Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kasszán lenni?

Külön kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve élek együtt és felvetette h szeretne külön kasszán lenni. Kifizeti fele rezsit plusz az étel rá eső részét. Igen ám de ő maszekol majdnem minden hétvégén és hétköznap estig ( ez miatt szinte sehova nem is járunk el)eddig elvárta és nem is volt ebből gond h addig én mosok, főzök,takarítok otthon. De ezek után ha elmegy maszekolni hétvégén, hét közben estig én otthon üljek egyedül főzzek, takarítsak rá és amit kap az csak az övé. Akkor ebbe nekem mi a jó? Nekem olyan így akkor mintha csak lakótársak lennénk már, közös ággyal, akire még főzhetek és takaríthatok is. Pár ezerrel többet keres nálam de ha van maszekja az megdobja természetesen. Nálatok ez így működne?
2019. júl. 12. 09:35
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
52%
Két év után egy tényleg nagy visszalépés lenne sztem. En ebbe nem mennék csak úgy bele. Két év után én családot és babát szeretnék már lassan. Na mit ugye ezek nem működnek külön kasszánál. Szóval nálam ez nem működne. De ha ti meg nem akartok babát akkor lehetséges. Neked kell tudnod.
2019. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
94%
Nos, ha külön kassza, akkor fele-fele házimunka. Oldja meg. Ne engedd, hogy kihasznaljon.
2019. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
88%

Nálam nem működne.

Az működne például, ha azt mondaná, hogy a fizetése erejéig ugyanúgy közös kassza, mint eddig, amit pedig maszekol, azt félrerakja, hogy pár év múlva házat tudjunk venni. Ez tetszene. De ez, amit most javasol, hogy 2 év közös kassza után hirtelen külön, tényleg nem stimmel, muszáj lesz rákérdezned, hogy ezt most akkor hogy is kell érteni, mi van a háttérben. Ez számomra azt jelzi, hogy kifelé hátrál a kapcsolatból, nem akar közös jövőt.

2019. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
6%
Te is menj el dolgozni, maszekolni hétvégén és akkor nincs gond.
2019. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
34%

"#30: akkor ez a férfinak sem jelenthet problémát."


Természetesen nem kellene hogy gondot jelentsen egy heti szinten max 1 órás elfoglaltság.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért megy bele bárki is a házi rabszolga szerepébe (nem csak nők vállalják ezt magukra mindig).

2019. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Andi80018 ***** válasza:
95%
Egy ilyen emberrel nem csak hogy az együttélésnek semmi értelme, de a gyerekvállalásnak sem. Gondold el, te otthon vagy a gyerekkel gyeden, kapsz egy kevéske pénzt, ő meg majd beosztja neked az övét, és ha mondjuk saját célra kellene pénz, vagy a gyerekre, vagy olyan dologra, amihez neki nem fűződik érdeke, akkor vagy nem ad, vagy kuncsorogni kell. Már előre látva is halott ügy.
2019. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
94%

"Természetesen nem kellene hogy gondot jelentsen egy heti szinten max 1 órás elfoglaltság."


Ne haragudj, de ha szerinted egy lakást (legyen akármilyen kicsi) rendben és tisztán tartani, mosni, vasalni, mosogatni) heti max. egy órában megoldható, akkor vagy nincs semmi realitásérzéked, és ezeket világ életedben más végezte helyetted (is), vagy nagyon igénytelen lehetsz a környezetedre.


(És akkor még a főzésről nem beszéltünk.)

2019. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
93%

A külön kassza soha nem jó.

Nekem így romlott meg a kapcsolatom. Született egy gyerekünk akire egy forintot nem költött. Mindent én vettem a kis gyedemből. A szülés teljes költségét, a havi pelust, ruhákat stb. Néha vett egy két játékot, és ennyi. Az összes nagyobb ünnepen még az ő családjának is én vettem ajándékokat. Jól ki lettem használva.

Aztán amikor gyest kaptam már, akkor borult a bili. Azért botrányt csapott, mert megettem az utolsó négy szelet téliszalámit a hűtőből. Szó szerint éheztem. Külön rakta a kaját a hűtőben. Miközben én főztem.


A vége úgy is összeveszés lesz. Én nem tartom normálisnak a külön kasszát.

2019. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
26%
A külön kassza húgoméknál úgy működött, hogy a férje minden hónapban fix összeget tett a közösbe. A maradék volt a külön kasszája. Természetesen a saját dolgait is ebből fizette ruha, cigi stb. A háztartást elsősorban a húgom látta el.
2019. júl. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
25%

"Ne haragudj, de ha szerinted egy lakást (legyen akármilyen kicsi) rendben és tisztán tartani, mosni, vasalni, mosogatni) heti max. egy órában megoldható, akkor vagy nincs semmi realitásérzéked, és ezeket világ életedben más végezte helyetted (is), vagy nagyon igénytelen lehetsz a környezetedre.



(És akkor még a főzésről nem beszéltünk.)"


Ne haragudj, de két emberről van szó, fejenként 1 óra mitől olyan hihetetlen? Főzni mondjuk pont nem szoktam az időigényessége miatt, ezt aláírom (mondjuk 2 emberre ezt is elég heti 2-3x, szóval ez sem nagy plusz). De mit takarítasz egy lakáson és mit mosol 2 emberre órákat egy héten, de most komolyan? Nem tökvakarni kéne, meg szöszmötölni, hanem csinálni.

2019. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!