Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamánk konrétan "kitagad" az...

Mamánk konrétan "kitagad" az örökségéből? Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
Story hogy értehtő legyen: még szerencsére nincs itt az ideje, hogy mamám eltávozzon, 78 éves, de kicsit mostanában beteges ezért írt egy végrendelet félét. Ebbe a végrendeletébe beavatta nagybátyámat (Skypeon keresztül, mert nagybátyám Angliában él) és konkrétan mindent rá hagyott, ránk (vagyis apámra) szinte semmit, csak a képeit kb. Anyám ezen kiakadt, hogy pont arra a fiára hagy mindent aki nem is itt él, nem nagyon foglalkozik vele, nem is tanítja magyarul a fiát (nehogy tudjon a nagyanyjával beszélni-ezt unokatesóm anyja erőlteti, mert ő nem is magyar, nem is tudná oktatni, nagyanyámat meg nem is bírja), míg apám mindent megtesz az anyjának, elintézte, hogy kapjon itt lakást, segített berendezni, bevásárolunk neki, mi fizetjük be a számláit (utólag persze odaadja a pénzt), utazgat az országban, de a városunkban nekünk kell utaztatni a kocsinkkal. Anyum és én voltunk itthon mikor ezt mesélte nagybátyámnak, de azt hitte mi nem fogjuk ezt hallani. Apánknak nem mondtuk el, de anyám majdnem "kinyírta" szemmel.

2019. okt. 12. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
A mamád azt csinál az örökségével amit akar. Apukádnak köteles rész fog járni, de csak annyi, ha mást nem hagy rá.
2019. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Saját vagyonával úgy rendelkezik, ahogy akar. A köteles rész viszont végrendelettől függetlenül jár.
2019. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Miért ne tehetné? Úgy rendelkezik a saját javai fölött, ahogy akar. Senkinek semmi köze hozzá. Neked meg anyádnak főleg nincs. De elég szomorú egyébként, hogy azzal foglalkoztok, ti, akiknek közötök nincs az örökséghez, hogy ti semmit nem fogtok profitálni...amikor az én mamám halt meg, senki nem foglalkozott azzal, hogy kinek mi jut, el se akartak menni a hagyatékira, lelkileg annyira megviselte őket. Ez a haszonleső hozzáállás elég undorító. És nyugodtan lepontozhatsz.
2019. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Rendelkezhet így, ha akar. Sokszor a távolabbi gyerek a "kedves", mert vele nincs napi kapcsolatban.

Aki ezt undorító, haszonleső hozzáállásnak tartja, az sohasem ápolt beteg szülőt úgy, hogy a testvére külföldön élt. Nekem belátták a szüleim, hogy én sokkal többet segítek, de tudom, hogy ez nincs mindig így. Engem is bántott volna, ha én kiteszem a lelkem értük (konkrétan minden nap minimum 2 óra), és ők csak a testvéremre hagyták volna a lakást, aki a távolság miatt nem tudta őket ápolni.

2019. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Még azt is megteheti, hogy a macskára, bejárónőre, kutyasétáltató fiúra hagyja a teljes vagyonát. Sok ilyen van a világban.
2019. okt. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

“Aki ezt undorító, haszonleső hozzáállásnak tartja, az sohasem ápolt beteg szülőt úgy, hogy a testvére külföldön élt.”


Én írtam, hogy undorító, haszonleső hozzáállás. És az én történetemmel kapcsolatban ezzel az állítással nagyobbat nem is tévedhettél volna, de tegyél még nyugodtan megalapozatlan állításokat. Az ember ha nem önzetlenül segít, akkor inkább ne is segítsen. Nekem ez a véleményem.

2019. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
meg megteheti de ezel csak egy hosszu viszålyt kezdett most el.ha meghal ebböl egy hatalmas viszåly lesz .
2019. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nyílván nem kívánom mamám halálát, az öröksége hagy leginkább hidegen, ha nem is kapok nem érdekel, tudom mennyit engedhetne meg. Egyedül az idegesít, hogy mi tényleg megteszünk neki mindent, főleg apám és mégis a lakását vagy bármi értékét amit nem lehet kivinni külföldre azt a nagybátyámra hagyná, aki haza már nem fog jönni.
2019. okt. 12. 19:54
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt megtehetitek, ha nagyon sérelmezitek a döntést, hogy azt mondjátok, ezentúl hívja a nagybácsit, ha kell neki valami. Ez jogos is, jogszerű is.
2019. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezután ne tegyetek meg neki dolgokat. Ha kérdik, miért, akkor mondjátok, hogy azért, mert nem vagytok neki kedvesek. Kérjen segítséget attól a fiától, aki kedves neki.
2019. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!