Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan dolgozzam fel Papa...

Hogyan dolgozzam fel Papa halálát?

Figyelt kérdés

2 éve hunyt el a nagypapám, 29 éves voltam. Nekem ő volt az "édesapám". Szüleim kicsi koromban elváltak, és amióta eszemet tudom a nagyszüleim mindig ott voltak. Rengeteg emlékem hozzájuk fűződik, nagyon sok mindent köszönhetek nekik. Papám idős volt már, 88 éves. Demens. Amióta meghalt minden nap sírok. Nem tudom elhinni, hogy nincs többé. Majdnem 30 évig velem volt és most semmi. :'(

Hallom a hangját, látom a mosolyát. De tudom, h soha többé nem vár otthon. :'( Annyira szeretett, mindig gondolt rám, mindig volt egy félretett fürt szőlő ha mentem vagy bármi. Nagyon jó kapcsolatunk volt. Iszonyúan hiányzik. Nagyon fáj belegondolni, h ennyi volt, vége. Ő már nincs. Felfoghatatlan. :'(

Mi értelme az életnek? Ha mind így végezzük?


2020. jan. 12. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Talan az hogy lesz csaladod unokad es te is lehetsz olyan jo nagypapa (vagy apa) mint amilyen o volt? Legyen a peldakeped.
2020. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg ha van olyan tárgy, ami az övé volt, akár egy óra, dísz, tartsd magadnál, és az olyan mintha veled lenne.


Kitartást!

2020. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én a mamámmal voltam így. Szinte mindennap kimentem hozzá a temetőbe.

Már lassan 20 éve elment, a fényképe a mai napig ott van az erszényemben.

Kitartás, idővel majd könnyebb lesz.

2020. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Elhiszem, hogy nagyon rossz! Az én fiam 28.éves, apukàm 89.éves. Imádják egymást ők is! Apukám, a mai napig képes mindig valami finomságot hozatni a boltból, amit a fiam szeret. Fiam is úgyan így, mindig kedveskednek egymásnak. Már előre félek, mi lesz ha eljön a búcsú ideje?! Tudom, hogy nehéz, de gondolj a szépre, a sok jóra, az együtt töltött sok időre. Az vigasztaljon, hogy szép hosszú kört ért meg. Törekedj arra, hogy valamikor te is ilyen jó nagypapa legyél.🌼🌼🌼🌼🌼
2020. jan. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

1. Természetes, hogy szomorú vagy, sírj amennyit kell.

2. Idézd fel időről időre a szép emlékeket, gondolj rájuk örömmel. Ezek az emlékek mindig veled maradnak a szívedben.

3. Foglald el magad aktívan, ez segít abban, hogy magadra és a céljaidra fókuszálj.

4. Beszélj róla a barátaiddal, vagy a családoddal, vagy olyan emberekkel, akikben megbízol és képesek lelki támogatást nyújtani.

5. Vagy keress fel egy terapeutát, ő is szívesen segít.

6. Találd meg azt, ami boldoggá tesz és akkor megtalálod az élet értelmét és ez a valami most is rád vár, hogy felfedezd.

2020. jan. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel már 2 éve is van, hogy meghalt, és neked nagyon-nagyon fontos "figura" (bocs, de így hívja a lélektan) volt az életedben, és a gyászod nagyon erős még most is, neked a feldolgozáshoz MINDENKÉPPEN pszichiáter vagy klinikai szakpszichológus szakemberre van szükséged.
2020. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
52%
"2 éve hunyt el a nagypapám, 29 éves voltam. ... Amióta meghalt minden nap sírok." Mindegy milyen közel voltatok egymáshoz, ez nem normális. Menj el pszichológushoz! [link]
2020. jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy egy ilyen nagyszerű embernek milyen csodálatos élete lehetett, ha ilyen hosszú volt, és ezalatt ennyi szeretet volt benne, ennyi szeretetet tudott átadni. 88 év egy olyan élethosszúság, ami keveseknek adatik meg, örülj annak, hogy ő ezt a hosszú időt szeretettel tele élhette.


És az emlékeidben, a személyiségedben örökre Veled lesz, tehát nem is ment el teljesen :) Lépj tovább, mert ő is azt akarná, és őrizd emlékeidben, legyen a példaképed!

2020. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fontos volt anyukám 45 évesen meghalt. Tudod mi segített? A vallás. Elképzeltem, hogy van túlvilág és ő most oda került. És ha eljön az idő, akkor találkozunk.
2020. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!