Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha nagyszülő hal meg, akkor...

Ha nagyszülő hal meg, akkor is szokás?

Figyelt kérdés

Fekete ruhát viselni,Facebookon fekete profilkép és borítókép stb.

Függ attól ha valaki ismerte,hetente járt hozzá vagy 5 évente 1x meglátogatta?



2019. aug. 5. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás. Én csak a temetésen viseltem feketét. A facebookos dolgot meg sosem értettem mire jó, de ez mindenkinek a magánügye, hogy hogyan gyászol.
2019. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs illemszabály, van aki ilyen módon is mutatja a gyászt, van aki nem, de ennek az érzéshez semmi köze.
2019. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A Facebookos dolog butaság ..jó..gyászolsz, de én nem hozom nyilvánosságra.

Nekem soha nem jutott eszembe Facebookon feketére változtatni a dolgaimat, ez valami új... Azokat sem értem akik kiírják hogy meghalt valakijük és teszik fel napokig a közös képeket.

Ha gyászolok..akkor nem teszem közhírré...ha valaki írásban közli, hogy meghalt valakije is kellemetlen a szitu..mert részvétnyilvánítás, mellette vagyok természetesen de ezek olyan dolgok szerintem amiket nem a netre kellene kitenni, nem a neten kellene megbeszélni és nem a neten kellene gyászolni.

2019. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind csak külsőségek és a publikumnak szólnak.

Egyik szomszédasszony is pokollá tette a kis tutyimutyi férje életét, volt, hogy meg is verte.

Csóri pasi meghalt, akkora sírkövet rakatott, hogy kilóg a temetőből, "Kit szerettek, soha nem felednek!" felirattal és 2 éve talpig feketében jár. Őszintén szólva rókáznom kell tőle.

A temetésen illik feketében lenni, hogy ne lógj ki a tömegből, utána a lelkedben rendezd a dolgokat, a kapcsolatotok milyensége alapján.

A Facebookot meg nyugodtan felejtsd el!

Ha nem volt kapcsolat, vagy felszínes volt, akkor minek, ha jó volt és a szíved szakad meg a bánattól, akkor úgysem jut eszedbe ezzel cégéreskedni.

2019. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a temetésen vettem csak fekete ruhát.


A Facebookra meg értelmes ember nem rakja ki, hogy mindenki megkérdezze mi történt és olyanok nyilvánítsanak részvétet, akikkel amúgy tizenéve nem is beszél.

2019. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nagyon szerettem a nagyszüleimet, mégis csak a temetés napján hordtam feketét. Igaz, legutóbb is még csak 18 voltam. Azelőtt meg 12 és 8. De én azzal nem keserítettem tovább magam hogy akár 1 hetig is feketébe járjak... Elég volt a szüleimet abba látni...
2019. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!