Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy hiányzik a...

Normális, hogy hiányzik a nagypapám úgy, hogy nem is ismertem?

Figyelt kérdés

Még jóval a születésem előtt elhunyt a papám, bátyámat se ismerhette már meg. Unokatesóim még igen, viszonylag elég sokáig ismerték. Nagybátyám és a neje szokta mondani, hogy van némi hasonlóság köztünk, meg biztos az egyik kedvence lennék. Szerette a lány gyermekeket (semmi rosszat ne gondoljatok bele) plusz még a kedvenc foci csapatának is szurkolok. Persze mind a négy unokáját és két dédunokáját ugyanúgy imádná.

Sok barátomnak, barátnőmnek él még a nagyapja, vagy a dédapja, vagy ismerték őket, én meg egyiket se, pedig apai nagyapám még él... Mindig is furán éreztem magam, ha valaki a nagypapájáról mesélt, nekem ez annyira kimaradt. Gyerekkoromban úgymond "normálisnak" tartottam, hogy nem érzek semmit, mert hát miért is éreznék, de huszonévesen nem érzem teljesnek az életem emiatt. Ha mamámat kérdezem róla akkor ő csak a negatív dolgokat emeli ki, míg ha az anyukámat kérdezem ő elmondja az "igazat".



2020. febr. 16. 10:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Amit nem írtam le, hogy ha egy barátnőm mondja, hogy hiányzik neki a papája, mert nemrég elhunyt, nem tudok mondani semmit se, mert nekem nem volt sose ilyen érzésem, hogy "hiányozna" a papám.
2020. febr. 16. 10:36
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

nem, nem az. Gyerekkorodban normálisnak tartottad viszont akkor még normális is voltál. Mostanra megtanultad, hogy ilyen kamu hülyeségekkel bizonyos emberekből sajnálatot tudsz kiváltani ami miatt kicsit pátyolgatnak ettől meg jobban érzed magad, úgyhogy most azt találtad, ki hogy hiányzik egy sosem ismert ember.


Klasszik különleges hópihe szenvelgés.

2020. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hiányzik, csak kíváncsi lennél rá.

A valódi nagypapát meg úgysem fogod elbeszélések alapján megismerni, csak bizonyos emberek szubjektív véleményét.

Próbálj meg egy átlagos képet összerakni róla, mert olyan nincs, hogy valami csak fehér vagy fekete.


"... de huszonévesen nem érzem teljesnek az életem emiatt."

Ez viszont enyhén szólva is túlzás!

2020. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Te egyszerűen magányos vagy, és a nagypapád álomfigurájára vetíted ki a megmentő hősödet. Hús-vér személyek közt keresni kifizetődőbb.
2020. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet csak annyival van megcsavarva hogy az a apapám aki velem lett volna ő meghalt és sose ismerhettem meg a másik meg direkt elköltözött tőlünk és sz*rik ránk, életemben talán 4x láttam.
2020. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!