Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Félek a nagypapámtól, mit tegyek?

Félek a nagypapámtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ezen a héten töltöttem be a tizenhatot, szóval mondhatni elég fiatal vagyok. Apukám felöli családrésszel amúgy is rossz a kapcsolatom, ahogy anyának is. Nem nagyon néznek minket jó szemmel. Apukám kettő testvére pedig úgy használják ki őt ahogy csak lehet.

De a legrosszabb még mindig a nagypapám. Valami undorító az az ember. Mindig ha oda megyek (Mert oda kell mennem üdvözlő puszit adni) fogdos. Egy ideig csak a derekam simította meg, amit furcsáltam de nem izéltem miatta. De van hogy "Megcsúszik" a keze és a fenekem fogja meg. Vagy mikor engedem el akkor a mellemhez ér. A családi ebédeken folyton engem néz, és mindig a közelembe akar ülni. Amikor fiatalabb voltam. (Olyan 13-14 éves) mondta nekem, hogy milyen szépen nőnek a melleim.

A családból én vagyok egyedül lány gyerek. Minden unokatestvérem fiú. Illetve az én testvérem is az, szóval csak rám van szálva. Fogalmam sincs mit tegyek. Ma is mennem kell hozzájuk családi ebédre. És már a gyomorgörcs fog el.

Tudok én egyáltalán tenni valamit ilyen helyzetben? Ha igen, akkor mit?


U.I.:Előre is köszönöm a válasszokat, és megy a zöld kéz mindenkinek!



#család #nagypapa #rosszviszzony
2019. nov. 2. 09:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szólsz a szüleidnek?
2019. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj el, ez nem normális. Szólj a szüleidnek mindenképp.
2019. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szólj a szüleidnek!
2019. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Szolj anyukádnak, de ha nem segít akkor mond meg hogy nem fogsz oda menni semmi pénzért. Esetleg, emiatt vitázna, hogy már pedig mész te. Akkor vedd fel a kesztyűt. Mintsem ebből egy nagyobb probléma legyen ami tönkre teheti az életed.
2019. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a két dolgot lehet csak tanácsolni!
2019. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Egyszer szóltam de a válassz csak annyi volt, hogy ez az idősebbeknél már normális és hagyjam békén, szegény így is betegeskedik folyton. Meg hogy ők is ott vannak, ne féljek.

Nincs olyan hogy nem mehetek el sajnos. Játszottam már beteget is, de akkor is csak gyógyszert kaptam hogy elmehessek.

2019. nov. 2. 09:49
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarsz elmenni, akkor nem "beteget játssz", hanem maradj otthon. Eröszakkal nem vonszolhatnak el.
2019. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
#4 vagyok. Ha megtörténik a baj az jobb lesz? Mond, áldozat leszel az jobb lesz, főleg hogy rengeteg alakalommal pont az áldozatot hibáztatják. Állj ki magadért. Akkor is ha ezzel a “szüleid” nem fognak majd annyira egyetérteni.
2019. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mond,hogy nem mész mert ez neked nagyon kellemetlen.Ha ezután se értik meg,mond,hogy szólsz majd az illetékeseknek.
2019. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"ez az idősebbeknél már normális és hagyjam békén, szegény így is betegeskedik folyton"


A szüleidnek fontosabb a családi béke, mint a saját gyerekük... Tipikus. Korodbeli lány vagyok, én a helyedben már rég elmentem volna a rendőrségre.


Ja és üzenném nekik, hogy az én nagypapámnál ez egyáltalán nem volt normális, ő nem csinált ilyeneket, és ha kell megkérdezhetek még pár barátnőmet is, hogy náluk mennyire volt az.

2019. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!