Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülői láthatás erre...

Nagyszülői láthatás erre érdemtelen embernek?

Figyelt kérdés

Anyámmal évek óta nem beszélünk. Amúgy is mindig rossz volt a kapcsolatuk. Ő utált engem és apámat is, csak a pénze miatt volt vele együtt.

Egy igazi mérgező szülő, amióta az eszemet tudom, lelkileg terrorizált, amit a mai napig nem tudtam elfelejteni. Soha egy kedves szava nem volt hozzám, örült, ha rossz volt nekem.

Az embereknek fordítva adta elő a dolgokat, hogy én vagyok a szar gyerek, ő pedig az ártatlan, szerető anyuka, akit tönkreteszünk idegileg.

Undorító, aljas nő, nincs mit ezen szépíteni.

Apám szponzorálta az egész életét, ő soha nem dolgozott vagy csak közmunkán, a költségekbe nem szállt be, minden cuccát apám vette, követelőzött stb. Apámhoz se volt soha egy kedves szava sem, úgy beszélt vele is, mint a kutyájával.

Mikor ezt apám megunta, beadta a válást, ő volt a szar, hogy nem akarja tovább elviselni anyám mocskos pofáját és nem akarja tovább eltartani.

De nem részletezném bővebben, mert akkor 3 napig gépelhetnék.

Most kisbabát várok. Ha esetleg anyám ne adj isten, úgy döntene, hogy látni akarja és perre viszi a dolgot, mindenképpen meg fogja ítélni neki a bíróság a láthatást? Nem akarom, hogy bármi köze is legyen hozzá. Messze is lakom tőle, 220 km-re, én nem fogom hozzá hordozni a gyereket.



2019. nov. 15. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenképpen, de esélyes. Vinned nem kell a gyereket. Az o dolga megoldani, hogy oda jusson.
2019. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

1. Ilyen stílussal, ahogy írsz, a gyerekedet csak sajnálni lehet!

2. Ha a nagyszülö tényleg érdemtelen, akkor nem kaphat láthatási jogot, de az nem érdemteleség, hogy te utálod.

3. Ha bíróságra viszi az ügyet, akkor nagy valószínüséggel megítélnek neki havi egy napot, de a te jelenlétedben és neki kell megoldani az oda-vissza utazást.

4. Ha azonban ennyire rossz ember, akkor nem valószínü, hogy egyáltalán akarná látni a gyereket.

2019. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, hát persze, a gyereket kell sajnálni. Ha ilyen anyád lett volna, megnézném te hogy vélekednél róla. Jellemző ezen az oldalon, hogy a szülő az szent és sérthetetlen, akkor is ha érdemtelen, anyának nem való, nem nevezhető.
2019. nov. 15. 19:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha undorító nő,akkor nem beszélek vele.Ha meg így van,honnan tudná meg hogy terhes vagyok,ha nem kommunikálunk ?
2019. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak közös ismerőseink, gondolom meg fogja tudni.
2019. nov. 15. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen meg tudlak érteni! Én valami hasonló cipőben jártam/járok, csak nálunk apám teljesen belebetegedne, ha az anyám elhagyná, így tűri és cinkostársa a problémák generálásában!

Amikor közösségi oldalakon képeket osztogatnak meg arról, hogy a szülőt mennyire kell tisztelni, a szőr is feláll a hátamon.

Én a gyerekemnek nem tiltom, hogy látogassa őket, de van már annyi esze, hogy tudja ott nincs jó helyen és egyre ritkábban megy.

2019. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor kell átmenni a hídon, amikor odaérünk!


Így előre teljesen felesleges egy esetleg be sem következő dologgal hergelned magad.

2019. nov. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem se izgulj ezen előre. Nálunk a férjem anyja hasonló. Két utcára lakik tőlünk, le se s.zar.ja az unokáját. Kb kétszer megmutattuk neki. De azt is úgy hogy be sem mentünk hozzá (iszonyú koszban él). A ház előtt állva megnézte a babakocsiba és ennyi.
2019. nov. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

"Igen, hát persze, a gyereket kell sajnálni. Ha ilyen anyád lett volna, megnézném te hogy vélekednél róla. Jellemző ezen az oldalon, hogy a szülő az szent és sérthetetlen, akkor is ha érdemtelen, anyának nem való, nem nevezhető."


Látom, még a szövegértelmezéssel is bajod van!

NEM azt írtam, hogy anyád - vagy bármelyik szülö "szent és sérthetetlen", hanem CSAK AZT, hogy AHOGY írsz róla, az a stílus alpári és bunkó.

Attól, hogy anyád szemét ember, még nem kell NEKED ugyanígy írni róla. A gyereked ezt fogja hallani és ezt fogja normálisnak tartani, és EZ AZ, amiért sajnálni lehet!

2019. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!