Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi lesz így a nagymamámmal?

Mi lesz így a nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Nagymamám elmúlt 70 éves és az utóbbi időben egyre romlik az állapota. Mindent elfelejt, felhív az éjszaka kellős közepén, hogy miért alszok, nem tudja, mit hova tesz le, romlott ételt eszik. Orvoshoz nem hajlandó elmenni, mert neki már úgyis mindegy meg nem akarnának rajta segíteni. Most hívott, hogy nem tud járni.

A nagynéném felé sem néz, pedig ő közel lakik hozzá és ideje is lenne rá. Mi is próbálunk annyi lemmenni hozzà, amnnyit csak tudunk hétvégén, de nagyon messze lakik.

A télre azt találtuk ki, hogy ha nagyon rossz az idő, majd feljön hozzánk, de egész nap csak járkál össze vissza a házban, mindent szétpakol, a kutyànkat is volt hogy bántotta, bejárkál amikor valaki zuhanyzik meg ilyenek.

Nagyon szeretem mamát, de jelenleg a családban senkinek nincs kapacitása arra, hogy hosszú távon gondoskodjon róla. Én most kezdtem az egyetemet, alig vagyok otthon, anya is képzésre jár, apa is egyre többet dolgozik, nem tudom mi lesz így vele.

Szerintetek? Még kb. el tudja magát látni, de egy vidám, életerős valakiből fél év alatt lett ilyen, és ez nagyon ijesztő.

(18 éves vagyok)


2019. nov. 9. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Idosek otthonat javaslom.
2019. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Tudom milyen, ez, én is átéltem ezt mamával és papával idén.


Ez sajnos a demencia jele, ami egy gyógyíthatatlan betegség, gyógyszerrel is csak a romlást lassítani lehet, megállítani, visszafordítani nem.


Keresnetek kell egy olyan otthont, ahol foglalkoznak demens betegekkel. Segítek: nem sok van, és ami van is, akár többéves várólistára kell számítani, vagy milliós beugróra.


Be kell látnotok, hogy még ha szeretnétek is, családtagként nem tudtok úgy gondoskodni a mamáról, mint pl. egy vadidegen emberről tudnátok. Nem tudtok elvonatkoztatni.

2019. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Valószìnű, hogy demens. A háziorvossal kellene beszélni, hogy mi a helyzet. Sajnos ahhoz, hogy otthonba tudjátok küldeni gyámság alá kell venni. Gondolom magától nem menne otthonba. Azonban a demenseket nem veszik be a "sima "idősek otthonába. Plusz ugye még hosszú a várólista is. Átmenetileg meg kellene próbálni a házi segítségnyújtást. Azt hiszem ezt a családvédelmiseknél lehet kezdeményezni.


Tudom, mennyire nehéz ez a helyzet, és mennyire fáj. De senki nem tudja vállalni nálatok sem, ahogy anno nálunk sem a 0-24 felügyeletet. Folyamatosan fizetni egy ápolónőt pedig nagy költséget jelent. Kitartást!

2019. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Igen, demencia. Szomorú, de ez van, én is át éltem, nehéz, ha az ember egymaga próbál segíteni.
2019. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
3%

Párkapcsolata mióta nincs? Egyedül él? Elvált vagy özvegy? Barátnők? Régi munkatársak, egykori osztálytársak?


Ui: én legalább egy kutyát vagy macskát ajándékoznék neki, hogy NE ÉREZZE MAGÁT ANNYIRA MAGÁNYOSNAK! Esetleg valamilyen növényt/virágot, amit gondozhat...

2019. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3%
Esetleg valamilyen másfajta háziállatot (pl. tengerimalac, aranyhörcsög, papagáj, stb.)
2019. nov. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

#5 #6

Nem a magány a gondja a nagyinak, hanem a demencia!

A gondolat szép, de nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy bántja a kutyát. Amellett semmilyen élőlényt nem adnék demensnek, mert nem tudja ellátni.

2019. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
El kéne vinni a nagyit egy kivizsgálásra mert 70 évesen ez nem normális még. Pláne ilyen gyorsan. Nem kéne leírni azzal, hogy öreg. Apám 75 és még.egyetemen tanít könyvekez ír, autót vezet...stb. ennek lehet valami gyógyítható oka is. Pl akárnegy egyszerű vitamin hiány vagy szervi ok ami gyógyítható.
2019. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos ha ennyire feledekeny,romlott eteleket is eszik es nalatok sem jo ha ott van illetve alalta sem lehet mert bantja jobb ha bemegy az idosek otthonaba. Papom 87 eves viszonylag jol tartja magat,tud magarol gondoskodni es nem feledekeny. Egyedul a fulevel vannak gondok de ennyi. O idosek otthonaban van hiaba ilyen jo az allapota. O dontott igy es persze mi is jobbnak lattuk,hiaba itt lakna velunk napkozben estig mindenki dolgozik es ha baja tortenik nem vagyunk itthol,ott vigyaznak ra es figyelik,jobb igy.

Mamadnak mindenkeppen kellene orvosi segitseg mert ezt jobb kezelni,es probaljatoo beszelni vele az idosek otthonarol.

2019. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Az én nagymamám 91 évesen ment el, de szerencsére az elméje végig tiszta maradt, csak a teste fáradt már el nagyon a végére. Szóval őt is ki kellett szolgálni valamilyen szinten, például a boltba nyilván nem tudott volna elmenni már bevásárolni, de odahaza teljesen jól megvolt egyedül akár napokig is, még főzőcskézett is magának valami minimálisat.


A te nagymamád viszont, a leírás alapján, sajnos már nem igazán alkalmas az önálló életre, igazából folyamatos fegyületet igényelne. Ilyen esetben valóban az idősek otthona a legjobb, és sokszor az egyetlen, megoldás. Persze ez mindig kényes kérdés, tudom. Vannak, akik örülnek neki, mert az otthonban lesz új, korosztályukbeli társaságuk. Mások meg sértésnek veszik, mondván, a családtagok be akarják dugni őket egy ilyen helyre. :(

2019. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!