Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Édesanyám és anyósom is...

Annta kérdése:

Édesanyám és anyósom is tanácsokkal lát el, mióta megszületett a gyermekem. Mások is így vannak ezzel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van, hogy én kérdezek, kérek tanácsot, de vannak kéretlen tanácsok is, amikkel nem feltétlen értek egyet. Ha ezt kifejezem, mindketten nehezen értik meg, fogadják el. Nem élünk együtt, de a látogatások emiatt nem teljesen feszültségmentesek. Kedves fiatal szülők, mik a tapasztalataitok, ez már csak így van, vagy sikerült már valakinek ezt a dolgot jó kimenetellel megbeszélni?

Minden választ előre is köszönök!



2019. aug. 13. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ez már csak így megy. Velem is így volt annak idején. Én nem vitáztam velük, mert felesleges lett volna. Így az egyik fülemen be a másikon ki elvet alkalmaztam. Meghallgattam a tanácsukat, bólogattam, okéztam, majd amiben egyetértettem tényleg azt megfogadtam amiben nem, azzal nem foglalkoztam tovább. Minél idősebb lesz a gyereked annál kevesebb tanács fog jönni.
2019. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerű.


Ne vitatkozz, mondd hogy "Jó, köszönöm"


Aztán csináld úgy, ahogy Te látod jónak.

2019. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
velem is így volt. mondtam hogy rendben, aztán nem foglalkoztam vele.
2019. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanács az jó, de az csak tanács. Te döntesz, hogy mit teszel és mit nem, mit fogadsz meg és mit nem, hiszen te vagy a gyerek anyja. Felnőtt nő. A felelősség a tied, nem a nagymamiké. Ha nem fogadod meg a tanácsot, akkor is köszönd meg, határozottan és nyugodtan. Ezzel le lehet szerelni a legmakacsabb okoskodót is általában. Ha kell, tedd meg ezt sokszor, és konzekvensen.


A (jó)tanács az oké, azon elgondolkodik az ember, de a fölösleges okoskodás, minden-lében-kanálkodás, kontrollálás téged fog elbizonytalanítani, a te akaratodat töri meg és a végén úgy viselkedsz, mintha te magad volnál a gyerek. Erre pedig a gyerekednek igazán nincs szüksége. Neki érzelmileg stabil anya kell, nem egy bizonytalan kislánnyá visszavedlett valaki.

2019. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha tanácsot adnak, akkor mondd nekik, hogy köszönöd, átgondolod - és utána úgy csinálod, ahogy neked megfelel.

Azt ne mondd direkt, hogy nem értesz egyet ezzel, márcsak azért is, mert sokszor késöbb esetleg mégis értelmesnek tünik az ötlet.

2019. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Én most vagyok terhes. Már kezdik. Múltkor azzal jöttek hogy nem kell a vas, egyek spenótot, holott már kb 20 métert sem bírtam kifulladás nélkül megtenni.

aztán jött az, hogy a trimeszter a legjobb terhesvitamin, azt kéne szednem.

Mondja ezt olyan, aki sem terhes nem volt, se a gyógyszerekhez nem ért.


Én nem vagyok szívbajos, megmondtam, hogy még egy ilyen és repülnek. Hülyék tanácsa egyébként se érdekelt soha.

2019. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk már ott elkezdték, hogy milyen esküvőnk legyen, mi legyen a gyerek neve...de egyik fülemen be, másikon ki.
2019. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

"Múltkor azzal jöttek hogy nem kell a vas, egyek spenótot, holott már kb 20 métert sem bírtam kifulladás nélkül megtenni."


Valóban a legjobb megoldás a természet adta vitamin, ezt jól mondták, csak sajnos vannak hülyék, akik inkább tömik magukba a műt. A kifulladás pedig nem a vashiány miatt van, pláne nem a tablettás vas hiánya miatt, hanem mert kövér vagy és nem bírja a szervezeted a plusz súlyt.


"aztán jött az, hogy a trimeszter a legjobb terhesvitamin, azt kéne szednem."


Valószínűleg tudja mi van benne, te meg nem. Normál esetben a sima normális és egészséges étkezés is elég lenne, amiben ugye van folsav, vitaminok és ásványi anyagok, na de aki gyógyszer rajongó, annak úgyis csak a saját kiszemeltje az igazi.

2019. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

En nehany honap mulva fogok szulni ugyan, de amit a tesomtol lattam, abbol tanultam valamit: hogy igy ne :)

Amikor hazakerultek a bababal a korhazbol, csakhogynem bura ala tettek a gyereket, konkretan nemcsak a ket nagymamaval vesztek ossze, de velem is es meg nehany kozeli hozzatartozoval. Mindenkire, aki csak belepett a hazba, orvosi maszkot adtak, elkuldtek mindenkit kezet mosni (bar magamtol is mentem volna), aki (szerintuk) tul kozel hajolt hozza, arra raszoltak, szo se rola, hogy barki is megpuszilja, vagy ilyesmi. A nagyszulok csupan abban akartak tanacsot adni, hogy ezt ne tulozzak el azert ennyire, lett is belole veszekedes. Aztan persze kesobb belattak, hogy hulyeseg volt.

Na, szoval ezt azert irom, mert nem tudom, miben nem ertesz egyet a nagyszulokkel, de van az az eset, amikor a szulo is atesik a lo masik oldalara :) Ha pedig csak alapveto dolgokban adnak keretlen tanacsot (hogyan etess, mikor furdesd, milyen ruhaba oltoztesd, stb), en csak meghallgatnam, aztan ha nem ugy gondolom, akkor majd ugy csinalom, ahogy szerintem jo, es kesz. Nem kell ebbol megsertodnie senkinek.

2019. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, segítségemre voltak! Akkor diplomatikus leszek és felnőtt. :) Nem fogom felidegesíteni magam ezért, s elbizonytalanítani sem hagyom magam. :)
2019. aug. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!