hétvégén, hét közben estig én otthon üljek egyedül főzzek, takarítsak rá és amit kap az csak az övé. Akkor ebbe nekem mi a jó? Nekem olyan így akkor mintha csak lakótársak lennénk már, közös ággyal, akire még főzhetek és takaríthatok is. Pár ezerrel többet keres nálam de ha van maszekja az megdobja természetesen. Nálatok ez így működne?
2019. júl. 12. 09:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
87%
Ez konkrétan a bizalom elvesztését is jelenti
2019. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
16%

"A külön kasszát mindig az szokta javasolni, aki a kapcsolatból - bármilyen módon is - profitálni akar. Egymást szerető pár esetében nem normális a külön kassza." - írta valaki.

Hát ez baromira nem így van!

Amikor tehetős pasim volt, mindig ragaszkodtam a külön kasszához. Engem ne pénzeljen senki, nem vagyok prosti!

Most, hogy többszörösét keresem, mint a férjem, nyilván nem leszünk külön kasszán. Hogy nézne már ki, ha én kaviárt ennék, ő meg zsömlét kiflivel?

2019. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
92%
12-es de akkor ez kettős mérce, ha pasi keres többet külön kassza, ha nő akkor közös?!
2019. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
2%
Én így gondolom. Bennem van büszkeség, ennyi!
2019. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
93%
Akkor a férjedbe ne legyen büszkeség ennyi erővel? Vagy ha te munkanélküli leszel, ő meg dolgozik, akkor éhezel?
2019. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
86%

15: olvasni tudsz?

"Pár ezerrel többet keres nálam"

2019. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
85%

Nem a külön kassza a gond... Hanem hogy x idő után javasolta az egyik fél. Teljesen mindegy melyik. És igenis ebben a felállásban akkor a hazimunka is beleszamít. Hiszen extra munkával keresi a pénzt, azaz azt az időt elveszi a háztartási munkától.. Tehat egyik fél dolgozik plusz otthon minden más+masik fél 2 munkahely es az első ellátja őt is, azaz tiszta ruha, kaja, nyugodt alvás... Ez működne közös kasszan, mert minde2 részesül a pluszbol.. Az egyik ugye az otthoni kényelem, a masik az anyagi javak.. De kulon kasszanal egyik részesül az otthoni kenyelembol.. De a masik nem az anyagi javakbol.. Ez nem fair.


Amúgy először magam vizsgalnam meg.. Nem szórom a penzt? Tudunk gyujteni? Haladunk a terveinkkel? Ha mind igen, akkor megkerdeznem, hogy mire szeretne gyujteni? Ha mondjuk laptop... (cxak egy pelda, legyen 300eft a vágyott) akkor mondanam h maradjunk ugy mint eddig, de nem nyúlunk hozza a maszekhoz.. Tegyuk felre, vegye meg "magának". Ha ebbe a felallasba se megy bele, akkor valószínű h kihatral a kapcsolatbol. Menj bele ha gondolod, de akkor a többi dolgot is felezzetek, es gondolj arra hogy merre tovabb ha szetmentek

2019. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
93%
Hogy hívják a másik nőt.
2019. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%

Latom a szövegertelmezes nem megy egyeseknel... A kerdezö dolgozik!


Azokkal a hozzaszolokkal ertek egyet, akik ugy gondoljak, hogy nem a külön kassza dolog a problema, hanem hogy miert pont most jutott ez az eszebe?


Az meg lehet, hogy a kerdezö sokat költött mostanaban magara, vagy olyan dolgokra, amiket a parjaval nem beszelt meg, es ezt elegelte meg a pali.

2019. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez erősen megjött a 3. szagú nekem. Nincs a külön kasszával semmi baj, de általában ez mindig a kapcsolat elejétől így van, és az otthoni munka megosztott, külön ár-érték arány számolgatása nélkül. Nem írtad le mivel indokolta párod a hirtelen döntést. Úgy érzi sokat költ rád? Akkor át kell gondolni, átbeszélni. Lehet, hogy olyan dolgokra akar költeni, amit nem akar, hogy tudd.
2019. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!