Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg megtörnek a gyerekek...

Tényleg megtörnek a gyerekek egy válás után?

Figyelt kérdés

5 es 3 évesek

Nagyjából Egyenlő felügyelet mellett..


2019. júl. 14. 16:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Én nem törtem meg. Jobban megviselt volna, ha minden nap a vitákat kell hallgatnom vagy éreznem a feszültséget.
2019. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
88%
Ugyanez van nálam is, mint az elsőnél
2019. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
Felszabadultam, nem megtörtem.
2019. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

1. ha emlékeznek a "régi szép időkre" amikor minden stimmelt a két szülő között és látják hogy a monstani helyzet valahogy soha nem fog ahhoz felérni

2. ha ronda válás volt (tányércsapkodás meg minden)

3. ha a szülők még a válás után is becsmérlik egymást és teletömik a gyerek fejét ("mert anyád ezt csinál azt csinál", "mert apád itthagyott minket")

4. ha mindeközben a gyereknek még kiközösítéssel is kell küzdenie de a szülők csak egymásról óbégatnak még a többi rokon előtt is, a gyereknek meg ég a pofája az egésztől

5. ha ezek a szülők 15 évvel később se fogják fel hogy ugyan miért volt olyan rossz a gyereknek akkoriban, de már nyomják hogy kéne ház/feleség/unoka, és csodálkoznak ha a gyerek nem biztos hogy meg akarja ismételni ezt a "bulit"

(elvált szülők gyerekeként ez most kicsit személyesre sikerült bocs)

2019. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Jobban megviselt engem is, és emlékszem is rá, ahogy a mindennapos veszekedések egyik alkalmával Anya bejött a szobába, hogy elválnak. Már nem a válás, hanem az, hogy 6 éves korom előtt erre tisztán emlékszem, hogy minden este ment a vita.


A válás nem viselt meg, látogatott Apa, sokszor aludtam nála, de nem volt erről rossz emlékem.


Ez csak rajtatok múlik, hogy adjátok elő és hogyan kell megélniük a gyerekeknek.

2019. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%

Előre bocsátom, hogy a családom nem érintett válás ügyben, de még a közeli rokonságom sem.

Az első 5 válaszoló válaszát olvastam. Mindegyiküknek zöld kezet adtam, mert feltételezem, hogy a valóságot, a valós érzéseiket írták meg nekünk.

Viszont velük ellentétben, életem során (bő 7 évtizeddel a hátam mögött) sok elvált szülő gyerekétől hallottam és magam is tapasztaltam, hogy megviselte őket a szülők válása: hiányzott nekik az a másik szülő, aki elment, aki "elhagyta" őt, mert fiatal eszével nem fogta fel a lényeget, csak annyit érzett, hogy az egyik szülője már nincs naponta vele, nem játszik vele, nem mesél neki elalvás előtt - egyszerűen, számára már "nem létezik".

2019. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%
Ha mind a két szülő normálisan viselkedik akkor szinte meg se érzik. Megfelelő felügyelet, és semmiképp se érezzék a gyerekek a két szülő közötti feszültséget. Akkor nem lesz gond.
2019. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
86%
Én is csak felszabadultam, végre békén hagyott apám
2019. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Én 18 évig hallgattam a mindennapos veszekedést. Anya azért húzta ki apám mellett, hogy én ne törjek meg. Biztos fájt volna ha előbb válnak, de kibírhatóbb lett volna.

Most 22 éves vagyok és szinte egy idegroncs. A mindennapos veszekedést hallva az agyam szerint ez a normális és én is folyton csak veszekedtem a párjaimmal. Ez a dokim elmélete de lehet benne igazság.

2019. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%
Kb 6-7 éves lehettem,amikor elváltak(pont iskolakezdéskor azt hiszem),előtte minden szép és jó volt aztán beütött a ...Tiltás,rendőrség stb (pedig apám a családjának élt,szóval nem volt rossz ember soha,na mindegy).Suliban is kaptam az ívet rendesen (gondolom látták valami nem stimmel a gyerekkel).Ez csak egy kicsiny morzsa a történetembből,amit már nem is fírtatnék jobban.Szóval ennek hatására én már rég lemondtam,hogy majd egyszer feleségem/gyerekem legyen.Nem akarom átélni,amit apám élt meg és ugye a gyereken "csattan" az ostor (legalábbis ez a tapasztalatom).
2019. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!