Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek hogy ne utáljam...

Mit tegyek hogy ne utáljam ennyire a nagymamám?

Figyelt kérdés

Sosem volt felhőtlen a viszonyunk mivel kicsi korom óta sokszor bántott es mindenbe bele ütötte az orrát (olyan dolgokba is amikhez igazából nem is volt köze). Eddig nem éreztem azt hogy utálom de ahogy egyre nagyobb lettem ez az érzés eluralkodott rajtam. Sokszor van olyan hogy bejon a szobánka és leül egy székre majd elkezdi szidni az egész családot,szomszédokat. Ilyenkor mindig dühöt érzek legbelül és a legszivesebben elküldeném melegabb éghajlatra...

Hogy ki fejtem miért nem kedvelem annyira:

1. Úgy viselkedik mintha az anyám lenne. Apumék kiskoromban elváltak és mindig azzal jön hogy ő nevelt fel és csakis ő törődött velem mert se apám se anyám nem érdekeltem szóval ő az anyám (ez amúgy nem igaz. Anyám velünk él szóval egyértelműen törődött velem ugyan úgy ahogy apám is)

2.Nem kedveli az apám és állandóan próbál ellene uszítani. Kis koromban volt olyan hogy kettesben voltunk és mondta hogy ne menjek el sehova az apámmal mert el rabol és soha többé nem hoz vissza stb.

Nem engedi hogy nála aludjak. Kiskoromban azért mert mert kicsi vagyok most így tiniként azért nem mert hogy milyen dolog már az hogy egy majdnem felnőtt nő kettesben van egy férfival. Ezt így nagyon nem értettem mivel a saját vérszerinti apáról van szó

3. Ha anya meg enged valamit de a mama nem akkor abból nem lesz senki. Nálunk mindent ő dönt el és ha valami nem úgy van ahogy ő akarta akkor nagyon dühös lesz és teljesen kikel magából.. Nagyon sok veszekedés szokott lenni ezek miatt.

4.Kis koromban sokszor bántott és igazából a mai napig nem tiszta teljesen hogy miért (állítólag vissza beszéltem neki... Amivel csak annyi a probléma hogy a mai napig nem értem miben nyilvánul meg a vissza beszélés mert ha mond valamit és arra vissza válaszolok normális hangnemben ahogy ő is mondta az mire vissza beszélés?) Legtöbbször esernyővel és papuccsal jött nekem de volt már példa fadarabra is. Ezek az utóbbi időben kicsit csillapodtak mivel már nagyobb vagyok és nem hagyom magam annyira viszont sokkal erősebb nálam sajnos

5. Ha valaki nem tetszik neki addig áskálodik amíg el nem tűnik az életünkből (igaz ez nem rólam szól de akkor is zavar és nem tartom normálisnak) Nagybátyám mostani barátnője egy nagyon kedves és jofej nő. Sok dologban segített nekünk illetve a nagybátyámnak is... Nagymamám a is próbált egy csomó dologban még azok után is hogy hatbaszurta néhányszor. De nagyanyám nem nyugodott addig amíg nem szakított az ő drága kis fiával. Úgy látta hogy a nő kihasználja a nagybátyám ami amúgy fordítva volt igaz ha úgy nézzük... Mamával nagyon sokszor kibeszélték és csupa rosszat mondtak róla... Arról volt szó hogy miután a bácsikám sikeresen leteszi a jogsit kidobják (mivel a nő intézte az egészet egy ismerőse lévén és így olcsóbb volt vagy mi).

6. Kétszínű de nagyon. Az ember előtt jopofizik viszont a hátuk mögött kibeszeli őket és el hordja minden rossznak az adott embert. Persze eddig még senki szemébe nem mondta meg igazán hogy mit is gondol róla (családon kívül)

7.Szereti érzelmileg zsarolni az embereket (pl a gyerekeit..).

8.kimutatja hogy az unokatesomat sokkal jobban kedveli. Kis koromban mindig próbáltam neki megfelelni és sok olyan volt hogy az anyám ellen fordultam egyes helyzetekben mivel nagymamám azt szerette volna (tudom ez nem szép dolog..) ami persze anyámnak rosszul esett de ha arra gondolok hogy sok dologban ő sem állt ki mellettem akkor mégsem tűnik annyira szörnyűnek ez a dolog... Vissza térve az unokatesomra: Kis korom óta mindig mindent meg kellett tennem hogy boldog legyen. Ha én éppen kaptam valamit apumtól de neki megtetszett egy szó nélkül oda akartam adni mert hogy ezt teszi egy jól nevelt gyerek. Egészen kis koromtól kezdve ki kell szolgáljam ha itt van nálunk (értsd:Ha inni akár valamit be kell vinnem neki ugyan ez kajakkal. Ha ő üdítőt akár inni vagy nincs itthon ki kell mennem neki a boltba stbstb). Nagyon sokszor megvert amire a nagyanyám csak annyit mondott hogy megérdemeltem és én provokáltam ki ezt az egészet...

Anyám fél az anyjától ezért nem csinál semmit csak csendben tűr még akkor is ha ez megint tönkre teszi a kapcsolatát...(apum és anyum kapcsolata mama miatt ment tönkre mert neki nem volt semmi elég jó és hasonlók és apum megunta a mindennapos veszekedesket. Szeretett volna elkoltozni velem és anyuval de anya nem volt hajlandó el menni... Ami a jelent illeti. Mamám anyám mostani pasiját sem bírja és biztos vagyok benne hogy ennek is véget fog vetni mint eddig minden kapcsolatnak amiben benne voltak a gyerekei.

17l



#anya #nagymama #unokateso. Utalat
2019. júl. 28. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
És miért akarod nagymamád megkedvelni? Különben, fogj egy papírt, ird le egyik oldalra a rossz tulajdonságait és keresd meg az előnyeit annak a tulajdonságnak (pl. Mindenbe beleüti az orrát - érdekli mások sorsa, szoval így), aztán gondolkozz ezeken. Nincs olyan ember akinek ne lennének jó tulajdonságai. De én azt javaslom inkább tanulásba fektess energiát hogy innen mihamarabb elkerülj!!!
2019. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
57%

Nekem is van hadonló családtagom. Szerencsére nem ennyire dúrva.


Én azt csináltam, hogy amennyire tudtam kitagadtam az életemből. Ez persze egy kicsit nehezebb neked gondolom mert veletek lakik. De én a helyedben nem hagynám ezeket neki. Sajnos ő is olyan ember aki próbálja kontrollálni mások életét mert akkor valamiért neki jó lesz. Szólj vissza neki nyugodtan amiben csak úgy érzed. Egy idő után nem fog téged ezekkel basztatni. És ignoráld ahogy csak tudod. Egy ilyen ember nagyon el tudja rontani az életét valakinek. Főleg ha hagyja is. Ne hagyd ezt neki. Mond meg neki, hogy ez a te életed te azt csinálsz amit akarsz ó ne szóljon bele.

2019. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért érzem úgy, hogy te inkább csak ki akartad írni magadból a problémádat?
2019. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!