Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg nagy elvárás, hogy 1...

Tényleg nagy elvárás, hogy 1 órát a nagyszülőre figyeljen az unoka?

Figyelt kérdés

Elmentünk nővéremmel és a gyerekeivel meglátogatni a nagymamát. Kb 3-4 havonta szoktunk menni. Annyi volt a kérésem, hogy bírják már ki azt az egy órát, hogy a mamára figyelnek. Idős már, örül neki ha beszélgetnek vele.

Erre az egy óra alatt kb 5 perc után előkerült a tablet meg a telefon és egész végig azt nyomkodták. 10 meg 11 éves gyerekről beszélünk. Nővérem volt megsértődve mikor mondtam neki, hogy ez marha gáz, hogy még ide is hozni kellett a tabletet meg a telefont a gyerekeknek.

30F


2019. dec. 25. 16:14
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
dédunokáról van szó bocs, elírtam.
2019. dec. 25. 16:15
 2/36 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen korban élünk majd változik majd ez is valamerre.
2019. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
76%
Hát én nem tudom, de 10-11 éves gyerekeknek nem sok közös témájuk lehet a dédnagymamával, amiről 1 órán keresztül beszélgetni tudnának vele.
2019. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
27%
Igen nagy. Ha nyitott szemmel jársz, akkor láthatid, hogy fiatal anyukák sem figyelnek a gyerekre, a telefon miatt.
2019. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
55%

Két teljesen különböző világ, ahol nincsenek közös kapcsolódási pontok.

Gondolj bele, hogy a dédi és a gyerekek között hány év különbség van (Minimum 60,ha nem több) Nincsenek közös témák, sem közös emlékek, más az élettapasztalat, egészen mások a problémák.

Szerintem nem kellene szóvá tenned semmit, ha a gyerekek nem törtek-zúztak, nem szemtelenkedtek, stb. Gondolj bele, te mennyire tudsz egy órán keresztül lefoglalni ilyen korú gyerkőcöket, és mennyire fog ez menni, ha kétszer ilyen idős leszel...

2019. dec. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
70%

Hát én még 33 évesen sem tudnék 1 órán át beszélni egy nagymama korúval úgy, hogy ne unjam halálra magam! :D


A gyerekeknek csinálni kell valami programot együtt a nagymamával, mondjuk ő süssön, a gyerekek meg segítsenek neki gyúrni a tésztát vagy díszíteni az elkészült sütiket vagy ilyesmi, akkor együtt vannak, nem unatkoznak, közben tudnak beszélgetni is. Ha csak leültetitek a nagyit meg az unokákat a nappaliba, hogy na most akkor 1 órán át szórakoztassátok egymást, akkor nem csoda, ha nem találnak közös témát.

2019. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
36%
10-11 évesen már függők. Ez gáz.
2019. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%
10 - 11 éves gyerekeknek nem az a dolguk, hogy a dédire figyeljen akár egy percet is. Azt nektek kéne.
2019. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Mi is ott voltunk végig ha nem lett volna egyértelmű. Csak úgy gondolom, hogy full bunkóság azért elmenni valahova hogy ott nyomkodja a gyerek a telefont/tabletet. De biztos én vagyok a maradi. Én is voltam gyerek és oké, hogy nem könnyű elbeszélgetni egy idősebb emberrel de azért próbáltam nem mást csinálni közben.
2019. dec. 25. 16:40
 10/36 anonim válasza:
66%
Én 23 éves vagyok és a nagymamámmal aki 80 éves kb 20-30 percet tudok beszélgetni, nincsen közös témánk, úgy gondolom ez anyáék dolga inkább, majd a saját szüleimet ilyen idős korukban én fogom lefoglalni.
2019. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!