Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Te hogy éreznéd magad a...

Te hogy éreznéd magad a helyemben?

Figyelt kérdés

Szüleim a gyerekem születésekor adtak 100 ezer ft-ot.

Előtte soha semmit nem kaptam tőlük. Anyagilag sem, sem máshogy sem segítettek soha. (Tesóm lakást kapott, úgy hogy mai napig otthon lakik)


Mi a párom lakásában lakunk, amin hitel van.


Szóval a lényeg, hogy azóta már 2 éves a gyerekem, de kb állandóan azzal akar elszámoltatni, hogy mit vettem azon a pénzen, amit ajándékba adott.

Nagyobb dolgokat említettem, mint etető szék, adamo hinta...ami amúgy sem olcsó...kb maradt vagy 50 ezer Ft...ezen pelust, érintős lázmérőt stb...apróbb dolgokat. De most már egyre rosszabbul viselem ezeket a követelő kérdéseket.

Szerintetek nagy bunkóság lenne, ha vissza adnám azt a pénzt?


2020. jan. 2. 23:03
 1/7 aparalyza ***** válasza:
93%

Nem ajándékot adott, hanem hatalmat vett.

A kontroll pénze, így is kezeli(k).

Ha úgy érzed, add vissza és köszönj el tőlük (meg is lehet, kultúráltan dumálni).

2020. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne nagyobb bunkóság, mint amilyen bunkó ő, de én biztos nem tenném, nem szúrnék ki magammal, legfeljebb legközelebb visszakérdeznék, hogy adjam-e neki vissza azt a pénzt, vagy végre abbahagyja az ellenőrizgetésemet.
2020. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Mosolyogva közöld, hogy az első hónapban elfogyott a szükséges dolgokra, de ha szeretnének még segíteni, ti is örülnétek egy lakásnak.

Szerintem csönd lesz. :D

2020. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
#2, #3:+1. 🤣
2020. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

háát nálunk ezt akarta eljátszani após, hogy ő megveszi nekem az esküvői ruhát és már elkezdte ecsetelni, hogy akkor ő jönne a ruhapróbára (igen még mindig apósról beszélünk) és habos-babosat kéne vennem stb. éééés én már itt leállítottam, hogy köszönöm a jó szándékot,de én már megvettem. Ami nem volt igaz,de nem akartam, hogy spórolok az igaz,de ő diktálna érte.

az egyik utolsó jól mondta, közöld, hogy már elköltötted és ha ennyire aggódik érted vegyen neked is egy lakást :D

2020. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, de nem igazán tudom felfogni, miért tartod velük a kapcsolatot.

Én ebben a helyzetben megmondtam volna neki, hogy melyik testnyílásába dugja fel az összeget és hova takarodjon.

Tényleg nem értem az embereket...

Ha már te képtelen vagy kiállni magadért, akkor mondd meg neki, hogy ez az összeg semmire sem elég a mai világban, adjon még. És aztán naponta hívd fel, hogy kell pénz erre, arra, pelenkára, kajára stb. Folyamatosan kérj és követelj. Le fognak kopni elég hamar.

2020. jan. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második számonkérés után visszaadtam volna neki. "Azt hittem ajándék, de ha folyton ezen rugóztok inkább nem kell"
2020. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!