Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan nyugtassam le a nagyszü...

Hogyan nyugtassam le a nagyszüleimet?

Figyelt kérdés

Náluk lakom és mindig beleszólnak az életembe (ne így csináld, ne úgy, így lenne jó), ezeket kioktató stílusban üvöltik.

Továbbá, ha nem számolok be nekik valamiről, az már nem is létezik, ők tudni akarnak mindent.

Tudományszerető ember révén miről is kellene beszámolnom?

(Őket nem érdeklik a tudományok)

Szóval ők mindenbe szeretnek beleszólni, beleokoskodni, ahelyett, hogy megvárnák a dolgok végkifejletét.

Egy szakközépiskola 12.osztályos tanulója vagyok és most az nem tetszett nekik, hogy nem szeretnék egyetemen továbbtanulni, hanem dolgozni szeretnék.

(Szerintem feleslegesek ezek a viták, mindenki élje úgy a saját életét, ahogy jó neki).


2019. aug. 28. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Maradj higgadt, hallgasd meg őket és ne sűlyedj le a szintükre, ne menj bele a vitába.
2019. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Ne vitatkozz,nincs értelme.Ha elvégzed a sulit és dolgozni fogsz legfeljebb elköltözöl tőlük.Ők már nem fogják megváltoztatni az álláspontjukat.
2019. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát... vérmérséklet függő, hasonló a nagyim, én beközöltem vele hogy hagyjon békén, felnőtt vagyok, jól lettem nevelve, hagyja hogy a saját utam járjam.

Ha elkezdesz tényleg felnőttként viselkedni, akkor előbb-utóbb elkezdenek ők is úgy kezelni.

alternatively, költözz el.

Ha már dolgozni fogsz, meglátod milyen jótékony ilyenkor a távolság.. :D

2019. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!