Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektartási kérelmemet...

Gyermektartási kérelmemet beadtam a biróságra az apa ellen. Jelenleg nem dolgozom, az élettársam keresetéből élünk. Mennyire jelent gondot hogy most nincs munkahelyem? Tanfolyamra járok.

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Már van megállapított tartásdíj? Vagy eddig nem is fizetett az apa tartásdíjat?
2008. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha jól értelmezem, akkor a gyerek nálad van, és te szeretnél az apukától gyerektartást kapni. Az ebben nem számít, hogy te nem dolgozol, a gyerektartást ugyan úgy megítélik, az apa fizetésének 15-25%-át, általában 20-at szoktak. Azt nem nézik, hogy te dolgozol-e, de ezért többet nem fogsz kapni. De nincs ezzel gond.
2008. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőlegesen is megítélik a gyermektartást. Ha az apána sincs jövedelme, arra is van megoldás. Érdeklődd meg a helyi családsegítőben. (Ha az élettársad nem keres túl sokat, valószínűleg jogosult vagy a rendszeres gyermektámogatási segélyre is - nem biztos, hogy pont ez a neve.)
2008. nov. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A másik az hogy a párom olyan 250-300 ezer ft körül keres,de ha ezt lebontjuk,ugye albérlet eleve egy 100 as.stb.tehat nem élünk fényüzöen,meg a tanfimat is ő fizeti.
2008. nov. 14. 07:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Most megyünk majd elöször a biróságra,csak nem akarom hogy vájkáljanak az életünkben!
2008. nov. 14. 07:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehez semmi köze az élettársad fizetésének. Erre nem alapozhatna a bíróság, mivel bármilyen kapcsolat felbomolhat. Szóval igazából az élettársadat szerintem meg sem kéne említeni, de sajnos nem értek igazán hozzá.
2008. nov. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
74%
Én értek hozzá-pont ilyenekkel foglalkozok-valamilyen szinten fel kell tárni a vagyoni viszonyokat a gyt megállapításához tehát az élettárs keresete is számít.
2008. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha nem ismerik el, hogy közös kasszán vannak (a kérdező és az élettárs)? Akkor végül is nem számít bele az élettárs fizuja. vagy nem? És tényleg, ha különmennének (ne adj isten) akkor meg a gyermek issza meg a levét, mert emiatt kevesebb pénzt utal az apa,

Nem kötekedni akarok, félre ne értsétek, csak engem is nagyon érdekelne ez.

2008. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem okt.29-én volt a perem. Apukának a munkahelyéről kértek egy kereseti igazolást, annak a 16,5 %-át kapom, mivel a közös gyermekünk neki már a 3. A volt felesége kapja a 2 gyerek után.

Nem élünk együtt. Tőlem megkérdezte a birónő, hogy hol dolgozom. Persze az ügyvédem már a keresetemben leirta, hogy GYED-en vagyok és más jövedelmem nincs, kérdezte, hol lakom, de nem tartozik a perhez.

Apa elfogadta a birósági itéletet. Nem kértem visszamenőleg a gyerektartást, pedig 4 hónapos korától nem is jön a lányához.

Most várom, hogy a novemberi fizetéséből levonják és majd utalják a számlámra a pénzt.

2008. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok. A lányom 2008. március 10-én született, most 8 hónapos.
2008. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!