Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama kedvence? Többi lent.

Nagymama kedvence? Többi lent.

Figyelt kérdés
Apai nagymamám több éve nem hajlandó tudomást venni rólam. Próbáltam felvenni vele a kapcsolatot, de totálisan elutasító, és az unokatestvérem a kis kedvence, aki 6 évvel fiatalabb nálam. Ő mindent megkap, én még egy köszönést sem az utcán. Más is van ilyen helyzetben? Ha igen, akkor ti hogyan élitek meg?

2020. jan. 2. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
sehogy. Nagyszüleim úgy tagadtak ki, hogy a gyerekük bántalmazott engem és amikor ezt sérelmeztem én lettem kitagadva. Uncsitesóm az isten,de őszintén ilyen nagyszülő nekem nem is kell. Majd amikor gondoskodni kell róluk jól rá fognak fázni, mert uncsitesóm egy lusta dög, én meg nem fogok foglalkozni velük :P
2020. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Az unoka nem is azért van, hogy nagyszülőkről gondoskodjon.
2020. jan. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Hiába az unokatestvér a kedvenc, ha a nagyika nem tesz végrendeletet, te fogsz örökölni. Kárpótolhat azért a mérhetetlen mennyiségű (és fájdalmat okozó) kirekesztő, megalázó, mellőző, önző, tahó bunkóságért, ahogyan veled bánik. Gondolj erre és máris könnyebb lesz a lelked.


Mást nem tudok mondani.

2020. jan. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyszulo utan elsosorban a szulo (a nagyszulo gyermeke) orokol. Az unoka csak akkor, ha a szulo mar nem el.
2020. jan. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

3!


Nos, az unokatestvér a szülő testvérének gyereke. Mivel ő a kedvenc, total egyértelmű, hogy szinten a nagymama gyereke a szülő, ergo konkrétan pont ugyanannyit kellene örökölniük. Már ha a szüleik időközben elhunynak, mert amúgy egyértelműen azok örökölnek a saját szüleik után.



Kerdezo!


Ne foglalkozz vele.

2020. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#2

A mai világban amikor kitolódtak a szülések ideje sokszor a szülők is lerobbanak mire a nagyszülők olyan állapotba kerülnek hogy gondozni kelljen őket. Így az unokára marad ez a feladat.

2020. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az apai öreganyámnak szintén az unokatesóim voltak a kedvencei... Mert a szüleim elváltak, és szerinte anyám miatt, (szerintem meg apám-anyám éppúgy hibás), mindenesetre én nem tehettem róla... Viszont az unokatesóim szülei nem váltak el, ők voltak a mintacsalád, ráadásul sokáig az öreganyámmal éltek egy házban.


Ugyan direktbe nem volt velem gonosz, de egyrészt azáltal, hogy én nem voltam nap, mint nap a közelében, már csak ezért is sokkal kevesebbet kaptam. Ünnepekkor ha ott voltam és ajándékot kaptunk, akkor midnig ők kapták mindenből a jobbat. Akár játék, akár ruha. Nekik lehetettek kívánságaik, azt kaptak, amit kértek, nekem ilyen nem volt, kaptam, amit kaptam, sokszor azt, ami nekik korábban nem kellett. Van is csomó játékom régről, amihez hozzá se nyúltam, mert amikor kaptam, már dedós dolog volt számomra, vagy annyira gagyi volt, hogy nem tudtam mit kezdeni vele. Ezeket vagy azért kaptam, mert nekik nem kellett, vagy mert ezt kapta meg olcsón a piacon. Azok meg kapták a kért minőségi cuccokat... Elég undorító.

2020. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

5-ös: a nagyszülö után a gyerekei örökölnek, azaz a kérdezö apja meg az unokatestvér anyja/apja.

Ebböl következöen a kérdezöt nem tagadhatja ki a nagyszülö, mert a kérdezö nem örököl utána, hanem majd a saját szülö után, ha az meghal egyszer.

2020. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
ma 09:36-os: egy idös emberröl kizárólag a saját gyerekei kötelesek gondoskodni, akkor is, ök is megöregedtek idöközben!
2020. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

8!


Szuper. Konkrétan mire válaszoltál?

2020. jan. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!