Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az 50-60 éves magyar nők...

Az 50-60 éves magyar nők életének tényleg egyetlen sarkalatos pontja az unoka?

Figyelt kérdés
Nincs már semmi más az életükben? Nincsenek más céljaik? Ismeretségi körömben ha valakinek unokája születik, megszűnik számára a külvilág. Állandóan mennek az unokához, sokan mosnak-főznek-takarítanak a gyereküknél, állandóan ők vannak az unokákkal, "nincs idejük" semmi másra. Olyanok is vannak, akiknek a férjük már le van írva, elhanyagolva, mert reggel 6-kor rohannak az unokákért, egyiket óvodába viszik, másikra csak vigyáznak, utána még vacsoráztatják, lefektetik a gyerekeket, majd este 9-re, 10-re mennek haza. Ha találkozol velük, kapják elő a telefont, mutogatják az unokák képeit órákig, sokszor alig lehet elköszönni tőlük.

2020. jan. 12. 12:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Anyósom és anyám is éli a saját maga életét, pedig itt van 3 unoka. Havonta egyszer találkozunk, eljátszanak velük egy kicsit és mennek haza.

Nem is várom el, hogy csak azért mert nekem gyerekem született, ők adják fel az addigi életüket.

2020. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, akkor nekem speciel nem.
2020. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%

Hát akkor én biztosan csodabogár vagyok. 52 éves nő vagyok, lányom 25 éves, diploma után férjhez ment, most külföldön élnek. Én egyáltalán nem érzem úgy, hogy most az életem kiteljesedése egy unoka lenne. (Ha Magyarországon laknának majd, amikor születne, akkor sem.)

Őszintén, munka terén ugyanúgy helyt kell állnom, mint egy fiatalabbnak (adószakértő vagyok, itthonról dolgozom). Most fogom még beiskolázni magamat egy kétéves tanfolyamra is. Férjemmel eljárkálunk várost nézni, kirándulgatni. És hát szeretek lazulni, olvasni, "csak úgy" lenni itthon, főzni-sütni (de nem muszájból). Nálam nem férne bele az, ami itt az utcánkban megy legtöbb helyen, hogy nagyi viszi reggel a gyereket, nagyi hozza haza délután, napi szinten. Bevallom, nekem nyűg lenne. Sok olyat látok itt, aki napi szinten rendezi az unokáját, hétvégeken vigyáz rá. Szerintem fárasztó is. (Igaz, nekem könnyű, sosem voltam "gyerekbolond". Sajátomat imádtam/imádom, szép időszak volt, amíg kicsi volt, de most már örülök, hogy van egy okos felnőtt lányom.)

Ez van, lehet lepontozni.

2020. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Ma egy 50-60 közti szinte biztosan nem nyugdíjas még, úgyhogy nem kicsit lőttél mellé.
2020. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Az meg a másik, bőven dolgoznak még. Fiatalok között kell helyt állni. (És nem mellesleg szerintem baromi fáradtak is napi 8 óra munka után.)
2020. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
96%
Én azt látom, ahol ez a helyzet, sokszor az anyukák "erőszakolják ki" a nagyitól, akinek nincs szíve nemet mondani. Több ilyen példa van a környezetemben, mindegyik nagyi panaszkodik, hogy nem bírja, de a lánya meg sem kérdezi, ráér-e, csak rendszeresen lepasszolja a gyereket.
2020. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
41%

Az én nagyszüleim soha nem voltak ilyenek, - ami az én oldalamról inkább szomorúság volt nekem.

Amikor picik voltunk és családi összejövetelekre jártunk, soha nem foglalkoztak velünk.

Persze, a nálam fiatalabb unokatestvéremet, - apám zabigyerek húgának a gyerekét - mindig jóval szívesebben látták.

Emlékszem, amikor a nagypapám szánkón húzta az unokatestvéremet pont a házunk előtt abban a ruhában, amit még mi adtunk kölcsön neki, - én meg az ablakból sírva néztem gyerekként. Egyszer sem hívtak, pedig félénk, csendes kislány voltam, és vágytam volna egy kis társaságra.

Szóval családi körben igen korán megtapasztaltam, hogy nem kellek nekik, nélkülem is jól megvannak.

2020. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
28%
Őket még úgy nevelték hogy egy nőnek semmi más dolga kötelessége nincs minthogy szaporodjon. Ezért is élnek nagyobb százalékban rossz házasságban.
2020. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%

#7

Kár, hogy ezt a "zabigyereket" beleírtad ...

2020. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így látom. Legalábbis az édesanyám nem ilyen. Egy unokája van, imádja persze, de van rajta kívül más is az életében. Dolgozik, még nem nyugdíjas. Vannak hobbijai, szeret utazni, világot látni.
2020. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!