Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülő látogatás mellett...

Szülő látogatás mellett hogyan van időtök másra?

Figyelt kérdés

Abban a "szerencsés" helyzetben vagyunk, hogy a nagyszülők vidéken laknak, ráadásul anyósomék még el is váltak. Minden szombaton megyünk valakit meglátogatni, ott alszunk és másnap jövünk haza. A hónap 4 hétvégéjéből 3 ezzel telik. A távolság miatt nem tudunk aznap hazajönni (a gyerekekkel nem is lenne értelme), és több helyre sem menni, mert abból csak kapkodás és sértődés van.

A negyedik hétvége a mi hétvégénk, amikor sehova sem megyünk és senki sem jön, csak a gyerekeinkkel vagyunk.


Pár napja a kisfiam felvetette, hogy szeretne eljárni focizni a barátaival. Szombat délutánonként van edzés.

Azóta ezen rágódunk a férjemmel. Semmilyen rendszeres hétvégi programra nem tudunk járni a gyerekekkel, mert a nagyszülőkhöz megyünk.

Amíg kicsik voltak, nem igazán zavart bennünket, de most már szeretnének eljárni úszni, táncolni, focizni.

Hétköznap nem tudjuk megoldani, mert amikor a foglalkozások vannak, még dolgozunk. 2 napja a foglalkozásokat nézem, de vagy munkaidőben vannak vagy hétvégén.

Mondtuk nekik, hogy nem tudnak menni, mert a mamáékhoz megyünk. Visszakérdeztek, hogy miért kell állandóan menni, miért nem mehetnek ők is a barátaikkal sportolni?

Nem tudom, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani. A nagyszülők nem jönnek, mert öregek. Már így is sértődés van, hogy csak havonta megyünk, ha még ritkábban mennénk, abból nagy vita lenne.


Volt valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?


2019. nov. 14. 13:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Én biztos bevállalnám a konfliktust. A gyerekem is egyszer gyerek, nem hiszem hogy a felnőtt nagyszülők ezt nem értik meg. Ráadásul a gyereknek nyilvánvalóan nem program minden hétvégén a nagyszülőknél lenni, illetve ahogy nőnek egyre több programjuk lesz, kezd kialakulni az érdeklődési és baráti körük.


Amikor rákérdezett, hogy miért kell folyton a mamához menni, mit válaszoltál? És egyébként teljesen komolyan miért gondolod, hogy ez kötelező? Csak a konfliktuskerülés miatt?

Mekkorák a gyerekek?

2019. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért járunk. Így alakult. Évek óta ezt csináljuk és igazából nem tudom az okát.

A gyerekeink 6 és 4 évesek.

2019. nov. 14. 14:07
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan nem utaznánk minden hétvégén. Nálunk szerencsére egy városban lakunk. De pl. az én nagyszüleim máshol laktak. fel se merült, hogy megyünk minden hétvégén. Mentünk szünetekben, ünnepekkor. És persze ők is jöttek hozzánk.

Nem érdekelne, ha megsértődnek.

2019. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Öszintén szólva én nem csinálnám ezt már régóta. Hvaonta max egy hét végét töltenék látogatással, de akkor sem ottalvósan, kivéve, ha nagyon messze van.

Ha a nagyszülöknek hiányzik az unoka, akkor ök is el tudnak jönni, de ilyen esetben sem minden hétvégén valaki, hanem havi egyszer vagy valaki egyedül, vagy akár az összes egyszerre!

A kérdésed eléjén azt hittem, egész fiatal valakik vagytok, akik nemrég kerültek el a szülöktöl és megdöbbenve olvastam, hogy már gyereketek is van.

Én eleve nem alakítottam volna így, de most már nincs más lehetöség, mint felvállalni a konfliktust - eleinte meg lesznek sértödve, aztán majd megbékülnek.

2019. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Tudod ki járna minden hétvégén mamazni..

Max2 havonta egyszer.


Esetleg ha a gyerek nagyon akar menni,akkor otthagynám a nagyszülőkre.


Egy egy hétvégén.


Ott az egész nyári szünet, osszák be.

2019. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom, miért járunk. Így alakult. Évek óta ezt csináljuk és igazából nem tudom az okát."

Szóval megszokásból.

Na, ugyanígy meg lehet szokni, hogy a srácaid edzésre járnak hétvégén. És abból lesz szokás és rutin...

2019. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Az öregeid erőszakos, uralkodni vágyó emberek.

Ideje lenne leszakadni róluk.

Az első a gyerekek és a férj és a magad érdekei.

Megmondjátok, hogy a gyerekeknek edzés van, illetve egyéb program és kész.

Majd megy az érzelmi zsarolás, a jajveszékelés stb.

Letojni, továbblépni és végre felnőni kellene.

2019. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Simán lemondanám a látogatásokat. A gyerekek az egy dolog (és fontos), de milyen már az, hogy egy hónapban csak egy hétvégétek van amit csak együtt tölthettek?! Már rég abbahagytam volna a mamalátogatásokat, sértődés ide-oda.
2019. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit olyan, mintha valami koleszból mennétek haza hétvégén a szülőkhöz kötelező jelleggel, csak nektek már két gyerek is van. Nem csinálném ezt az biztos. A dolog másik oldala, hogy ezt a szülők el is várják? Komolyan? Nem gondolják, hogy külön család vagytok, külön hétvégi programokkal? Baj van velük is. A másik, hogy mennyire öregek? Annyira csak nem öregek, ha 4 éves a legkisebb gyerek.

Az én szüleim 66 évesek. Apa még 6 órában dolgozik nyugdíj mellett és hétvégén, ha kell hozza viszi is az unokát, unokákat. Hozzáállás kérdése. 70 alatti nagyszülő azért annyira nem öreg. A nagymamm még él Hála Istennek, Ő 86 éves. Na, Ő öreg már tényleg...

2019. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Így van, itt az ideje a változtatásnak, illetve annak, hogy ne csak ti utazzatok, hanem a nagyszülők is jöjjenek látogatni. Mondjátok el mindenkinek ezt így, ahogy van, amit itt leírtál. Ha megsértődnek, akkor annyi, a gyerekeitek fontosabbak annál.
2019. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!