Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kasszán lenni?

Külön kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve élek együtt és felvetette h szeretne külön kasszán lenni. Kifizeti fele rezsit plusz az étel rá eső részét. Igen ám de ő maszekol majdnem minden hétvégén és hétköznap estig ( ez miatt szinte sehova nem is járunk el)eddig elvárta és nem is volt ebből gond h addig én mosok, főzök,takarítok otthon. De ezek után ha elmegy maszekolni hétvégén, hét közben estig én otthon üljek egyedül főzzek, takarítsak rá és amit kap az csak az övé. Akkor ebbe nekem mi a jó? Nekem olyan így akkor mintha csak lakótársak lennénk már, közös ággyal, akire még főzhetek és takaríthatok is. Pár ezerrel többet keres nálam de ha van maszekja az megdobja természetesen. Nálatok ez így működne?
2019. júl. 12. 09:35
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
2%

16: én nem leszek munkanélküli, mivel vállalkozó vagyok.

Nem képzeled, hogy alkalmazottként ennyivel többet kereshetnék :D

2019. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
87%

Én összecsomagolnék és elköltöznék. Nem vagyok ingyen cseléd. Sokat dolgozni csak az tud, akit kiszolgálnak.

Nagyot nézne, ha késő este üres hűtőszekrény és teli szennyeskosár várná.

De erről hiába beszélsz vele. Csak akkor jön rá, ha ténylegesen megtapasztalja

2019. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
86%

Egy olyan kapcsolatban ahol az egyik fél hirtelen elkezdi külön dugdosni a pénzét és alig jár haza, nem sok jót lehet remélni.

Én nem tudom elképzelni, hogy 2 év után miért akarna külön kasszát?

2019. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem mennék bele. Mi volt az ürügy amiért most külön kasszát szeretne?
2019. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
91%
Én nem igazán értem, hogy eddig miért te csinaltál mindent. Szerintem nincs sok összefüggés a pénz és a házimunka között. Nem vagy te cseléd, hogy kinyald a seggét is. Osszátok fel a házimunkát felesbe.
2019. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
12%
Fizesse ki a házimunka ráeső részét? Ne már, akkor adjon áfás számlát a jóember.
2019. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
89%

"Az a családmodell amiben ti éltek már elbukott. Akitől pénzügyileg függsz annak mindig az alárendeltje leszel, ezt vedd tudomásul."


Nem függ a párjától anyagilag a leírtak alapján.


"Beszéld meg vele a dolgot. Legyetek külön kasszán DE akkor te is menj el dolgozni."


A kérdező dolgozik. Leírta, hogy pár ezer forinttal keres kevesebbet a párjánál."


Nem kéne legalább a leírt tényeket elolvasni és megpróbálni értelmezni, mielőtt véleményt formálsz és tanácsot adsz?

2019. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Igen en is dolgozom látom tobbeknek ez nem ment át
2019. júl. 12. 12:54
 29/43 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, hogy milyen szinten áll a kapcsolatotok, de házasságon nélkül semmiképp sem szeretnék közös kasszát senkivel. Mi áll a háttérben, miért akar mégis külön lenni? Megromlott a kapcsolatotok?

A házimunka pedig ettől teljesen külön kérdés, osszátok meg egymás között. Mondjuk pont nem értem soha, hogy miért olyan nagy sorscsapás mindenkinek ez a téma. Gondolom ketten nem egy 150 négyzetméteres kertes házban laktok, hanem valami picike lakásban. Mosni a mosógép mos, mosogatni 2 emberre vicc (tipp: vegyetek mosogatógépet), egy pici lakást kitakarítani pedig szintén nem egy nagy kaland.

2019. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
81%
#30: akkor ez a férfinak sem jelenthet problémát.
2019. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!