Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tudnátok segíteni, ilyen...

Tudnátok segíteni, ilyen helyzetben hogyan tudok segíteni vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most derült ki számomra, hogy papám szokta verni a mamámat. Kisgyerek koromban is láttam mamán foltokat de elesett, beverte stb..

Voltam náluk látogatóban és akkor esett le a dolog. Nagyon rosszul van már lelkileg, fizikailag is. Papám egy nagy bohom állat, sajnos beteg is, szerintem agyban sincs már toppon, nagyon agresszív.

Mama most úgy is köszönt el h nem tudja meddig fog még élni stb. Eltori a porcelán tányért a kezén, meg leloki a beton lépcsőn ami több mint 15 fokos, meg kályhához való vas kutáccsal üti, ilyeneket csinál, nem normális egyszerűen,

A legfelháboritobb, hogy anyám se anyám tesója nem csinál semmit!! Lenne hely anyukámnál is, anyu tesójánál is. Én tőlük 200 kmre lakom, albérletben, ide nem hozhatom őt, de egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni emellett.


Ráadásul sajnos otthoniakban még benne van ez a mit szól a szomszéd dolog, de nem tudom ha pl agyonverné mamát ahhoz mit szólna a szomszéd.. Na mindegy


Nem ismerem a jogszabályokat, rendőr ilyenkor mit csinál?

Névvel nem jelenthetem fel, mert anyám megtiltotta hogy erről beszéljek bárkinek, név nélkül mit lehet intézni?

Elviszik a papat így egyből vagy ott hagyják hogy utána tényleg agyonverje mamát?

Vagy mit csináljak?



2020. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
50%
ha van vér a pucádban névvel feljelented, mi az hogy anyád megtiltotta és te ezért szépen kussolnál és hagynád is? Amúgy miért nem költözhet hozzád? Miért nem költözhetne akár közel hozzád? Látlelet kell ilyenkor, azzal bemenni a rendőrségre és mindezek előtt biztosítani, hogy a nagyapád ne érhesse el nagyanyádat, tehát pl. hozzád költözik stb. ezen kívül távolságtartási kell kérni és ami a legfontosabb, az kéne, hogy nagyanyád magától ebbe belemenjen és tanúskodjon,de sajnos ilyenkor vagy az elején vagy az uccsó pillanatban visszavonja a dolgot, hogy jaj mégsem így volt és elfogadja a sorsát a párja mellett.
2020. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
70%
2020. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Nincs látlelet ez a legnagyobb baj! Mama tűri. Nem csinál ő se semmit, csendben tűr, anyunak panaszkodik meg anyu testvérének, én is csak úgy toppantam be a beszélgetésbe, így derült ki számomra is.

Felhoznám ide szívesen de a foberlo nem enged plusz személyt tartósan itt lakni, és titkolni se nagyon tudom mert a szomszédban lakik.. Plusz, én egész nap suliban vagyok, aztán dolgozom, volt már itt pár napot és nem "tetszett" neki hogy csak éjjel érek haza..

Egyszerűen így, hogy nincs bizonyíték úgymond, tehetetlennek érzem magam és nagyon mérges vagyok hogy a családban rajtam kívül más nem csinál semmit.

Nem tudom hogy azok a verés nyomok amik most rajta vannak pl bizonyíték erejuek e..

Es ha ki is mennek a rendőrök, addig nem tudom a mamát hova tenni..

2020. jan. 10. 22:34
 4/46 anonim ***** válasza:
21%
akkor kezdj el egy jobb albérletet nézni ahol más öreg is lakik, akivel napközben ellehet. és amint hallod mi volt egyből feljelentés, hogy még időben láthassák az ütés foltjait.
2020. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
43%
Nagyapád demens, közveszélyes, intézetben a helye.
2020. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Nézem az albérleteket természetesen, de nem könnyű találni, még csak 18 vagyok, ez is nehezen jött össze.

Ha egy demensekkel foglalkozó intézményt hívok, azok kimennek érte, vagy haziorvosnal kell ezt jelezni vagy mi a menete?

Egyébként ez is a bajom, későn tudtam meg ezt az egészet, és telefonon hiába hívom, azt mondja minden rendben, meg jókedvű, de ahogy anyuval beszéltem ő azt mondja szerinte a papa áll mellette telefonnál nehogy el merje magát szólni.

Ugye messze laknak, de anyum tesója ott lakik velük egy faluban, akár minden nap elmehetne megnézni, de nem teszi, nem is értem miért.

Na mindegy, hát keresek másik albit, meg közben beszéltem a rendőrséggel is, illetve amit itt belinkelt valaki, de bizonyíték hiányában nem tudnak intézkedni, ezt mondják, és sok idő az eljárás ha van is bizonyíték. Addig meg ott hagyják a papát, akkor meg tuti osszeveri a mamát. Így meg nagyon félek, hogy pl holnap valaki felhiv hogy meghalt, úgy hogy mindenki a családban tud róla és senki semmit nem akar tenni ellene.. nem is tudom mit csinálnék..,

2020. jan. 10. 22:55
 7/46 anonim ***** válasza:
24%

“Ráadásul sajnos otthoniakban még benne van ez a mit szól a szomszéd dolog, de nem tudom ha pl agyonverné mamát ahhoz mit szólna a szomszéd.. Na mindegy“


Ezt már mondtad, hogy azért az mennyivel rosszabb lenne ha a szomszéd ezt tudna meg?


(Amúgy ez a ‘jajj, mit szól a szomszéd’ dolog elég gaz, de persze nem tudsz mit tenni vele, ők ebben nőttek fel)

2020. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Szerintem is hülyeség ez a felfogás, de nem tudok velük mit kezdeni. Otthon laknak egymás melletti falvakban az egész család rajtam és a testvéremen kívül, de más nem is foglalkozik a témával! Mindenki ismer minket, oké, de szerintem az hogy a saját anyjának segítene anyu sokkal becsuletre méltóbb mint a szőnyeg alá kotorni ezt és akkor elovenni ha már megtortenik a baj..

Áhh, na mindegy valamit próbálok kitalalni...

2020. jan. 10. 23:05
 9/46 anonim ***** válasza:
35%
Engem marhára nem érdekelne semmi, főleg így, hogy az élete a tét. Vinném magamhoz az albérletbe.
2020. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
82%
Hiába jelented fel nagyapádat névtelenül vagy vállalva a nevedet. Ha a mamád azt mondja, hogy papa sosem ütötte meg, ő bizony 2 ballábas és mindig elesik, a rendőrség semmit nem tud tenni. Ha mama homokba dugja a fejét, akkor nincs segítség.
2020. jan. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!