Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igazat mondhatott, vagy már...

Igazat mondhatott, vagy már csak félre beszélt?

Figyelt kérdés
Nagymamám két hete hunyt el, az utolsó napján én voltam vele a kórházban. Mielőtt meghalt mesélni kezdett apukám születéséről. Tudtam, hogy azért lett apukám egyke, mert az ő születése előtt nagyimnak több vetélése, halva szülése is volt (ha jól tudom 5 kb.) Szóval azt mesélte, hogy apa nem az ő fia, az a gyerek is halva született,akivel akkor terhes volt apámat pedig a patak partján az "urasági" ház közelében találta nagyapám két napra rá. Nem akarom ezt elhinni, nagyi mindig azt mondogatta, hogy apát az Isten adta neki, mikor már azt hitte, hogy soha nem lehet gyereke. Nem tudom mit gondoljak, tudom, hogy egy tanyán éltek akkoriban és, hogy nem kórházban született apa hanem háznál, ahogy a testvérei is. 1942-ben lehetséges volt, hogy megtörténjen egy ilyen dolog? Vagy csak félre beszélt? Nem akarom a szüleimet ilyennel terhelni, de azóta nem hagy nyugodni a dolog.
2019. nov. 13. 09:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Igaz lehet. Abban az időben a törvénytelen gyerek szégyen volt, főleg "urasági" körökben. Simán oda adhatták.
2019. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
12%

Hogy volt egyke apád, ha születtek testvérei?


"nem kórházban született apa hanem háznál, ahogy a testvérei is"

2019. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

A halálos ágyán nem hazudozik az ember.

Hogy mennyire volt beszámítható állapotban, azt neked kell tudnod, de elég komplett történetnek tűnik.

Egyébként számít valamit?

2019. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

#2

"...halva szülése is volt (ha jól tudom 5 kb.)"


Így. Akik halva születtek, azok is testvérei.

2019. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
a halva született gyerekek is születnek valahol!
2019. nov. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Uram Isten, felnőtt emberek vagytok ti másodikos szintű szövegértelmezéssel, vagy mi van?

Ennyire nem lehet a béka segge alatt az értelmi szint. Hihetetlen.

Mi nem világos azon, hogy HALVA SZÜLETETT GYEREK IS TESTVÉR?!

2019. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Nahát, milyen regényes.

Szerintem várj most pár hónapot, amíg leülepszik a gyász, és ne apukádnak meséld el először, hanem anyukádnak, és kérdezd meg, mi a véleménye. Szerintem ez olyasmi, amit nem szabad eltitkolni, de nagyon finoman érdemes elmondani. És hát benne van az is, igen, hogy ezt már nem beszámítható állapotban mesélte, de ugyanúgy igaz is lehet. Az a lényeg, hogy nem számít már, és ha így is volt, annál jobb, mert apád szerető családban nőhetett fel.

Részvétem.

2019. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Én ezt nem említeném meg senkinek.Minek felkavarni ezzel mindenkit ?

Nem emlékszem pontosan a halál előtti napokra amiket olvastam,de az bizonyos,hogy sok ember előtte képzelődik,ilyenkor látnak halott rokonokat,akik láttán megnyugodnak,téveszméik vannak,stb.Olyan hormonok szabadulnak fel ilyenkor,meg olyan biológiai dolgok történnek,amik ezt okozzák.Illetve halálnál ugyanúgy oxitocin szabadul fel a testben,mint amit szülésnél is alkalmaznak.Nem hiszem hogy valaki teljesen képben van agyilag halála előtt,vagyis teljesen tuti nem,mert a szervezet felkészül erre a folyamatra.

Úgyhogy ezt a sztorit semmiképp se venném készpénznek.

2019. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha annyira a végére akarsz járni, akkor a Mama személyes holmijaiban (fésű, fogkefe) találhatsz olyat ami alkalmas dns vizsgálatra. Elküldöd a Mama és apukád hajszálát és megnézeted. Nem drága.
2019. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Lehet,hogy az apud vagy anyud is tud róla, csak te nem?!
2019. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!