Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hová vigyem a Nagymamám?

Hová vigyem a Nagymamám?

Figyelt kérdés

Nagymamának elég rosszak a lábai és nem nagyon mozdul ki otthonról. Azon kívül hogy nagyon ritkán (havi 1-2) lemegy a ház elé sétálni 5-10 percet, ki se mozdul. Boltba sem megy, mert van aki vásárol neki meg főz rá. Azt vettem észre, hogy emiatt teljesen eltorzul a felfogása a külvilágról, mert egyszerűen nem érintkezik vele. Arra gondoltam, kocsival elvinném valahova, de nem nagyon vannak ötleteim. Egyrészt, a kocsiból nézhetné, hogy milyen a külvilág, másrészt kéne valami olyan hely ami látványos, kocsival könnyen megközelíthető és mondjuk 50 méternél nem kell többet gyalogolni. Mondok egy példát: Karácsonykor az Andrássy úton meg körúton szoktuk kocsikáztatni este, hogy megnézze a díszkivilágítást. De ugyebár most nincs feldíszítve :) Mondok egy példát arra is hogy mit értek torz világképen: Nemrég elvittük vidéki rokonokhoz, és az autópálya mellett volt egy kamionos pihenő az egyik hegyoldalban, és Nagymamám teljen odavolt, hogy milyen szép panorámás luxusszálló lehet.

Amúgy Budapest 14. kerületben lakik, szerintem olyan oda-vissza összesen 2 óra autóútnál nem kéne hogy messzebb legyen.



2019. szept. 11. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
A bezártságnak és a "torz világkép"-nek nem feltétlen van köze egymáshoz. Lehet időskori elbutulás is.
2019. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Termál fürdő?
2019. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
De aranyos vagy. Szép dolog tőled. Sztem vmi olyan helyre, ahol sok természeti jelenség van (ha nem allergiás), v egyszerűen egy szép ki városba vidd el!
2019. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a Balaton ősszel is szép.. es autópályán nincs olyan messze. Balatonvilagoson van a magaspart, ahol eszméletlen szép a kilátás. és az ėszaki part meg tele van szép helyekkel.
2019. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Városliget? Legalább közel van.
2019. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Este nagyon szép a Gellért hegyről a kilátás. :)

Vagy elvihetnéd hajókirandulásra. Esetleg valami kilátóba.

Ha kedveli akkor színház,oda szépen fel is tud öltözni. :)

Visegrádon is szép a kilátás,nem muszáj bemenni a várba,van egy gyönyörű panorámás étterem a vár mellett.

2019. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Termálfürdőt én is javaslom. Örülni fog, hogy milyen könnyű mozogni a vízben 🙂


Amúgy az is elég, ha a korábbi szokásos helyeire elviszed. Hátha van egy árus a piacon, akivel mindig váltott pár szó, vagy összefuttok ismerőssel.

2019. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Buszra, villamosra tud szállni? Mehetnétek a zenélő szökőkúthoz a Margitszigetre.

Esetleg bérelhetnél ott triciklit, többféle kerekes jármű bérelhető ott, és azzal mehetnétek körbe.

2019. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg járókeret, kerekesszék? Valami könnyítő? Így séta a varosligetben?
2019. szept. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Városliget,Margitsziget.Én ide vinném.
2019. szept. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!