Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám a szüleimmel él...

Nagymamám a szüleimmel él együtt, mert a papa meghalt idén év elején. Viszont a mami már meg akar halni, mert azt hiszi mindenkinek a terhére van, nagyon szeretjük, bevonjuk mindenbe, de nem érzi magát hasznosnak. Valakinek vmi jó ötlet?

Figyelt kérdés
tényleg úgy hurcolják magukkal mint egy táskát, de nagyot hall, nem tud a beszélgetésbe ugy beleszolni

2019. nov. 11. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérjétek meg őt apró-cseprő dolgokra, hadd érezze, hogy még szükség van rá: pucolja meg a zöldséggyökereket a levesbe, hámozzon burgonyát, öntözze meg a virágokat, etesse meg a baromfit, vasaljon ki pár dolgot stb. Kérdés, hogy mire és mennyire képes még.
2019. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
90 éves, nagyon idős, de szellemileg tökletesen ép, bottal jár, volt egy agyvérzése, nincs most ötletem :(
2019. nov. 11. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Én nem teljesen értem ezt az ellentmondást. Most mindenbe bevonják vagy úgy hurcolják magukkal mint egy táskát? Mert ez eléggé különböző dolog.

Egyébként hallkészüléket nem hord a nagyi, elzárkózik előle? Vagy már a készülék se segít a rajta?

Egyébként egyes jókat ír, ne csak üljön, ha van még benne erő és el tud intézni ezt azt.

2019. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ismerős helyzet! :) 90.éves apukám van, mi is imádjuk őt! Igazi nagybetűs Édesapa,és nagypapa volt világ életében. Most rajtunk a sor, vissza adni a sok jót,amit kaptunk tőle. Apukám például: szalvétát hajtogat, zoknit párosit, tiszta ruhákat külön hajtogatja, krumplit pucol, répát,cicákat megetetti táppal, felirja ami elfogy a háztartásban stb. Örül ezeknek a kisebb munkáknak nagyon. Így hasznosnak érzi magát.
2019. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Kérd meg, hogy tanítson meg főzni. Ő mondja mit csinálj, te meg csináld meg. Így úgy fogja érezni, hogy az ő keze is benne van az ételbe amit esztek, fenntartja magát szellemileg, ettől boldog lesz, és a demencia kialakulását is lassíthatjátok. Ha tud, horgoljon, kössön, mondd meg, hogy kelleni fog a dédunokájának, egyből nagy robajjal fogja kötögetni a kis sapkákat. Az én nagymamám mielőtt meghalt gyönyörű horgolt babákat csinált, a 2 éves lányom imád babázni velük.
2019. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok 5.-nek a nagyszerű ötletez! Igazán jó a tanácsa.
2019. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok!
2019. nov. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!