Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Több generációs házban lakunk,...

Több generációs házban lakunk, nagymamám kicsinál idegileg mióta várandós vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mi külön házrészben lakunk a párommal, csak a bejárat közös. Sokat vagyok a mamámmal, beszélgetek vele, kitakarítok nála stb. Viszont mióta baba van a pocakomban azóta megváltozott. Mindenért kiabál velem, ma pl. egy szitát akartam tőle kölcsönkérni, de nem találta. Mondtam hogy ne keresse tovább, elkérem a szomszédtól. Mikor jöttem be a házba elkezdett velem ordibálni hogy milyen nagyképű vagyok és hülyét csinálok belőle folyamatosan és még 5 percen keresztül hallgattam a kiabálását, azzal a lényeggel, hogy hülye vagyok és nagyképű. Én ilyenkor ráhagyom, elvonulok sírni. Másnap már ő szokta kezdeményezni a beszélgetést, de 2 nap múlva előröl kezdődik minden és megint kiabál velem a semmiért, mindaddig, amíg nem látja rajtam hogy sikeresen kikészített idegileg. Nagyon rosszul esik. Tudom hogy fáj mindene és rosszul van, de nem képes elmenni orvoshoz és szerintem így éli ki a fájdalmát, egyszerűen semmivel sem tudjuk rávenni hogy elvihessük dokihoz. Tudom azt is, hogy ez egyre roszabb lesz, sokkal nehezebb lesz vele, de úgy érzem hogy elegem van, nekem a babám egészsége sokkal fontosabb, mint hogy minden harmadnap az ordibálása miatt sírjak és legyen gyomoridegem tőle. Ma már odáig eljutottam hogy mondtam neki hogy ne szóljon többet hozzám ha nem tetszik neki a nagyképűségem.. (pedig nem változtam meg, semmit nem csinálok másként mint a baba előtt, csak annyi a különbség, hogy sokkal érzékenyebb vagyok, de előtte sose kiabált velem) megbeszélni vele a dolgot sosem lehet, mindig elkezd kiabálni ha valamilyen problémát meg akarok vele beszélni. Kb. Csak az időjárásról és a madarak csicsergéséről lehet beszélni. Ti mit tennétek a helyemben? Teljesen tanácstalan vagyok.
2019. aug. 15. 16:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz vele. Idős. Megváltoztatni nem lehet.
2019. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Költözzetek el.
2019. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez nem opció. A saját házunkból nem költözünk el, arról nem is beszélve hogy 3 hónap múlva jön a baba.
2019. aug. 15. 17:45
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Koltozzon el a nagyi.
2019. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Bocs, de nem hinném, hogy egy 70-80 éves nagymama egyik napról a másikra megváltozna.


Az viszont -szinte- minden nőnél előfordul, hogy állapotosan alaposan megváltozik!!!

Hisztizik, miközben azt hiszi, hogy a környezete változott meg.

2019. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Volt hogy hisztiztem a terhességem elején nem tagadom, de akkor bocsánatot is kértem tőle hogy hülye voltam. A bocsánatkérésemre is csak ordibálást kaptam, hogy ilyen meg olyan idióta meg hülye vagyok. Nyilván a mama költözzön el sem játszik. Nincs okom megszépíteni a leírásom és segítségkérésem, mert meg szeretném oldani ezt a 4 hónapja húzódó feszültséget. Sajnos ez tény és a családom többi része is látja, hogy velem másképp viselkedik mint eddig.
2019. aug. 15. 21:41
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha sem te sem ő nem költözik akkor pedig nyeljed a mérget, ez van ti választottátok ezt a helyzetet.

Alap szabály hogy sem anyóssal-apóssal vagy szülővel (te esetedben nagyszülővel) nem lakunk egy fedél alatt!

De nem tudom hallottad e például azt hogy olyan közel sem lakunk ahova anyós papucsban át tud menni...

Ezek a mondások nem hiába születtek meg...

Gondolkozz el kicsit és igen is ha szükséges valakinek mennie kell,gondolom nem egy idegbeteg anyát akarsz a gyerekednek,vagy idegbeteg nőt a férjednek.

Van megoldás ebben a helyzetben is csak abban nem lesz köszönet a nagyi részéről. Én penderíteném kifele ,már bocsi ,mert mint írták ez csak rosszabb lesz!

2019. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
82%

De, sajnos előfordul, hogy egy 70-80 éves egyik napról a másikra kifordul magából és agresszív lesz. A demencia egy iszonyú állapot és hatalmas teher egy családnak.

Kedves kérdező! Sajnos a te helyzetedben nem sokat tehetsz anélkül, hogy ne veszélyeztesd a gyereked - jobb lenne minél nagyobb távolságot tartani a nagymamától. Valamelyik másik családtagnak kéne, ha kell, erővel elvonszolni orvoshoz. Akár a testi fájdalmak okozzák, akár a mama agya épül le, orvos nélkül csak rosszabb lesz, és nagyon gyorsan súlyosbodhat. Itt lépni kell, csak nem neked.

2019. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a válaszod. Többieknek is köszönöm, de az a lényeg hogy nem akarok elmenni a probléma mellett, hanem meg szeretném oldani. Megpróbáljuk jövőhéten elvinni orvoshoz, nővéremmel és édesanyámmal fogok beszélni, hogy valamilyen csellel vigyék el, én pedig megpróbálok kimaradni az egészből (illetve háttérben lenni).
2019. aug. 16. 08:43
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

" a családom többi része is látja, hogy velem másképp viselkedik mint eddig."


Vagy csak rád hagyják, mert nem akarnak újabb vitát.

2019. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!